Wtorek, 18 czerwca 202418/06/2024
690 680 960
690 680 960

Zamiast w lisa, strzelił w głowę innego myśliwego. Do więzienia nie trafi, ma też zapłacić grzywnę

Zapadł wyrok w sprawie śmiertelnego postrzelenia myśliwego podczas polowania. Eugeniusz O. został uznany za winnego nieumyślnego spowodowania śmierci. Sąd skazał go na karę roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata oraz grzywnę 4000 zł i zwrot kosztów w łącznej wysokości około 5,8 tys. zł.

39 komentarzy

 1. Gdzie jakieś elementarne zasady bezpieczeństwa. Przecież to jakieś przegięcie. Naładowana bron na ramieniu z lufa do góry. Niekontrolowany wystrzał. Kto to kupił. Gdzie ustawa o broni i amunicji.

  • Maaaniek, ty taki pusty, czy udajesz? Nie masz pojęcia o zbiorowych polowaniach ale się wypowiadasz na ten temat bo trzeba zaistnieć. Poczytaj pacanie o polowaniach.

 2. i to są konsekwencje nie brania ludzi do wojska. Jakoś nie słyszałem aby komuś się zdarzył podobny przypadek temu kto był w wojsku. Czterdzieści lat temu wyszedłem z woja i do dziś pamiętam prawo użycia broni.

  • opinia społeczeństwa

   może o polowaniach pojęcia nie ma ale o was zwyrodnialcach coś tam wie. oby jak najczesciej takie zdarzenia,wystrzelajcie sie co do jednego sadysto,psychopato,tchórzu.

 3. Sędzia pewnie też morderca zwierząt.Ten starszy więcej trafiał to się na nim zemścił patafian w todze.Szkoda,że jemu ten młodszy zawszonego beretu nie odstrzelił.

 4. Sprawca mógłby się przyznać, to pewnie zapłaciłby mniejsza karę. A tak to aż cztery tysiące trzeba płacić za odstrzał myśliwego. Dużo.

 5. opinia społeczeństwa

  wyrwał chwasta to czemu go karać. Oby jak najwięcej takich zdarzeń,że zwyrole się sami eliminują.

 6. myśliwy to nie człowiek więc nie mógł być skazany za zabójstwo bo w przepisie jest”kto zabija człowieka…….. „

 7. Jeszcze jeden jeszcze jeden!

Dodaj komentarz