Poniedziałek, 22 lipca 202422/07/2024
690 680 960
690 680 960

Zakończyła się rozbudowa Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy w Lublinie. Blok D oddany do użytku (zdjęcia)

Blisko 50 mln zł wyniósł koszt rozbudowy Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy w Lublinie. W grudniu ub. r. oddano do użytku bloki C i E, teraz przyszedł czas na bok D, czyli centralną rejestrację.

W Lublinie odbyło się otwarcie kolejnej części budynku Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy przy ul. Nałęczowskiej. Moduł D, gdyż taką nawę nosi dwukondygnacyjny obiekt przyległy od strony wschodniej do istniejącej przychodni, jest centralną rejestracją. Pozwala również na kompleksowe połączenie komunikacyjne, funkcjonalne, technologiczne i instalacyjne pomiędzy budynkami. Całość ma na celu usprawnienie realizacji usług, umożliwi też przechowywanie dokumentacji medycznej oraz skróci drogę pacjenta do uzyskania świadczeń.

Scalenie starego budynku z nowym poprawi też funkcjonalność wszystkich poradni specjalistycznych. Natomiast pacjenci będą mieli wreszcie lepszy dostęp do diagnostyki laboratoryjnej, rentgenowskiej, POZ, rehabilitacji oraz poradni dla dzieci. Głównym celem inwestycji jest poprawa jakości i lepsza dostępność do świadczeń udzielanych w zakresie ochrony zdrowia w ramach publicznego systemu opieki zdrowotnej.

Budowa została w całości sfinansowana z budżetu Województwa Lubelskiego, a jej koszt wyniósł ponad 9,1 mln zł. Wcześniej zrealizowano blok C w postaci pięciokondygnacyjnego budynku oraz dwukondygnacyjny budynek poradni dla dzieci, czyli blok E. Do tego obiekt wyposażono w nowoczesny sprzęt medyczny. Dzięki temu wszystkie poradnie specjalistyczne Ośrodka znalazły się w jednym miejscu, co zniosło konieczność przemieszczania się między różnymi lokalizacjami. Łączny koszt rozbudowy Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy wyniósł 49,7 mln zł, z czego 26,7 mln zł to dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej.

Zakończyła się rozbudowa Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy w Lublinie. Blok D oddany do użytku (zdjęcia)

Zakończyła się rozbudowa Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy w Lublinie. Blok D oddany do użytku (zdjęcia)

Zakończyła się rozbudowa Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy w Lublinie. Blok D oddany do użytku (zdjęcia)

Zakończyła się rozbudowa Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy w Lublinie. Blok D oddany do użytku (zdjęcia)

21 komentarzy

 1. Jelito z żoliboża

  W pis podnoszą sie głosy że nie mamy prawa ich oceniać w czasie pandemi bo ”one Polskę ratowały”. Myśle że do tego zatwardzenia pasuje jakże stare Polskie przysłowie ”weź koło i pierdylnij się w czoło”.

  • Jelito z żoliboża Ty masz problem z psychiką. I wielka szkoda, że tacy jak Ty nie leżą w plastikowych workach 2 m pod ziemią. Może wtedy wielu tobie podobnych nie pierd… by takich głupot.

   • Jelito z żoliboża

    Dlatego społeczeństwo odsunęło was od władzy czubki.

   • Może szkoda, że ty nie leżysz po ziemia? Jak można coś takiego napisać do drugiego człowieka tylko dlatego, że nie popiera pisu, szok. Naprawdę po katolicku zważywszy, że katolicy obchodzą Wielki Tydzień przed najważniejszym świętem Wielkanocą.

    • Kolejny opętany ciemniak który myśli że wszyscy którzy są przeciwko lewicy i PI są z PISu skąd takie głąby się biorą.

   • Słyszę głosy prawdziwych katolików domyślam się głęboko wierzących

  • Jelito właśnie tak jak napisałeś, weź koło i pier*****j się w czoło, trafny komentarz, którym się opisałeś.

 2. Ale dalej jest 60 numerków na starych karteczkach i trzeba być przed 7 rano żeby się zarejestrować. A potem tylko 8 godzin w kolejkach do różnych specjalistów by o 14.30 dowiedzieć się że orzecznika już nie ma i zapraszamy jutro. Byłem raz i już dziękuję.

 3. Jak skróci drogę pacjenta do uzyskania świadczeń, jak jest teraz prawie o kilometr korytarzy więcej.

  • Więcej numerków będzie XD. A wystarczyło rozkładane tunele postawić, zamiast tyle milionów w to ładować XD

 4. Obecność przedstawiciela proputinowskiego pasożyta najlepiej świadczy o tym, że ta placówka nadal z właściwymi standardami ma niewiele wspólnego.

 5. kto was nauczył takiej nienawiści do drugiego człowieka – rodzice? opamiętajcie się !

 6. Pokażcie parking, bo stanie pod biedronką kilka godzin nie jest łatwe

 7. Nikomu niepotrzebna biurokracja. Bezsensownie wydawane pieniądze na zbędne badania.

 8. Wszystkie te frazesy jak to teraz będzie lepiej szaremu pacjentowi to nic nie znaczące puste słowa. Niczego to nie zmieni a jaśnie pan życia i śmierci doktór (z)łorzecznik będzie jeszcze WAŻNIEJSZY.

 9. może teraz nawet uda się dodzwonić

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport