Poniedziałek, 04 marca 202404/03/2024
690 680 960
690 680 960

Zakończyła się akcja odśnieżania miasta w trybie kryzysowym. Dotychczasowy koszt usuwania śniegu to niemal 5,7 mln złotych (zdjęcia)

Służby miejskie zakończyły prowadzenie zimowego utrzymaniu miasta w trybie kryzysowym. Wszystkie ulice Lublina objęte I i II standardem są odśnieżone i przejezdne. Na większości z nich udało się uzyskać nawierzchnię czarną i mokrą. Aktualnie działania drogowców skupiają się na ulicach zaliczanych do III kategorii oraz realizacji zgłoszeń interwencyjnych od mieszkańców. Cały czas udrażniane są też chodniki i dojścia dla pieszych.

34 komentarze

 1. Odśnieżanie polega na przegarnywaniu śniegi z jednej strony na drugą, z lewej na prawą. Odśnieżający chodniki rzucają śnieg na jezdnię, spychacze przepychają śnieg z głównych ulic na podporządkowane oraz PdP, zaś z podporządkowanych wyjazdy z miejsc parkingowych. Jedni drugim utrudniają życie, a każdy mądry, byleby zgarnął spod siebie pod drugiego. A

 2. Miasto inspiracji 2022

  Miasto płaci za puste przebiegi wtedy plug mniej spali? żenada!!! U mnie na osiedlu jakby nie inicjatywa płatna z własnych środków to byśmy nie wyjechali, a tak to przynajmniej Nas odkopali.

 3. no ładnie parę dni śniegu i już prawie 6 dużych baniek wydane! czym oni sypią złotem zamiast soli;)? anoo tak przecież wiadomo jak na „państwowym” kasę się wydaje ! 3 razy drożej i krewni i znajomi królika muszą też zarobić! chore nie’rządy peło!

 4. Sorry, taki mamy klimat.

 5. zapraszam na felin redakcje lublin112 to zobaczycie jak sa odsniezone ulice i chodniki

  • Jeżeli to jest teren nie należący do miasta, należy zgłaszać takie problemy zarządcy terenu. Miasto odśnieża tereny miejskie. Jeżeli na terenie miejskim jest problem z przejezdnością, podane są telefony, aby taki fakt zgłaszać.
   Pozdrawiamy

 6. Nie brendzlujcie się tak…na chodnikach masakra dziady

  • Przeczytałeś chociaż cały artykuł czy może ułomność umysłowa nie pozwala go zrozumieć?

 7. Jako obywatel podrzędnej kategorii, żądam ujawnienia faktur za paliwa do wszelkich aut służb oczyszczania miasta, jak również rozliczenia według stanu licznika każdego z nich. Również powinni pokazać ile poszło sol, piasku, czy co tam sypali o ile sypali a w papiery wpisali iż sypali i ponownie zakupili. Bo nie wydaje mi się aby aż tyle te kilka dni kosztowało paliwo jak i dniówki służby pracującej w dzień. W nocy jeździły wyłącznie po obwodnicy pługopiaskarki, bo musiały. A w mieście jakoś ciężko to było zobaczyć oprócz śniegu.

  • Jasne. a wiesz ile kasy poszło na projekt same papiery projektowanego stadionu do żużla?

   • zwyczajny kowalski

    ja wiem 7.5 mln zł! SKANDAL i tyle ale tak się robi wały na państwowym! :/ swojaki swoje zarobią

 8. A gdzie podziały się pieniądze z poprzednich lat jaknie było śniegu. I gdzie ta sól. Premie po wypłacali sobie zamiast odłożyć dziady i złodzieje.

 9. U mnie na osiedlu jak pierwszy śnieg spadł tak dalej leży. Do drogi głównej nie można dojść na autobus, bo zaspy po kolana. Dobrze, że idzie odwilż, to może zdążą na resztki… a podatki się płaci i to ciężkie, zapraszamy na dziesiątą jak chcecie się poczuć w XVIII w. Kto ma konie i sanie ten żyje…

 10. Prawie 6 milionów a dopiero początek grudnia trochę popadało i co na koniec sezonu będzie z 100 w takim tempie i tak ktoś dumnie napisze że mogło być gorzej i tak się znajdą ci którzy będą bronić powiem tak byłem w innym mieście dużo większym od Lublina i tam jest wszystko tak jak trzeba ulice czarne na chodnikach owszem śnieg ale nie tak jakby nas wydeptane przez ludzi i co to znaczy kryzysowe odśnieżanie zima zaskoczyła ? Tyle padało dni łoo panie co robić

Z kraju

Polityka i społeczeństwo