Kraśnik: Porzucił auto z pasażerami i uciekł do lasu. Miał ponad 2 promile

Kraśniccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który uciekł przed kontrolą drogową. 29-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Do zdarzenia doszło w sobotę po godzinie 20 w Kraśniku na ul. Urzędowskiej. Policjanci zauważyli pojazd, który nie miał właściwego oświetlenia, postanowili więc zatrzymać go do kontroli. Na widok mundurowych kierowca przyśpieszył i po przejechaniu około 150 metrów, porzucił pojazd z pasażerami w środku i uciekł do pobliskiego lasu. W trakcie ucieczki mężczyzna zgubił telefon komórkowy, który odnaleźli ścigający go policjanci.

– Po ustaleniu tożsamości kierowcy, mundurowi udali się do miejsca jego zamieszkania. Ze wskazania wynikało, iż jest to 29-letni mieszkaniec Kraśnika. Mężczyzna w chwili zatrzymania był nietrzeźwy, badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2 promile – informuje st.asp. Janusz Majewski z kraśnickiej Policji.

Ponadto 29-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz za jazdę autem pomimo braku uprawnień.

2016-02-08 13:20:00
(fot. Policja Kraśnik)

reklama

Zobacz również

11 komentarzy

 1. Brawo policja

 2. Każdy nietrzeźwo kierujący raz złapany do końca życia powinien zostać zaczipowany i każdy jego ruch samochodem powinien być lokalizowany w trybie natychmiastowym – każde przekroczenie prędkości mandacik, a policja jeżdżąca w pobliżu powinna namierzać takiego delikwenta i sprawdzać codziennie jego trzeźwość. Jazda bez czipu powinna być surowo karana.

  • Mario - jeden z dwóch

   Od zawsze postuluję większą kontrolę i ograniczenia dla pijaków na drogach – ale o zaczipowaniu nie pomyślałem… Jak dla mnie – pomysł naprawdę godny uwagi. I obowiązkowo dodatkowa wszywka z esperalu GRATIS! 😉

   Może „bohater” artykułu powyżej na testy – jako królik doświadczalny. No bo przecież tak wybitnie inteligentna persona nie powinna być pominięta – to naturalny etap w jego procesie (r)ewolucji…

  • Nie ograniczał bym Twojego pomysłu do „raz złapanych”. Podejrzewam, że lepszy skutek przyniosło by wprowadzenie rozwiązania, aby sprzedaż alkoholu możliwa była TYLKO „zaczipowanym” osobom.

  • Krzepki Wiesiek

   Ale nie pomyślałeś chyba o tym że może poruszać się samochodem jednocześnie nie będąc kierowcą tylko pasażerem.

   • Podejrzewam, że ten pomysł z wszczepianiem ludziom elektroniki to była luźna myśl przedstawiona w formie żartu, choć co prawda może i było by to możliwe przy uwzględnieniu dzisiejszych osiągnięć techniki. W mojej ocenie to lepsze są tego typu pomysły niż oklepane stwierdzenia typu: „zastrzelić”, „do gazu”, „do kamieniołomów”… Po za tym prewencja zawsze jest prostsza i skuteczniejsza. Nie jest powiedziane, że ten kto nigdy nie wsiadł za kierownicę po spożyciu alkoholu – nigdy tego nie zrobi. Człowiek napity (oczywiście zdrowo napity) to często loteria – nie wiadomo jak się zachowa i co zrobi…

 3. Pozabierac samochody w chwili zatrzymania – jak na zachodzie i problem z glowy. Skoro nie boja sie o konsekwencje, o pieniadze, o punkty karne. No pozabierac im VW Gulfy i po problemie.

 4. chciał się przyłączyć do lokalnego oddziału partyzanckiego AA

 5. Ludzie czipa to wy sobie zamontujcie będzie was informował a waszej głupocie

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7416zł -0.75%
  • GBP 5.0897zł -0.21%
  • EUR 4.5342zł -0.29%
  • CHF 4.213zł -0.38%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL