Poniedziałek, 24 czerwca 202424/06/2024
690 680 960
690 680 960

Zabrakło pieniędzy na remont drogi Lubartów – Parczew. Inwestycja nie jest jeszcze przekreślona

Wyczekiwany przez kierowców remont drogi wojewódzkiej łączącej Lubartów z Parczewem stanął pod znakiem zapytania. Postępowanie przetargowe zostało zakończone, jednak oferty przewyższają środki, jakie na ten cel zarezerwował inwestor.

Wraz z pierwszymi dniami stycznia ogłoszona została wyczekiwana przez wielu kierowców wiadomość. Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił bowiem, że droga wojewódzka nr 815 pomiędzy Lubartowem a Parczewem zostanie przebudowana. Trasa ta od lat jest bowiem jedną z najgorszych dróg wojewódzkich w regionie. Problemem jest nawierzchnia, która od dawna nie była remontowana. Pełna jest dziur, kolein, wyrw i nierówności, a jazda w większą prędkością grozi nawet wypadnięciem z drogi, albo zniszczeniem zawieszenia.

Właśnie zakończył się przetarg na jej przebudowę. Niestety nie został on rozstrzygnięty. Powodem są finanse. Inwestor przeznaczył na ten cel 200 mln złotych, tymczasem oferty są o wiele wyższe. Najtańsza, jaką złożyła firma Strabag, wynosi 236 mln zł. Pozostałe firmy starające się o kontrakt, wyceniły swoje usługi na kwoty od 248 do 293 mln zł. Postępowanie nie zostało jednak unieważnione. Jest szansa, że uda się je zakończyć. Zarząd Dróg Wojewódzkich stara się bowiem pozyskać dodatkowe środki na ten cel, aby prace mogły się rozpocząć w tym roku.

Inwestycja ma być prowadzona na odcinku blisko 35 kilometrów na terenie miast: Parczew i Lubartów oraz gmin Parczew, Siemień, Niedźwiada, Ostrówek, Lubartów. Zgodnie z planem, trasa zostanie dostosowana do parametrów technicznych i użytkowych drogi klasy „G”, przebudowane będą drogi krzyżujące się z drogą wojewódzką, powstaną ścieżki rowerowe, chodniki i zatoki autobusowe, remont czeka też mosty. Wykonawca będzie też musiał wybudować drogi dojazdowe dla obsługi ruchu lokalnego oraz przejścia dla zwierząt. Powstaną również miejsca do ważenia i kontroli pojazdów dla Inspekcji Transportu Drogowego.

Plany przewidują, że przebudowa powinna zostać zakończona do końca października 2019 roku.

(fot. lublin112)
2018-03-09 18:23:56

22 komentarze

 1. Oczywiście, można było się tego spodziewać.. Po co kupować auto, płaci wzbogacenie, jak to i tak zostaje jak będzie.. tyle lat jeżdżenia i utrzymywania skarbu państwa i nawet drogi porządnej doczekać się nie idzie.

 2. Marionetka Kiwalska

  Hahaha! Ludzie z okolic już się cieszyli. Ja od 12 lat słyszę o remoncie tej drogi. Słyszę ale nie widzę 😀 :Wiecie jak partia mówi, że zrobi to mówi 🙂

 3. Te wyboje są potrzebne żeby się musztarda dobrze wymieszała w drodze do sklepów, haha i tak ma zostać na wieki wieków

 4. Co tutaj co niektórzy głupoty wypisują o nagrodach, partiach politycznych i zrobienia na odczepnego ?
  Zarząd miał przygotowane tyle pieniędzy ile wynikało z kosztorysu inwestorskiego. W tym roku wykonawcy wyceniają swoją pracę drożej, przy okazji jest rok wyborczy, więc wiadomo, że mozna oferty zawyżać, bo będzie parcie, żeby zrobić robotę. I tyle.

 5. Marian Kowalski-ipptv

  7 mln za 1 km drogi – gdzie kosztorys do wglądu!!!!!!!!!!!

 6. Z g.. złota i tak się nie zrobi, ta droga jest w takim stanie, że trzeba by było wyorac wszystko i zrobić od podstaw przygotowanie nawierzchni itd. Po co robić kilometry ścieżek skoro i tak będą zarastać trawą, jak nie ma kasy to niech zajmą się samą drogą a nie otoczką, bo scieżki i inne pierdoły można odłożyć w czasie. Ale cóż lepiej powiedzieć że nie ma kasy i dalej mówić, że kiedyś to będzie lepiej.