Niedziela, 26 maja 202426/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zabijając wiedziała co robi. Zuzanna M. nie jest chora psychicznie i w pełni odpowie za swój czyn

Prokuratura otrzymała szczegółowy raport z obserwacji psychiatrycznej Zuzanny M., która w grudniu wraz ze swoim chłopakiem Kamilem N. dokonała zabójstwa jego rodziców. Biegli nie mają wątpliwości, może ona w pełni odpowiadać za swoje czyny.

Zuzanna M. przez cztery tygodnie przebywała pod obserwacją biegłych lekarzy psychiatrów a także psychologów. Śledczy chcieli mieć pewność, czy w nocy 12 na 13 grudnia 2014 roku, kiedy to wraz z Kamilem N. wspólnie pozbawili życia rodziców chłopaka, miała ona zdolność rozpoznawania swoich czynów. Po zakończeniu obserwacji biegli z Łodzi przygotowali raport, w którym szczegółowo wyjaśnili, że młoda kobieta może w pełni odpowiadać za zabójstwo. – Zuzanna M. nie jest ani chora psychicznie, ani też upośledzona umysłowo. Ma jednak nieprawidłowo kształtującą się osobowość z wyraźnymi cechami narcystycznymi oraz dyssocjalnymi – informuje Beata Syk-Jankowska z Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Ta opinia sprawia, że była ona w pełni poczytalna dokonując zabójstwa a tym samym w pełni rozumiała i była świadoma swoich czynów.

Wciąż nie ma jeszcze opinii co do poczytalności Kamila N. W jego przypadku, biegli przedłużyli obserwację żeby w pełni ocenić jego stan. – O przedłużenie okresu obserwacji wnioskował zespół biegłych psychiatrów i psychologów opiniujących w sprawie ze względu na trudności natury diagnostycznej, konieczność dalszej obserwacji zachowań podejrzanego jak i pogłębienia diagnostyki psychologicznej – tłumaczy Beata Syk-Jankowska. Obserwacja została zakończona 7 kwietnia jednak biegli powołani w tej sprawie, nie zakończyli jeszcze sporządzania opinii. Tymczasem prokuratura cały czas kompletuje niezbędne dowody dla celów procesowych. Technicy kryminalistyki nadsyłają zebrane na miejscu zbrodni ślady daktyloskopijne a niebawem dotrzeć mają opisy śladów genetycznych.

Z kolei w najbliższy poniedziałek w Białej podlaskiej Zuzanna M. stanie przed sądem, gdzie ma ruszyć proces, w którym jest oskarżona o obcowanie płciowe z osobą nieletnią, a także udostępnianie narkotyków. W obu przypadkach chodzi o osoby poniżej 15 roku życia.

(fot. lublin112)
2015-04-24 13:47:49

2 komentarze

  1. …za biedna jest, żeby byc niepoczytalną.

  2. pewnie dostanie tylko mandat,tak jak w krasnymstawie.