Czwartek, 22 lutego 202422/02/2024
690 680 960
690 680 960

Z siekierą i nożem weszli do jednego z mieszkań w Lublinie, a następnie wynieśli wartościowe przedmioty

Lubelscy policjanci zatrzymali cztery osoby do sprawy rozboju w centrum Lublina. Sprawcy weszli do jednego z mieszkań, sterroryzowali nożem i siekierą znajdującego się tam mężczyznę, a następnie wynieśli wartościowe przedmioty o wartości blisko 10 tys. złotych.

W miniony poniedziałek do jednej z mieszkań w centrum Lublina zapukała 16-latka, znajoma znajdującego się w lokalu 25-latka. Kiedy mężczyzna otworzył drzwi okazało się, że nastolatka nie przyszła sama.

Razem z nią do mieszkania weszło trzech mężczyzn wyposażonych w siekierę oraz nóż. Sprawcy zastraszyli pokrzywdzonego, po czym zaczęli wynosić z mieszkania wartościowe przedmioty. Ich łupem padły kluczyki do samochodu, telewizor, konsola do gier, antena telewizyjna oraz drobny sprzęt AGD. Łączne straty oszacowano na blisko 10 tysięcy złotych.

Po zdarzeniu pokrzywdzony mężczyzna powiadomił policję. Mundurowi bardzo szybko zatrzymali trzy osoby. Jeden z mężczyzn zdołał uciec. Pracujący nad sprawą policjanci z komisariatu IV oraz kryminalni z KMP szybko namierzyli ukrywającego się mężczyznę. 24-letni recydywista wpadł dzisiaj rano na terenie powiatu lubartowskiego.

Wszyscy zatrzymani odpowiedzą za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Mężczyźni w wieku 19 i 20 lat zostali już tymczasowo aresztowani. 16-latka został oddana pod dozór Policji, natomiast zatrzymany dzisiaj 24-latek czeka na przedstawienia zarzutów w warunkach recydywy. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara do 15 lat więzienia.

(fot. lublin112.pl)

15 komentarzy

 1. Taka f-fefnaście. Nie ufaj fefnastce.

 2. Coraz to zuchwalsza ta nasza lubelska gangsterka.

 3. Na Chopina ich zatrzymali na wysokości biblioteki. Typowe patusy. Niech im cela zimną będzie.

 4. „kluczyki do samochodu” – po ile kluczyków macie do samochodu? Ja mam jeden i mi wystarcza. Po co więcej?

  • A to, że kiedyś był dodatkowy do bagażnika, wlewu paliwa i czegoś tam jeszcze to wiadomo. Ale dzisiaj wystarcza jeden.

  • Drogi Franiu, śpieszę z wyjaśnieniem pojazd w momencie wydania posiada 2 komplety kluczy w przypadku zgubienia/zniszczenia 1 kompletu kluczy (tak kompletu bo mogą być 2 inne) należy powiadomić odpowiednie służby zapytasz po cóż otóż:
   jeśli na polisie ubezpieczeniowej będzie zaznaczone ,że masz wszystkie klucze to w przypadku nie daj bóg kradzieży jesteś zoobowiązany dostarczyć ubezpieczycielowi 2 komplety kluczy lub udowodnić że zostały Ci skradzione przeciwnym wypadku może być to podstawą do odmowy wypłaty z polisy AC i traktowane jako rażące niedbalstwo oraz niezabezpieczenie dostępu do auta. Jeśli już kupujesz pojazd używany i ktoś wydaje jeden klucz powinna zapalić się czerwona lampka(prosić o wyjaśnienie notatkę policyjną lub podobne co stało się z drugim kluczem) ponieważ drugi sprzedający mógł pozostawić sobie i za 3 miesiące auto magicznie zniknie ponieważ adres z umowy kupna sprzedaży już ma 🙂 .

 5. haha ale cymbały na dzielni już maja z was beke , a ta młoda siksa lubi w nocha przywalic ponoc

 6. Gondol Jerzy z Nadwisły

  Gdyby sie to zdarzyło u mnie najpierw usłyszeliby szczęk przeładowywanej „pompki”, a potem przyjechałby szeryf i sporządził protokół o konieczności obrony własnej i wezwałby „posiłki” do zabrania „tragicznie zmarłych”.
  Ale co kraj to inny obyczaj… u Was poszkodowany poszedłby siedzieć za użycie legalnie posiadanej broni.

  • piszesz po polsku, komentując artykuł lokalnej gazety, a w każdym zdaniu podkreślasz, że nie jesteś z Polski. po **** tu zaglądasz?

 7. W tym przypadku należy se zastanowić czy kara dla tej nastolatki nie powinna się rozciągnąć na jej pełnoletniość bo czyny jakich się dopuszcza ani nie świadczą o nieletności ani o kobiecości. Ona jest bezwzględna i kara też powinna taka być.

 8. to co wyliczyli bylo warte 10 000zl?

 9. do utylizacji

Z kraju

Polityka i społeczeństwo