Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Z pociągu wysypano ukraiński rzepak. Policjanci ustalają sprawców

Nieznani sprawcy wysypali z pociągu ukraiński rzepak w rejonie granicy polsko-ukraińskiej. Na miejscu pracują policjanci. W sprawie zdarzenia głos zabrali ambasador Ukrainy w Polsce Vasyl Zvarych oraz wicepremier i minister infrastruktury Ukrainy Ołeksandr Kubrakow.

– Dziś po raz kolejny doszło do przestępstwa: na stacji w Dorohusku wysypano ukraiński rzepak, który po kontroli celnej kierował się tranzytem przez Polskę do Niemiec. Ambasada Ukrainy niezwłocznie skierowała do władz polskich oficjalną notę o ukaranie sprawców. To niedopuszczalne! – napisał w serwisie X ambasador Ukrainy Vasyl Zvarych.

Zdarzenie miało miejsce w rejonie granicy polsko-ukraińskiej w miejscowości Okopy-Kolonia w powiecie chełmskim. Policjanci w piątek rano przyjęli zgłoszenie o tym zdarzeniu. Trwają czynności zmierzające do ustalenia sprawcy lub sprawców tego czynu. W wagonach stojących na bocznicy znajdowało się ziarno rzepaku. Skład oczekiwał na odprawę celną, wstępnie wiadomo, że pociąg jechał z Ukrainy do Polski. Wysypane ziarno zobaczyli na torach funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei.

To w ostatnich dniach podobne zdarzenie. Przypomnijmy, w Medyce protestujący rolnicy wysypali z dwóch wagonów kukurydzę. Na miejscu interweniowali policjanci.

Do wysypania rzepaku na tory odniósł się również wicepremier i minister infrastruktury Ukrainy Ołeksandr Kubrakow pisząc:

– Dziś rano nieznane osoby uszkodziły ukraińskie produkty rolne na stacji kolejowej w Dorohusku (Polska). Otwarto trzy ciężarówki zbożowe z rzepakiem. Jest to ładunek tranzytowy zmierzający do Niemiec (Hamburg). Powiem tylko, że bezkarne zbrodnie zawsze wracają. Niezależnie od tego, czy jest to agresja militarna, czy uszkodzone ziarno. Przestępcy muszą zostać ukarani, aby inni nie czuli pokusy ich powtórzenia

52 komentarze

  1. Dobrze by było aby ktoś z MSZ wytłumaczył ambasadorowi Wasylowi znaczenie słowa ZBRODNIA/CRIME bo wygląda na to że nie wie co mówi/pisze. Dla porządku warto też dodać, że jeśli chodzi o prawdziwe zbrodnie to w ich okrucieństwie ukraińcy są na pierwszym miejscu (genocidum atrox).

  2. Komendant Bazuuka

    Naprawdę…? Tak nisko zeszło Lubin112 że pokazuje ogłoszenie „reklamowe” na temat wąsika a teraz ten artykuł… Jak by to kogoś ruszało.. dla mnie jest to hejt! Ale cóż się dziwić skoro wy jesteście hieny prasowe….🤦

  3. nie kryty krytyk

    tak się walczy, rolnicy mówią że jakby nie oni nie było by co jesć, ale również oni wysypują ziarno na ziemie.
    doliczyć do tego flagę zsrr panasiuka i odezwe do putina na jednym z ciągników. i już powoli można wysnuć wnioski o co chodzi rolnikom.

  4. To nie rolnicy tylko ruscy agenci wysypali rzepak na tory. Rosja chce żeby Ukraina szybciej zbankrutowała, wtedy skapituluje. Chłopu wszystko jedno widocznie kto rządzi , ważne by on miał dobrze. Za okupacji wydawali Żydów za kasę Hitlerowcom , teraz ich potomkowie wysługują się Putinowi. Żeby chłop był dobry to musi czuć pana , na chłopa najlepszy jest bat.

Dodaj komentarz

Z kraju