Z kraju: Mogło dojść do tragedii. 5-latek wpadł w szczelinę między odjeżdżającym pociągiem a peronem

Matka dziecka, które wpadło w szczelinę pomiędzy pociągiem a peronem, była nietrzeźwa. Kobieta usłyszała zarzut narażenia syna na utratę życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w związku z niedopełnieniem obowiązku opieki.

Na dworcu kolejowym w Częstochowie doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia. 47-latka, przebywająca wraz z 5-letnim synem na peronie dworca, żegnała się ze znajomymi. W pewnym momencie jej 5-letnie dziecko wpadło w szczelinę między odjeżdżającym pociągiem a peronem. Na szczęście maszynista od razu zahamował.

 

 

Na miejsce przyjechało pogotowie, które przebadało dziecko. Na szczęście chłopcu nic się stało. Badanie alkomatem jego matki wykazało natomiast, że miała ona w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Kobieta została zatrzymana, a 5-latkiem zaopiekowała się jego starsza siostra.

47-latka usłyszała w Prokuraturze Rejonowej Częstochowa-Południe zarzut narażenia syna na utratę życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w związku z niedopełnieniem obowiązku opieki. Prokurator zastosował wobec podejrzanej dozór. Śledczy wyjaśniają szczegóły sprawy.

2018-04-24 18:49:01
(fot. wideo Policja Częstochowa)

Zobacz również

6 komentarzy

  1. Siatka i jej zawartość najważniejsza.

  2. Lucjusz Lucyferowicz - syn Belzebuba Lucyferowicza z klanu Lucyferowiczów

    To się małemu upiekło. Ale spokojnie niedługo się będzie pytał: ” Tato a gdzie jest Mama. A Tata na to: Musiała wyjechać, ale niedługo wróci jak Tata uzbiera trochę pieniędzy na przyjazd Mamy (grzywna). Sąd powinien odstąpić od wymierzenia kary ze względu na dziecko. Apeluję: „Nie rozbijajmy rodzin”. Nie sprowadzajmy wszystkiego do winy alkoholu.Wracała pociągiem a nie autem.

  3. Dozór. A przecież tylko żegnali kogoś kto odjeżdżał.

  4. A gdzie rodzice

  5. Moje zdanie jest takie- trzymala go wczesniej za rękę caly czas. Widac ze to byla chwila doslownie. Nie zostawila go samego na tym peronie. Wypadek nieszczesliwy. Źle niestety ze byl alkohol.

    • Pokazała dziecku, że można oprzeć się o pociąg, mały zrobił to samo. Tyle, że za blisko podszedł, a dziura przed pociągiem jest spora dla takiego szkraba. Nie spojrzał, bo i matka nie spojrzała. Ewidentna wina matki.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy
Pokazy symulatora dachowania oraz wystrzału poduszki powietrznej
Koncert Marcina Stycznia w Parku Dźwięków. Będą też zajęcia o ziołach
Muzyka, leżaki, jedzenie, kawa i napoje: Chillout Festiwal 2021