Z kraju: Dwie osoby zginęły na przejściu dla pieszych. Zobacz moment potrącenia

Wczoraj w Toruniu doszło do tragicznego wypadku na przejściu dla pieszych. Dwie osoby przechodzące przez przejście zginęły potrącone przez rozpędzonego mercedesa.

Do zdarzenia doszło w Nowy Rok o godzinie 4 na Szosie Lubickiej w Toruniu. Policjanci ustalili wstępnie, że kierowca pojazdu marki Mercedes, na wysokości skrzyżowania z ul. Jamontta, jadąc w kierunku centrum miasta potrącił dwie osoby przechodzące przez jezdnię.

Wypadek miał miejsce na przejściu dla pieszych, w momencie kiedy sygnalizacja świetlna była wyłączona w tym miejscu. Niestety 67-letni mężczyzna oraz kobieta, której ustalana jest tożsamość, ponieśli śmierć na miejscu.

2018-01-02_19-06_Dzisiaj o godzinie 4.20 na

(Kliknij grafikę, zobacz nagranie – UWAGA DRASTYCZNE! +18)

Mundurowi ustalili, że kierowca pojazdu był trzeźwy. Teraz okoliczności i przyczyny tego zdarzenia wyjaśniają funkcjonariusze toruńskiej komendy pod nadzorem prokuratora.

Moment wypadku zarejestrowała kamera monitoringu.

139-193688 139-193689

2018-01-02 19:07:41
(fot. Policja Toruń, wideo Facebook Jacek Kwiatkowski)

48 komentarzy

 1. Szok sie to oglada … I co doatanie za to 12 lat jak tamten co bez prawka zabil 4 i do tego mial alko? Masakra 🙁

 2. 3->2->1 Hejt na „powolniaków” pieszych, co to jaśnie hrabiego w pordzewiałym ML-u nie zauważyli, jak hrabia koło 100km/h po zabudowanym jechał.

 3. Gnoja na 20 lat do paki, albo kamieniołomów.

  • zaraz znajdą się obrońcy tego mordercy z argumentami, że odblasków zabici nie mieli, albo powinni bardziej uważać, bo w zderzeniu z pojazdem ucierpi się bardziej, nie pchać się pod samochód i tym podobne

   • Albo ,że kierowca nie był karany i to jest NADZWYCZJNA okolicznośc łagodząca. Tak drastyczne przekraczanie prędkości powinno być traktowane na równi z wsiadaniem po pijaku za kierownicę.

   • Tylko ktoś bez mózgu może taki kretyński argument jak ty wytoczyć. Wina kierowcy jest bezsprzeczna bo zapieprzał jak opętany i co do tego nikt wątpliwości nie ma. Ale nie wolno tu nie zauważyć że ta dwójka pieszych miała raczej możliwość dostrzec to że jedzie wprost na nich idiota z niebotyczną prędkością. I to jest cały problem z naszymi pieszymi – że gdyby zechcieli zachować trochę ostrożności to do wypadków by nie dochodziło. Czy ty kolego wszedł byś na to przejście gdybyś spojrzał choć raz w lewo i zobaczył takiego idiotę pirata? Ci piesi nawet nie spojrzeli przez lewe ramię bo założyli że ten baran będzie respektował ich prawo – BŁĄD – żyją wśród nas idioci i trzeba na nich uważać. I nie jest to bynajmniej żadna obrona tego kierowcy tylko próba zwrócenia uwagi że piesi muszą rozglądać się na boki żeby zachować życie bo żaden przepis przed przestępcami ich nie uchroni i każdy myślący człowiek się ze mną zgodzi.

 4. dziadek wracał z sylwka chyba na haju nawet się nie patrzył na jezdnię , myślał że jest na deptaku. Merc jechał ciut za szybko jak na zabudowany i przejścia i sygnalizacje.Dziadek zniszczył szybę w mercu a kobita pogięła cały przód. Fajny filmik wrzuciłem już szwagrowi linka by popatrzył bo on też 100 jeździ po mieście.

 5. Ten taksowka co nagle zmienil pas i uciekl mogl by sie zatrzymac i chociaz sprawdzic czy zyja a nie sie przestraszyl i uciekl jak tchorz

 6. I co teraz powie że jechał szybko ale bezpiecznie, trudno zrozumieć że nie ważne ile ma się kasy , czy jedzie się samochodem za 2 tys. czy 2mln prawa fizyki też nas obowiązują. MORDECA i tylne.

 7. O żesz kur… pozamiatał i to rowno 🙁

 8. Sałata twierdził że jeździł od 17 i był zmęczony , może tachografy im trzeba wprowadzić

 9. No a kto przezyl? Wybaczcie ale ja nie pchalabym sie na przejscie w takiej sytuacji. Przeciez oni weszli jak jeszcze jechal ten pierwszy samochod. To na co liczyli?

 10. Za cholere nie usprawiedliwam kierowcy ale komu życie miłe zawsze rozgląda się na boki

 11. Faktycznie mocne ale zapier…ał równo . Taksowkarz nieźle głupa przypalił

 12. Tamten z tyłu ewidętnie uciekł, wina pieszych i sałaty.

  • Wina pieszych bo ich zmuchnął ze śrogka przejścia ?, jełopie megamatole nie odzywaj się? Wina śmiecia z merca .Wracaj ćpać dalej głąbie !

   • Jak uważasz, że nie zawinili również piesi i tak samo przechodzisz przez przejscia to megajełop jestes. Idz spać bo już późno, takie głąby jak ty powinny już grzecznie spać i síe nie wypowiadać.

    • Na nogi się lecz człowieku, na głowę już za późno.

    • TAXI mega pało. Slepy jesteś , oni weszli na przejście a ten bandyta drogowy ich zmuchnał jadąc ponad 100 . Masz nawalone zdrowo we łbie skoro tego nie widzisz Twoi starzy zawinmili że w ogóle cie stworzyli

 13. Skoro był taki zmęczony to po chu…. tak szybko jechał kretyn, złotówa!!!!

 14. Masakra po prostu…facet ewidentnie przegiął,w dodatku jechał lewym pasem więc było widać,że ktoś przechodzi i naprawdę,w takich sytuacjach kiedy widzicie ludzie że pędzi taki świr…STÓJCIE! Nie pchajcie się na przejście dla swojego bezpieczeństwa, bo nigdy nie uda się przewidzieć reakcji kierowcy a te 30 sekund czekania może uratować wam życie!
  Kondolencje dla rodziny.

 15. Aaron Fleischman

  Sądząc po drodze hamowania i odległości na jaką odrzuciło tych dwoje, sałaciarz jechał przynajmniej 120 km/h, a przy takiej prędkości żadne „rozglądanie się” pieszym nie pomoże, bo w momencie, gdy spojrzeli w lewo mogli go jeszcze nie widzieć, bo był daleko za zakrętem, a nawet jeśli go widzieli, to nikt nie ma w oczach radaru, by ocenić, z jaką prędkością taki wariat może jechać.

  Od momentu wejścia tej pary na pasy do chwili potrącenia mija 5 sekund. Przyjmując, że sałaciarz jechał minimum 120 km/h, to kiedy wchodzili na przejście był jakieś 160 metrów od nich. Rzeczywiście, weszli mu „wprost pod koła”…

  • Im nie wytłumaczysz… Dla niektórych pieszy powinien sie 100 razy rozglądać i przechodzić przez przejście z duszą na ramieniu lub uprawiać survival jak określił to pan Dworak.

 16. Nawet nie hamował dopiero po fakcie… Morderca…nic dodać nic ująć. Współczuję rodzinie tych ofiar.

 17. a wystarczyło spojrzeć w lewo, w prawo i jeszcze raz w lewo, poczekać 3 sekundy i żyć…

  • art. 27
   1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.
   3. Kierującemu pojazdem zabrania się:
   1) wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim, z wyjątkiem przejścia, na którym ruch jest kierowany;

   Tyle bałwanie ustawa.

   Rozporządenie (Ministra Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie znaków i sygnałów drogowych)
   jest misiu tępy i głupi trochę bardziej szczegółowe:
   § 47 Przejście dla pieszych
   1. Znak D-6 „przejście dla pieszych” oznacza miejsce przeznaczone do przechodzenia pieszych w poprzek drogi.
   4. Kierujący pojazdem zbliżający się do miejsca oznaczonego znakiem D-6, D-6a albo D-6b jest obowiązany ZMNIEJSZYĆ PRĘDKOŚĆ tak, aby NIE NARAZIĆ NA NIEBEZPIECZEŃSTWO pieszych lub rowerzystów znajdujących się w tych miejscach lub na nie wchodzących lub wjeżdżających.

   Dziękuje, dobranoc, lecz się póki czas.

   • Nie no tak pieszy ma pierwszeństwo i właśnie przez takie przepisy dochodzi do wypadków z udziałem pieszych bo lizie i nawet się nie upewni czy bezpiecznie przejdzie bo chronią go przepisy przecież jak można przechodzić przez tak szeroką jezdnie nie kontrolując co się na niej dzieję sami sobie też są winni i takie mam swoje zdanie, a Ty lecz się bo jak myślisz że tu paragrafami zaskoczysz i uchronisz od wypadków to jestes w wielkim błędzie.

    • Pieszy może być również niedołężnym starcem, dzieckiem, osobą niepełnosprawną, inwalidą.
     Osobą głuchą, ślepą lub niedowidzącą.
     Przeszkadzają Ci takie osoby wśród pieszych?
     Chyba nie Chcesz ich problemu rozwiązać w sposób kiedyś proponowany przez pewnego austriackiego malarza?
     Czy wymaganie ostrożności przez pieszych zwalnia kierowców z przestrzegania przepisów, o których wspomniał Kuba?
     One są nie tylko po to, aby chronić pieszych (jak widać z małym skutkiem).
     One są również po to, aby kierowcy tacy jak Ty nie zmarnowali sobie reszty życia w podobny sposób jak kierowca z Torunia.
     Nieżyjącym pieszym już nie pomożesz.
     Sobie jeszcze masz okazję ale nie przy takim sposobie myślenia i traktowania przepisów.

     • Tu bym trochę się zastanowił bo jeśli chodzi o starców niedołężnych dzieci inwalidów (to tylko moja sugestia) powinien być jakiś opiekun przy nich.

    • Masz trochę racji.
     Częściowo winne jest złe prawo.
     Ale nie to, o którym myślisz (powiedzmy, że zdolny jesteś do tej skomplikowanej i męczącej ciebie czynności), tylko kodeks karny.
     W cywilizowanym kraju bandyta z ML-a odpowiadałby za zabójstwo, a nie za wypadek ze skutkiem śmiertelnym.

     • Wine ponosi kierowca to jest pewne i przy okazji ten co jechał z tyłu dokładnie widać, że poprostu uciekł. Istnieje zasada ograniczonego zaufania, gdyby takową mieli to mogłoby się to inaczej zakończyć. Prawnie wina kierowcy bez dwoch zdań, a życiowo podchodzić do tego to współwina tej tragedi. Wyrazy współczucia.

     • E tam … mi nie zal ludzi ginacych na przejsciach. Od tego oczy aby patrzec. A kierowcy ktorzy ich „zabijaja” to coz … lekcja na przyszlosc. Bo ani do wiezienia nie pojda .. zyja. I to jest roznica … nie chce sie poeszym popatrzec to gina. Wielka filozofia.

    • Zgadzam się z tobą w 100 % … Mają pozwolone i przestali logicznie myśleć …
     Proponuję jedyną słuszna zmianę tego miłościwie panującego, beznadziejnego”paragrafu” na:
     Pieszy przekracza jezdnię w wyznaczonym do tego miejscu, po ustąpieniu pierwszeństwa nadjeżdżającym pojazdom !!!!!!!!!! Porządek musi być, a że przysłowia mądrością narodów:
     Polska dla …. , Ziemia dla Ziemniaków, a Księżyc dla Księży … CDN (też powinien w końcu nastąpić): Chodniki dla Pieszych, a Jezdnie dla Samochodów !!!

   • Niestety ale najwięcej na cmentarzu leży tych co mieli pierwszeństwo. Kobieta miała szanse przeżyć, gdyby nie to że dziadek pociągnął za rękę. Mnie kiedyś uczyli, że nie pcha się pod koła samochodu mimo że na pasach ma się pierwszeństwo, zawsze należy poczekać aż kierowca się zatrzyma.

    Sam byłem świadkiem jak dwoje młodych ludzi przechodziło w nocy przy deszczowej pogodzie przez przejście, kierowca ich nie zauważył ale oni spojrzeli i się zatrzymali na środku drogi między dwoma pasami, na jedną góra dwie sekundy i to wystarczyło żeby krzywda im się nie stała. A przecież mieli pierwszeństwo i zgodnie z przepisami powinni tam zginąć.

   • kubusiu dla Ciebie sypiącymi artykułami paragrafami link i moje takie hasło „żyj bezpiecznie”
    http://www.lublin112.pl/1-stycznia-2017-r-pieszy-bedzie-mial-pierwszenstwo-przed-pojazdem-zanim-wejdzie-na-pasy/

    • Aaron Fleischman

     @[TAXI] Nawet jak na standardy „pogromców pieszych”, jesteś wyjątkowo tępą pałą. NIGDZIE na świecie nie ma tak, że na PDP pieszy nie ma pierwszeństwa, bo wtedy samo istnienie przejść przestaje mieć jakikolwiek sens. Jest za to MASA krajów (głównie tych bogatych i wysokorozwiniętych), gdzie piesi jeszcze nie wejdą na PDP, a już mają pierwszeństwo! Nie wierzysz? Spójrz tutaj: http://www.brd24.pl/prawo/jak-kraje-ue-chronia-pieszych/

     Przechodzić przez jezdnię „kiedy nic nie będzie jechać” mogę WSZĘDZIE i po co mi do tego przejście dla pieszych?? Zniesienie pierwszeństwa na przejściach dla pieszych równałoby się faktycznej ich likwidacji, co doprowadziłoby do tego, że piesi przechodziliby, gdzie popadnie i wtedy dopiero zaczęliby masowo ginąć. Wymyślenie czegoś takiego jak PDP ucywilizowało relacje pieszy-kierowca i ograniczyło liczbę śmiertelnych potrąceń.

     Niestety, Twój „przejściosceptycyzm” dowodzi, że jakakolwiek cywilizacja jest Ci mentalnie obca, a jedyne prawo, jakie uznajesz na drodze to prawo silniejszego.

     Pamiętaj zatem, że „pierwszeństwo nie czyni nieśmiertelnym, a cmentarze są pełne tych, którzy je mieli”, jak Cię będzie miażdżył TIR, który wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle :))))

     • TY Tępa dzido naostrzyłaś się tak bo nowelizacja ustawy weszła dokładnie rok temu i niewielu było zwolenników tego ??!!

     • Po tekstach niejakiego [TAXI] życzę mu szybkiego spotkania z Tirem. Wszak wg niego mają pierwszeństwo. Gdzieś ty [TAXI] sie wykluł, bo do homo sapiens ciężko cie zaliczyć…

     • Przecież on TIR-a przejeżdżającego na czerwonym nie spotka, bo na każdym zielonym zatrzymuje się i uważnie się rozgląda, zanim wjedzie na skrzyżowanie. Wszak „cmentarze są pełne tych, którzy mieli pierwszeństwo”.
      W końcu dokładnie to samo radzi pieszym, więc i zapewne swoją taksówką tak jeździ…

      Skąd się takie bałwany biorą… no skąd?

 18. Gnida.dwadziescia pięć lat za głowę.=50 W pierdlu.najlepiej go na pasy i tira żeby go jen…a w pusty sagan.taksowkarz zasmierdzialy mówi przed prokuratorem że był zaspany kończył prace to mógł jechać powoli a nie ile fabryka dała.oby był wyrok sprawiedliwy.wspolczuje rodzinie.tragedia.

 19. Teraz fynkcjonariusze i prokurator ustalają przynależność polityczna oraz powiązania rodzinne.
  Bo może się okazać że jest powiązany z naszym obozem rządzącym a wtedy zawiasy 2/3 i pokrycie kosztów.

  • Teraz powie, że będzie grzeczny na drodzę, pogłaszczą po głowie dadzą najniższy wyrok i go puszczą.

 20. Jak obejrzeć film? Nie mam konta na facebooku.

 21. 3, 2, 1, Franio, startuj ze swoim wywodem na temat PdP…

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0885zł -1.31%
  • GBP 5.0298zł -0.32%
  • EUR 4.48zł -0.69%
  • CHF 4.2226zł -0.88%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online