Roczny plan został wykonany, kolejny będzie sporo większy

O ponad 30 tysięcy pasażerów więcej zostało obsłużonych przez ubiegły rok na lubelskim lotnisku, względem założonych planów. Wiele było też rekordowych miesięcy w całej historii portu.

Port Lotniczy Lublin podsumował ubiegły rok pod względem obsłużonych pasażerów oraz wykonanych operacji lotniczych. W planie na 2017 rok było obsłużenie 400 tys. podróżnych. O tym, że zostanie on wykonany, wiadomo było już kilka miesięcy wcześniej. W grudniu przez lotnisko przewinęło się 35 933 osób, a więc ponad 36 % więcej, niż w tym samym miesiącu 2016 r. W rezultacie w ciągu całego roku z lubelskiego lotniska skorzystało 430 346 pasażerów. Rok wcześniej było to dokładnie 377 606 podróżnych.

Przez cały 2017 rok w Porcie Lotniczym Lublin wykonano łącznie 4980 startów i lądowań. W ostatnim miesiącu ubiegłego roku były to 363 operacje lotnicze, co przy 218 w 2016 roku daje wzrost aż o 67 %.

W planach na 2018 rok, jakie zostały nie tak dawno zdradzone, jest obsłużenie 500 tys. pasażerów. Z kolei za pięć lat z lubelskiego lotniska ma korzystać 1,5 mln pasażerów rocznie. Pomóc ma w tym rozbudowa terminala. Dzięki niej możliwe będzie zwiększenie przepustowości hali odlotów Non-Schengen. Po zakończeniu prac, w Porcie Lotniczym Lublin funkcjonowało będzie 5 gate-ów oraz 4 pełne linie kontroli bezpieczeństwa. Dzięki temu będzie możliwa obsługa 3-4 rotacji na godzinę. Zwiększy się także strefa handlowa.

(fot.Krzysztof Wiśniewski – archiwum)
2018-01-02 19:32:19

8 komentarzy

 1. Pomarzyć dobra rzecz i… jak mało kosztuje.
  Żeby się zaczęły spełniać trzeba by zaproponować loty w tych kierunkach, które ludzi interesują, a nie te, które podobają się „włatcom móh”

 2. …które się podobają…??? mnie jak i wielu z nas podobają się loty do Barcelony ale pech, że tak mało tam rodaków na zmywaku… więc kto by latał…?!?!

  • Pan Cieć z alei lubartowskich w Mieście Inspiracji k/Świdnika

   Od czasu jak zlikwidowano połączenie z Glasgow, lotnisko lubelskie może dla mnie nie istnieć – latam z Modlina i bez łaski.

 3. Do Anzelm Dwunasty i 8888………. Mierzcie siły na zamiary i nie dziwcie się, że pomimo braku krytycznych opinii w stosunku do K. Żuka i tak was uważam za PIS-iorków. Taki kaprys 🙂

 4. północnik geograficzny

  „Wspaniałe cudowne lotnisko” Papier wszystko przyjmie, propaganda „sukcesu” szaleje. Już to czytałem kiedyś w innej wersji, jak to „Stalin natchniony mocą Lenina wynalazł telewizor”.

 5. Studętkom jezdem to wiem że....

  Od czasu wejścia do Unii staliśmy się jej wschodnią granicą, a prawdziwy zamysł budowy lotniska tak ochoczo wspierany unijnymi funduszami był taki, że w „potrzebie” w każdej chwili lotnisko przestanie być cywilnym.

 6. Z czym do ludzi. Wystarczy spojrzeć ile Rzeszów oferuje kierunków.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7416zł -0.75%
  • GBP 5.0897zł -0.21%
  • EUR 4.5342zł -0.29%
  • CHF 4.213zł -0.38%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL