Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Wzorowa postawa uczciwego znalazcy portfela

Mieszkaniec gminy Opole Lubelskie znalazł na ulicy portfel z pieniędzmi i dokumentami. Mężczyzna bez chwili namysłu zgłosił się na policję. Portfel wraz z zawartością trafił już w ręce właściciela.

W miniony poniedziałek dyżurny opolskiej jednostki został poinformowany przez mieszkańca gminy Opole Lubelskie o znalezieniu na ulicy portfela z zawartością pieniędzy i dokumentów.

– Uczciwy znalazca zgłosił się na policję i poprosił o pomoc w odnalezieniu właściciela zguby. W środku portfela znajdowały się dokumenty – dowód osobisty, prawo jazdy oraz pieniądze – informuje aspirant Katarzyna Bigos z opolskiej Policji.

Mundurowi szybko nawiązali kontakt z właścicielem zguby. Okazał się nim mieszkaniec gminy Chodel. Jeszcze tego samego dnia policjanci przekazali mężczyźnie zagubiony portfel wraz z zawartością pieniędzy i dokumentów. Taka postawa mężczyzny zasługuje na wyjątkowe uznanie. Dzięki uczciwości i chęci niesienia pomocy innym, mężczyzna odzyskał portfel.

– Warto promować takie zachowania i postawy, gdyż dzięki nim możemy w naszym regionie czuć się bezpiecznie. Komendant Powiatowy Policji w Opolu Lubelskim osobiście podziękował mężczyźnie za wzorową postawę obywatelską – dodaje aspirant Katarzyna Bigos.

Pamiętajmy również, że zwrot znalezionych rzeczy jest obowiązkiem każdego znalazcy, który zgodnie z przepisami- powinien dołożyć wszelkich starań, aby zguba trafiła do rąk prawowitego właściciela. Za przywłaszczenie znalezionej rzeczy grozi kara.

6 komentarzy

 1. Dobrze że to nie ksiądz znalazł, bo by wyjął fotki dzieci z portfela i wiecie co mógłby robić.. :/

 2. Wielkie mi halo.
  Ja jak znalazłem portfel to podjechałem na adres z dowodu i oddałem zgubę.
  Ba, właściciel dał mi całą gotówkę, która tam była z wdzięczności za odzyskanie dowodu, pj, paszportu, kart bankowych i karty pracowniczej.
  Nie musiałem latać po komisariatach, żeby potem było co poczytać w internetach o kolejnym zwykłym bohaterze..

 3. a ja jestem przekonany, że nie warto tego robić. z prostych względów. nie wiadomo na kogo trafimy. i taka osoba może nas później oskarżyć że w portfelu było więcej gotówki i zaczyna się robić nieciekawie.

 4. Nice post. I was checking continuously this blog and I am
  impressed! Extremely useful info specially the last part 🙂 I care for such information a lot.
  I was looking for this particular information for a very long time.
  Thank you and good luck.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo