Poniedziałek, 22 czerwca 202622/06/2026
690 680 960
690 680 960

Wystartowali później, ale kuszą niezwykle niskimi cenami. To jedyny taki stok w regionie

Jest to najnowszy tego typu obiekt w województwie lubelskim. Co ważne, zbudowała go gmina, a nie prywatny przedsiębiorca. Ceny na stoku są nawet kilkukrotnie niższe.

W piątek, 9 stycznia, wystartował tegoroczny sezon na stoku narciarskim w Justynówce koło Tomaszowa Lubelskiego. Jest to najnowszy tego typu obiekt w województwie lubelskim. Powstał w 2023 roku na zboczu Białej Góry, będącej jednym z najwyższych wzniesień w tej części regionu.

W odróżnieniu od pozostałych tego typu obiektów nie jest on w rękach prywatnych, lecz należy do samorządu. Władze gminy Tomaszów Lubelski postanowiły bowiem wykorzystać potencjał tego miejsca, tworząc obiekt do aktywnego uprawiania sportu, jak też rekreacji. Chodzi zarówno o przyciągnięcie turystów, jak i stworzenie mieszkańcom możliwości rozwoju agroturystyki.

Biała Góra znajduje się w odległości 4 km od Tomaszowa Lubelskiego i jest jednym z najwyższych wzniesień w tej części regionu. Długość stoku wynosi 400 m, przy różnicy wzniesień 70 m. Wydzielona została również część dla najmłodszych, przeznaczona do zjeżdżania na sankach.

Co ważne, ceny na stoku są nawet kilkukrotnie niższe w porównaniu z innymi obiektami. Podczas gdy w Chrzanowie czy Jacni za godzinę szusowania należy zapłacić 60 zł, w Justynówce jest to… 20 zł. Całodniowe korzystanie ze stoku kosztuje zaledwie 100 zł. Jeden zjazd to wydatek 5 zł. Gmina od początku funkcjonowania obiektu podkreślała, że nie jest on nastawiony na zarabianie, a opłaty mają jedynie pokryć koszty funkcjonowania.

Ze stoku można korzystać od poniedziałku do piątku w godz. 15.00–20.00, a w soboty i niedziele od 10.00 do 20.00. Dostępna jest także wypożyczalnia sprzętu, którą prowadzi Uczniowski Klub Sportowy „Sabaudia Ordynacka” ze Szkoły Podstawowej w Sabaudii. Problemem pozostaje natomiast lokal gastronomiczny. Był on prowadzony przez jednego z przedsiębiorców, który zrezygnował z dalszej działalności. Dlatego tymczasowo dostępne mają być jedynie kiełbaski z grilla oraz ciepła herbata.

Wystartowali później, ale kuszą niezwykle niskimi cenami. To jedyny taki stok w regionie

fot. Gmina Tomaszów Lubelski

Wystartowali później, ale kuszą niezwykle niskimi cenami. To jedyny taki stok w regionie

fot. Gmina Tomaszów Lubelski

Wystartowali później, ale kuszą niezwykle niskimi cenami. To jedyny taki stok w regionie

fot. Gmina Tomaszów Lubelski

6 komentarzy

  1. Szkoda ze nie potrafię jeździć na nartach…

  2. Aż mnie ochota naszła na narty przez tą cenę. Spoko pomysł

  3. Wystartowali z niskimi cenami i kuszą, dobrze że nie pistoletem.

  4. Gdyby jeszcze był tam wyciąg krzesełkowy tak jak w Chrzanowie, to by było super.
    Ale ceny faktycznie bardzo dobre.

  5. Najlepszą góra w województwie i jeszcze te ceny:)

  6. A w Lublinie się nie opłaca uruchomić stoku przy Globusie bo po co ? Spółka miasta ma wywalone bo i tak kasa leci

Dodaj komentarz

Z kraju

Lubelski biznes

Biznes i handel

Sport

Polityka

Społeczeństwo

Zdrowie i styl życia

Nauka i technologia