Sobota, 13 lipca 202413/07/2024
690 680 960
690 680 960

Wyrzucił odpady do lasu. Śmieciarza zdradziły dane na etykiecie kurierskiej (zdjęcia)

Wiszniccy policjanci ustalili dane mężczyzny, który wyrzucił śmieci w lesie. 60-latek z powiatu siemiatyckiego posprzątał już zaśmiecony teren. Został też za swój czyn ukarany mandatem karnym.

W połowie tego miesiąca policjanci z Wisznic otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że nieznany sprawca zaśmiecił działkę leśną, która znajduje się nieopodal drogi wojewódzkiej nr 812.

– Na miejscu policjanci potwierdzili zgłoszenie. Na działce porzucone były folie, plastikowe opakowania, butelki i papiery. Wśród wyrzuconych przedmiotów znajdowały się też czarne folie z etykietą firmy kurierskiej. Dane, które się tam znajdowały, finalnie pozwoliły mundurowym ustalić nadawcę i odbiorcę przesyłki oraz dotrzeć do mężczyzny, który podejrzany był o zaśmiecenie terenu – relacjonuje komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z bialskiej Policji.

Jak się okazało był nim 60-letni mieszkaniec powiatu siemiatyckiego, który wykonywał prace na terenie powiatu bialskiego.

– W trakcie rozmowy z funkcjonariuszem prowadzących czynności w tej sprawie nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania. Stwierdził, że po prostu przejeżdżał przez to miejsce i w pewnym momencie postanowił wyrzucić posiadane w aucie śmieci. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym, uprzątnął również teren który zaśmiecił – dodaje komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.

Zgodnie z Ustawą z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, każdy ma obowiązek właściwego postępowania ze śmieciami. Uregulowania wskazują, co mamy zrobić z wszelkimi odpadami. W przypadku naruszenia przepisów ustawy grożą nam wysokie kary finansowe.

 

Wyrzucił odpady do lasu. Śmieciarza zdradziły dane na etykiecie kurierskiej (zdjęcia)

fot. Policja Biała Podlaska

 

Wyrzucił odpady do lasu. Śmieciarza zdradziły dane na etykiecie kurierskiej (zdjęcia)

fot. Policja Biała Podlaska

6 komentarzy

  1. Teraz będzie pilnować swoich danych. Świecić będzie dalej.

  2. Perła chmielowa woda polaris i coca cola w roli głównej

  3. Na drugi raz będzie wiedział że etykiety się zrywa.

  4. Czy to go czegoś nauczyło? Tylko tego, że musi być bardziej czujny. A ciekawe czy sprawdzili jego umowę z firmą zabierającą odpady. Bo może jej nie posiada.

  5. I ot tak sobie jeździł ze śmieciami w samochodzie.

  6. No i ile dostał mandatu ? 500zł ? DoYebać 25tyś zł i następnym razem grzecznie wyrzuci do kontenera

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport