690 680 960

Wyrwał starszej kobiecie torebkę, pokrzywdzona kobieta trafiła do szpitala ze złamanymi żebrami

Chełmscy policjanci zatrzymali dwie osoby do sprawy kradzieży torebek. Jedna z poszkodowanych trafiła do szpitala, ponieważ w trakcie kradzieży przewróciła się i doznała obrażeń ciała. Wkrótce obaj zatrzymani staną przed sądem.

Chełmscy policjanci zatrzymali dwóch złodziei. Pierwszy z nich 21-latek pod koniec lipca szedł chodnikiem za 82-letnią kobietą, po czym wyrwał jej torebkę, którą niosła na ramieniu.

W wyniku tego zdarzenia pokrzywdzona została przetransportowana do szpitala, ponieważ przewróciła się doznając obrażeń ciała. Okazało się, że mężczyzna był również poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. W czwartek sąd na wniosek prokuratora zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

W ubiegłą środę 76-letnia kobieta poinformowała dyżurnego chełmskiej komendy, że podczas powrotu do domu została zaatakowana przez młodego mężczyznę. Złodziej zerwał jej torbę z kierownicy roweru, a następnie uciekł. Jak się okazało sprawcą był poszukiwany do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego 16-latek.

Przestępstwo kradzieży zuchwałej zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności. O losie 21-letniego mężczyzny zdecyduje Sąd Karny, natomiast Sąd Rodzinny podejmie decyzję wobec nieletniego sprawcy kradzieży.

(fot. pixabay.com)

Kursy walut

  • USD 4.5164zł 0.75%
  • GBP 5.4141zł -0.08%
  • EUR 4.6813zł -0.05%
  • CHF 4.7449zł -0.22%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie