690 680 960

Wyprzedzał autobus, wjechał na czołówkę. – Bez wyobraźni na podwójnej ciągłej (wideo)

Brakiem wyobraźni wykazał się kierowca toyoty, który postanowił wyprzedzić na ul. Krochmalnej ruszający z przystanku autobus. Całą sytuacją nagrał nasz Czytelnik, który o mało nie zderzył się czołowo z tym pojazdem.

W rejonie zdarzenia, które zostało zarejestrowane na nagraniu, znajduje się linia podwójna ciągła. Kierowca toyoty, jadącej w kierunku ul. Nadbystrzyckiej postanowił wyprzedzić ruszający autobus i po chwili znalazł się, na pasie naprzeciwko pojazdu naszego Czytelnika. Na szczęście nie doszło do zderzenia.

(fot. wideo nadesłane Mati)

27 komentarzy

 1. Skąd się takie uposledzone osobniki za kierownicą biora ? To własnie taki „typ ” pseudokierowcy ,jest w zdecydowanej większosć sprawcą najgożnieszych i zwykle śmiertelnych wypadków ,gdzie jedzie taki bezmózg bezmyłsnie na „czołówkę ” bo on własnie „musi wyprzedzić „

 2. Pedał albo dziFka

 3. Nie bronię kierowcy ale czy robienie przystanku przy podwójnej ciągłej jest prawidłowe?

  • KAJ masz całkowitą rację – wszystkie przystanki przenieść za miasto, od razu ponad połowa korków zniknie… Ponadto wszystkim młodym i wściekłym ustawowo ponieść limit w miastach do 80km/h, co mają chłopaki wlec się za pastuchami jadącymi te 50-60 km/h.

   • Chodzi mi o to że nie można się zatrzymywać w miejscu gdzie jest linia ciągła to czy autobus zatrzymujący się przy takiej linii nie łamie przepisów a raczej kto stawia przystanek w takim miejscu. Jak ktoś nie zna odpowiedzi to pisanie dyrdymałów jest zbędne.

  • Nieprawidłowe jest przejeżdżanie przez linie ciągłe.
   Przystanki stawia się tam gdzie są potrzebne, a linie wyznacza w takich miejscach, gdzie ewentualne wyprzedzanie jest z pewnych powodów niebezpieczne.

   • Chodzi mi o to że nie można się zatrzymywać w miejscu gdzie jest linia ciągła to czy autobus zatrzymujący się przy takiej linii nie łamie przepisów. Jak ktoś nie zna odpowiedzi to pisanie dyrdymałów jest zbędne.

Kursy walut

 • USD 4.3833zł 2.11%
 • GBP 5.2764zł 0.37%
 • EUR 4.7195zł 0.59%
 • CHF 4.7458zł 0.93%

Polub nas