Wypadek w Zakręciu, horror na górce w Łopienniku. Kilkanaście aut rozbitych na krajowej 17 (Wasze zdjęcia)

Do dwóch groźnych zdarzeń drogowych doszło na drodze krajowej nr 17 Lublin – Zamość. Kierowcy stali w korkach.

Opady śniegu sprawiły, że na drogach zrobiło się ślisko. Wielu kierowców nie zważając na trudne warunki drogowe, nie przestawiła się na zimowy styl jazdy, co spowodowało że na trasach doszło do wielu wypadków.

W miejscowości Zakręcie przed Krasnymstawem zderzyły się zderzyły się 3 samochody osobowe. W wyniku wypadku, 2 osoby zostały ranne i przetransportowano je do szpitala. Na miejscu zdarzenia interweniowała straż pożarna i policja. Na czas działań ratowniczych zablokowany został jeden pas ruchu, samochody przepuszczane były wahadłowo.

Bardzo niebezpiecznie było na wzniesieniu w Łopienniku na tej samej trasie. Tam uszkodzonych zostało kilkanaście samochodów osobowych, kolejne wpadły do przydrożnego rowu. Na szczęście w tym przypadku obyło się bez osób rannych.

Jak nas informują czytelnicy, na tej trasie występują bardzo trudne warunki do jazdy. Liczne wzniesienia powodują, że wielu kierowców nie jest sobie w stanie poradzić z wjazdem pod górkę, co powoduje kolizje bądź też zablokowanie trasy. Najgorzej było właśnie w Łopienniku, gdzie auta na oblodzonej nawierzchni staczały się ze wzniesienia.

Informacje oraz zdjęcia otrzymaliśmy od czytelników. Rafał, Jakub, Marek, Marcin, Maciej, Anna – DZIĘKUJEMY!

ŁOPIENNIK:
ZAKRĘCIE


(fot. nadesłane)
2014-12-26 18:39:02

56 komentarzy

 1. Też jechałem w tym korku …ale żeby nie stać bo widziałem co się dzieje i jak powoli to idzie to objechałem całą impreze i wjechałem na drogę chełmską w Trawnikach chyba,tam było już bez problemu.Ale fakt faktem że drogowcy się nie popisali…Jechałem do W-wy i muszę przyznać że jakoś za Lublinem było już ok.A droga praktycznie sucha,śnieg na poboczu też był więc i tam padało..czyli niektórzy dali radę posypać.Powinno się „rozliczyć” z tego odpowiedzialnych za utrzymanie przejezdności drogi krajowej.

  • Ja bylem kierowca jednego z samochodow bioracych udzial w wypadku na zakreciu. Mozecie wierzyc albo nie, ale byly osoby ktore decydowaly się na manewr wyprzedzania w taka pogode.
   Bez szans na zmiane pasa, a co dopiero mowa o kontroli na samochodem.

 2. Niech sobie chamy siedzą na swoich wsiach a nie pchają się do miast bo roli sie nie chce uprawiać i w mieście prace ludziom zabierają

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7512zł 0.29%
  • GBP 5.1235zł 0.18%
  • EUR 4.5497zł 0.13%
  • CHF 4.2183zł 0.05%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL