Wypadek na Al. Racławickich. Duże utrudnienia w ruchu po zderzeniu dwóch aut (zdjęcia)

Duże utrudnienia w ruchu na Al. Racławickich w Lublinie po zderzeniu dwóch pojazdów. Na miejscu pracują służby ratunkowe.

W piątek przed godziną 8 na skrzyżowaniu Al. Racławickich z ul. Poniatowskiego doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych – seata i audi. Na miejscu interweniowały dwa zespoły ratownictwa medycznego, straż pożarna i policja.

Jak nam przekazano co najmniej dwie osoby zostały poszkodowane. W rejonie wypadku występują spore utrudnienia w ruchu, zablokowany jest wyjazd z ul. Poniatowskiego w kierunku ul. Sowińskiego. Częściowo zablokowany jest także pas w stronę al. Kraśnickiej.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca audi jadąc Al. Racławickimi w kierunku centrum, na skrzyżowaniu postanowiła skręcić w lewo pomimo zakazu i doprowadziła do zderzenia z seatem jadącym z naprzeciwka.

Policjanci ustalają dokładne okoliczności wypadku. Utrudnienia z przejazdem mogą potrać do godziny 10.

(fot. nadesłane Bartłomiej, Katarzyna i Tomasz – dziękujemy!)

Zobacz również

30 komentarzy

  1. CZĘSTO TAM SKRĘCAJĄ W LEWO NA ZAKAZIE… ludzie są zwolennikami stawiania wszędzie świateł znaków itp. tymczasem widać naocznie, że to nic nie znaczy jak nie ma myślenia, ludzie nie mają mózgów, wszystko zaczyna się w domu i w szkole, potem jeżdżą tacy idioci i ani światła ani zakazy nic nie dadzą… jakby chociaż kary były surowsze to by budziły respekt a tak to łby jeżdżą i za nic mają sądy bo co potem można dostać? w takim wypadku nic, może jakby ktoś zginął to może 3 miesiące w zawieszeniu bo niekarany i w ogóle zabić kogoś samochodem to mniej znaczy niż np. nieostrożnie przejechać kogoś nożem na ulicy…

    • Najpierw trzeba się zastanowić dlaczego ten zakaz tam jest. Przecież jak nie raz mozna zobaczyć, na upartego da się tam skręcić. Ktoś jednak stwierdził, że taki manewr w tym miejscu nie będzie bezpieczny, co widać po licznych wypadkach, a po drugie korkuje lewy pas ruchu do jazdy wprost, przez co ulica staje się malo przejezdna i dodatkowo zakorkowana. A przecież można skręcić wcześniej w księżycową, albo później, gdzie jest pas do skrętu. Niektórym jednak na około nie idzie jechać, nawet jeśli to tylko niecały kilometr więcej.

  2. Rejestracja LBL i wszystko jasne

    • Nie ma reguły, nie raz widziałem jak i LU skręcali na tym skrzyżowaniu w lewo. Za jednym dostawczakiem jak jechałem to pamiętam do dziś, zatrzymał się jak święta krowa na środku i miga, to i ja musiałem stanąć, trąbie na niego z nadzieją że może załapie, ale gdzie tam, wyciął buta między samochodami aż myślałem że ta paka zaraz na bok sie przewróci.dla tych opornych to ten znak powinien być nad jezdnią dodatkowo umieszczony i grube strzałki na jezdni, bo rozumiem że czasem autobus może zasłonic ten znak który stoi po prawej, jednak nie raz tak nie było a i tak skręcali.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

I Mistrzostwa Polski w Płukaniu Lubelskiego Bursztynu oraz Piknik Naukowy z okazji Dnia Dziecka
Zaprośmy dziką przyrodę do miejskiego środowiska
Muzyczny koniec tygodnia z Chatką Żaka
Lubelski Marsz Rotmistrza Pileckiego
Spacer z przyrodnikiem nad Zalewem Zemborzyckim