Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

Wypadek autobusu w Lublinie. Większość poszkodowanych opuściła szpitale

Trwa śledztwo w sprawie wczorajszego wypadku autobusu komunikacji miejskiej w centrum Lublina. W szpitalu pozostało już tylko kilka osób.

Większość z poszkodowanych w poniedziałkowym wypadku autobusu komunikacji miejskiej, który na skrzyżowaniu ul. Narutowicza i Głębokiej w Lublinie uderzył w słup, opuściła już szpitale. Osoby te doznały niegroźnych potłuczeń ciała oraz urazów niewymagających dalszej hospitalizacji. Dłuższego leczenia wymagają tylko trzy osoby, które pozostają w szpitalu. Jednak jak nas poinformowano, ich stan jest dobry, stwierdzono u nich złamania i poważniejsze urazy.

Dlatego też zmieniła się kwalifikacja zdarzenia. O ile jeszcze wczoraj mówiono o katastrofie w ruchu drogowym, teraz postępowanie prowadzone jest w sprawie spowodowania wypadku. Kierująca autobusem 47-latka była trzeźwa. Decyzją prokuratora pobrano od niej krew do badań na zawartość środków odurzających. Wyniki będą znane dopiero za kilka dni.

Przypomnijmy, do wypadku doszło w poniedziałek w godzinach popołudniowych na skrzyżowaniu ul. Narutowicza, Głębokiej i Muzycznej w Lublinie. Autobus komunikacji miejskiej linii nr 32 uderzył w słup podtrzymujący trakcję trolejbusową oraz sygnalizację świetlną. W zdarzeniu poszkodowane zostały 22 osoby w tym czwórka dzieci.

2018-04-10 17:46:19
(fot. lublin112.pl)

21 komentarzy

 1. Wstępne ustalenia się zmieniły. To dobrze na korzyść kierowniczki.

 2. Rusza nowy program. Kobiety 50+ , kat d + przewóz osób , kat c +ce +przewóz rzeczy +ADR podstawowy Szczegóły w urzędzie pracy ul. Niecała 14

 3. MPK z nami „komfortowo, punktualnie i bezpiecznie” . Ciekawe kiedy „wymuszą”pierszeństwo na pociągu bo dwa podejścia już były.

  • Ten ostatni incydent na przejeździe kolejowym na Turystycznej z udziałem autobusu linii 2 nie był w wykonaniu kierowcy pracującego w MPK. Czujesz różnicę? To był inny przewoźnik.

   • MPK wynajmując podwykonawce przewoźnika bierze na siebie 100% odpowiedzialności za jego działanie. Pisanie, że to nie był kierowca MPK, a tamten to jest to bzdura i tłumaczenie się na poziomie dziecka z przedszkola w piaskownicy.

    • To wracaj jak najszybciej do przedszkola !
     MPK nikogo nie wynajmuje, robi to ZTM.

    • Weź człowieku nie kompromituj się takimi komentarzami. Zdarzenie z Turystycznej z udziałem autobusu należącego do firmy Warbus nr boczny 9112. To nie jest żaden podwykonawca czy wynajęty kierowca z MPK.
     Następnym razem 100 razy pomyśl zanim coś napiszesz, bo zachowujesz się jak dzieciak z przedszkola, a do piaskownicy to ci jeszcze daleko.

 4. Kto widział jaka jest kierownica i jak się nią kręci nawet przy wykonywaniu małego manewru , to można porównać to do koła od wozu drabiniastego . Nie ma się co dziwić że opsnęła się zapocona ręka z koła oplecionego jakąś żyłką i kierująca nie zdążyła jej odbić przed słupem . W mercedesie czy nawet w autosanie ” rąk kierownica by jej nie złapała ” , a i przekładnie są inne , prawie jak w osobowym . A powinien to też wiedzieć Jan Nierzetelny , który tak się udziela na tym portalu . Kiedyś kręcił nerwoplanami i takimi jelczami i pewnie nie raz miał taki numer z kierownicą ( jak wielu kierowców ) , tylko dzięki Bogu nie wylądowali na tz. słupie .

  • On powiedział że pracował w Mpk 20 lat, ale Ty go żle zrozumiałeś, bo on tam 20lat sprzątał autobusy.

  • Wieśniaczka w gumofilcach na szpileczkach

   Jeśli chodzi o wspomnianego Jana, to: „Zapomniał wół, jak cielęcięm był”.
   Tacy są najbardziej upierdliwi dla byłych kolegów.

  • Grześ przez wieś

   Jak ci w Jelczu moze fajera łapy złapać?No i nie przesadzaj nie jest taka duza ,to nie M.11.

 5. Do szofer
  Czy ty się czytasz, co ty się piszesz…?
  Jakos w całej Polsce dziennie jeżdzi w każdym większym miescie wiele autobusów i nie słychać o takich wypadkach, rozumiem, że ten był może i pojedynczy w ostatnim czasie ale nie ma co umniejszac winie kierowcy w tym przypadku Pani.

 6. Dzis na glebokiej ok 18. Pani kierujaca trolejbusem probowala wyjechac z zatoczki przystanku, duzo wczesniej wlaczyla kierunek, ale oczywiscie jadacy cwaniak z daleka tym b. sie rozpedzil, zeby jej nie przepuscic i jakby tego bylo malo to przed sama maska trolejbusu skrecil w lewo na stacje benzynowa i w trakcie manewru wlaczyl kierunek…Pani w pore sie zatrzymala. Ale przeciez bylaby jej wina…tak wiec nie osadzajmy, bo kazdy jezdzi jak chce i potem efekty…

 7. Za wyprzedzanie na przejściu jest mandat, za przekroczenie prędkości też, za używanie telefonu w czasie jazdy też, za wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym też, za brak dokumentów w czasie kontroli też. I tu ciekawostka. Za nieumożliwienie włączenia się pojazdu komunikacji miejskiej w obszarze zabudowanym też jest mandat i punkty karne. Nigdy nie słyszałem i nie widziałem żeby policja ukarała za to wykroczenie.
  Dużo jeżdżę po mieście i obserwuję zachowania takich kierowców co to specjalnie blokuje autobus czy trolejbus żeby tylko nie wyjechał z zatoki. W tym procederze przodują kobiety.

 8. Dziwne objaśnienie. Moja żonę też wypisali że szpitala i kazali iść do lekarza rodzinnego a ma złamane 4 żebra w dwóch miejscach to jest 8 złamań. Natomiast jeżeli chodzi o kierowczynie dziwne że nie podjęła jakiej kolejek próby hamowania przecież nogi miała wolne.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo