Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wycinają drzewa przy drodze krajowej. Zostawili niespodziankę dla pieszych

Piesi w Niedrzwicy Kościelnej powinni szczególnie uważać. W wielu miejscach nie można bowiem korzystać z chodnika, na których pracownicy wykonujący wycinkę drzew, pozostawili grube konary, jak też sterty gałęzi.

Na zagrożenie, jakie zapewnili mieszkańcom Niedrzwicy Kościelnej pracownicy wykonujący wycinkę drzew, zwrócili uwagę nasi Czytelnicy. Od kilku dni wzdłuż drogi krajowej nr 19 Lublin – Kraśnik prowadzona jest wycinka drzew. Uciążliwości z tym związane odczuwają nie tylko kierowcy, lecz również okoliczni mieszkańcy.

W Niedrzwicy Kościelnej wycięte drzewa pozostawiono bowiem na chodniku, w wyniku czego piesi zmuszeni są chodzić poboczem ruchliwej trasy. Jak wyjaśniają mieszkańcy, na chodniku natknąć się można na grube konary, jak też sterty gałęzi, które całkowicie uniemożliwiają poruszanie się po nim.

– Na szczęście są latarnie i na razie kłody drewna można łatwo zauważyć. Gorzej będzie, jak dojdzie do awarii oświetlenia. Poruszają się tędy nie tylko piesi, lecz również rowerzyści – alarmują mieszkańcy.

Jak nas poinformowano, o sprawie powiadomiono zarządcę drogi. Niebawem pracownik pojawił się na miejscu i po przeprowadzeniu rekonesansu, odjechał. Wycinka prowadzona będzie jeszcze w najbliższych dniach.

61

62

63

64

(fot. nadesłane – Łukasz)
2018-02-26 21:51:14

26 komentarzy

  1. Jak tak to mieszkancy płacza ze ruchliwa trasa i chca nowej drogi jak juz jakies małe kroczki postepuja w tym kierunku to wielki płacz i lament ze na chodzniku leza sciete drzewa, jeszcze jakby ktos tam chodził, zdarzy sie to raz na jakiś zadki czas ale trafił sie jeden co musiał sie pozalić i pochwalić ze jego wyponiny są na tym portalu 🙂

  2. Nie wiem chłopie co w życiu porabiasz ale pojęcie o rzetelnie wykonanej robocie masz mgliste. Tym chodnikiem często dzieci chodzą jeżeli nie będzie przejścia chodnikiem to pójdą ulicą, potraci któreś samochód i będzie problem bo co ono robiło na jezdni skoro ma chodnik tylko jak ma po nim chodzić jak jakiś janusz zasr… go drzewem i gałęziami . Urząd Gminy powinien wziąć wykonawcę za d… i zobowiązać go do natychmiastowego uprzątnięcia chodnika, jest miejsce obok na te krzaczory a i można ciąć tyle żeby od razu wywozić i nie leżało .

Z kraju