Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wycieczki szkolne na lotnisko

Zwiedzanie lotniska? Ależ oczywiście! Tomasz Futyma – pilot i przewodnik z 12-letnim stażem w branży turystycznej oraz pasjonat lotnictwa stworzył ofertę, która pozwoli poznać uczniom charakterystykę działania Portu Lotniczego.

Zachęcamy gorąco nauczycieli z Lublina i regionu, aby przedstawili ofertę swoim uczniom i zwiedzili z nami Port Lotniczy. Wizyta na lotnisku może być czymś zupełnie nowym, dostarczyć wielu ciekawych wrażeń oraz nauczyć uczniów korzystania i poruszania się po nim. Wycieczkę na lotnisko zawsze zaczynamy pod budynkiem szkoły, ruszamy ok. 30 minut przed planowym lądowaniem samolotu. Najczęściej jest to WizzAir z Londynu lub BMI z Monachium. W autokarze prezentujemy film o lotnictwie, a przewodnik przez mikrofon podaje najważniejsze informacje o lotnisku – jego historię, statystyki, połączenia, parametry. Staramy się tak dobrać godzinę zwiedzania Portu Lotniczego, aby najpierw zobaczyć lądowanie samolotu, a następnie zwiedzić terminal. Tam pokazujemy uczniom strefę witania swoich bliskich, miejsce, gdzie ważymy i nadajemy bagaż oraz w którym kierunku udajemy się do samolotu. Na miejscu jest oczywiście czas na zdjęcia, zadawanie pytań i krótkie zakupy. Ceny są naprawdę przystępne, każde dziecko może zakupić drobną pamiątkę lub przepysznego pączka z lokalnej cukierni.

Po wizycie w terminalu wracamy do autokaru i robimy objazd dookoła lotniska. Jedziemy wzdłuż pasa startowego, oglądamy ścieżkę podejścia samolotu, system ILS oraz omawiamy całą infrastrukturę znajdującą się na terenie lotniska. Po drugiej stronie Portu Lotniczego mamy świetne miejsce, z którego idealnie widać startujące lub lądujące samoloty pasażerskie. Uczniowie mają możliwość poznania aplikacji, dzięki której możemy oglądać ruch samolotów nad Lublinem i całym Światem oraz posłuchania rozmów pilota z wieżą kontroli lotów NA ŻYWO. Na życzenie nauczyciela możemy przeprowadzić test z wiedzy o lotnisku.

Mam nadzieję, że takie wycieczki wypromują nasz Port Lotniczy, a dzieci przekonają rodziców by wybrać się na zwiedzanie Londynu, Kijowa, Sztokholmu, wakacje na Kretę lub do Tel-Awiwu. Lublin to nie tylko kierunki emigracyjne, ale również turystyka i duże, przesiadkowe porty lotnicze – mówi Pan Tomasz.

Cena takiego zwiedzania zależy od ilości osób i odległości jaką musimy pokonać, najczęściej jest to w granicach 25-30 zł od osoby. W cenę wliczony jest transport, zabieramy i odwozimy grupę pod budynek szkoły. Z wolnymi terminami można zapoznać się na stronie www.lublinlotnisko.pl lub pod numerem telefonu 502-458-222. Działamy cały rok, pogoda nam nie straszna, ponieważ cały czas mamy do dyspozycji ciepły autokar, wycieczki możemy organizować również w zimie.

Bardzo gorąco zapraszamy!

2017-09-18 18:05:44
(fot. nadesłane)

artykuł reklamowy

Wiadomości z info112