Lublin: Przystanki komunikacji miejskiej pod specjalnym nadzorem Straży Miejskiej

Wraz z początkiem nowego roku szkolnego ruszyła wspólna akcja Straży Miejskiej i Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Autobusy oraz przystanki i ich otoczenie znajdują się pod specjalną opieką strażników miejskich.

Wspólne działania Straży Miejskiej i Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego mają na celu poprawę bezpieczeństwa pasażerów. Dlatego od nowego roku szkolnego przystanki komunikacji miejskiej oraz ich otoczenie zostało objęte specjalnym nadzorem. Dzięki specjalnej linii telefonicznej, w przypadku wystąpienia potencjalnie niebezpiecznej sytuacji kierowca będzie mógł niezwłocznie połączyć się z dyżurnym Straży Miejskiej, a ten wyśle patrol.

Do tych zadań zostały skierowane dwa specjalne patrole.

– Ta akcja to kolejny element budowania miasta bezpiecznego dla mieszkańców. Współpracując z policją uruchomiliśmy ponadnormatywne patrole. Stale rozbudowujemy sieć miejskiego monitoringu, wprowadziliśmy strażników dzielnicowych. Teraz pod lupę strażnicy wezmą autobusy i przystanki, z których codziennie korzysta ponad 150 tys. mieszkańców Lublina. – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Straż Miejska nadzorem obejmie także linie komunikacji nocnej, szczególną uwagę poświęcając przystankom położonym na uboczu, w okolicach szkół i uczelni a także w czasie miejskich wydarzeń. Funkcjonariusze będą także sprawdzać czystość i porządek w rejonie przystanków oraz prawidłowość parkowania pojazdów w ich obrębie.

W tym roku strażnicy przewieźli z przystanków komunikacji miejskiej do Centrum Interwencji Kryzysowej 49 nietrzeźwych osób. Do osób, które w obrębie przystanków paliły wyroby tytoniowe trafiło 270 mandatów karnych na kwotę blisko 15 tys. zł oraz udzielono 7 pouczeń.

2017-09-18 17:10:23
(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

20 komentarzy

 1. Niech jeszcze palaczy zaczną przeganiać w przystanków.

  • palacz z dziada pradziada

   Jak ci przeszkadza to drałuj na piechotę 🙂 W końcu ruch to zdrowie 🙂

  • W pełni popieram!

  • Jestem też za przegonieniem palaczy w koncu przystanek to miejsce publiczne. Jest też szansa aby SM przyjrzała się rosnącej grupie kierowców która uparcie parkuje w zatoczce przystankowej na częsci przeznaczonej dla pieszych

 2. Te 7 pouczeń to pewnie dla kręcikółek. A swoją drogą palenie drogo niektórych wyszło…

 3. W zimie okna nie można otworzyć bo smog a w lecie palacze wychodzą na balkony i dlaczego muszę wąchać ten syf, niech się sami trują.

 4. wszystko na POkaz blisko wybory a patrole POlicji sa na tygodniu gdy nic sie nie dzieje ale w soboty i niedziele bardzo malo

  • prędzej ukarają babcię z ratlerkiem bez kagańca niż ekskluzywnie ubranego chama rzucającego peta pod nogi, czy dziunię która „upuściła” skasowany bilet czy opakowanie po chipsach… Ciekawe że za komuny nie było tylu śmiecących chamów albo wandali… za byle wybryk każdy cham mógł dostać od milicji po ryju, albo spędzić 24 w żłobie… nie trawię komuchów ale ich metody walki z bydłem były nad wyraz skuteczne

   • milicja była widoczna, a policja oprócz kilku akcji to albo siedzą w autach, albo jakoby ich nie było. Albo za zimno, albo za gorąco, albo mają inne akcje , albo nie wiemy co robią, moze NIC???

    • prędzej mają powiązane ręce bo zaraz w TVN-ie zacznie brylować zapłakana tępa mamusia jakiegoś dresa że jej synio zawsze był grzeczny a bandyci z policji go pobili za nic

 5. Ustawa zabrania palenia papierosów na przystanku komunikacji zbiorowej, a ty palisz. Ustawa zabrania bicia w śmierdzącą starą popielniczką mordę a ja…

  • palacz z dziada pradziada

   O, widzę, że kolega eko-karczek się odezwał 🙂 Z bardzo dramatycznym wielokropkiem 🙂
   Ja myślę, że kolega zbije to co bije na codzień i pójdzie spać 😀

 6. Więc absurdem jest montowanie na przystankach koszy wraz z popielniczką . Czy może wolno coś legalnie na przystanku palić oprócz papierosów?

 7. jeszcze wiecej inwigilacji

 8. Jeszcze porządek w okolicach PKP. Pijaczki śpiące na chodnikach i trawnikach. I załatwiający potrzeby fizjologiczne pod bramami na 1-go Maja. Obrzydliwość!!!!

 9. Kupić worki foliowe na głowy palaczom, te groszowe oszczędności nas zabiją

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7861zł -0.54%
  • GBP 5.272zł -0.36%
  • EUR 4.5764zł -0.14%
  • CHF 4.1723zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Klasyczne auta zjadą do puławskiej Mariny
  Zaproszenie I Turniej Lubelskiego Cebularza
  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku