Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wszedł do mieszkania nocą, kiedy spała. Kobieta zachowała zimną krew

42-letni mieszkaniec Lublina stanie przed sądem za próbę kradzieży z włamaniem. W nocy, podczas gdy właścicielka mieszkania spała, mężczyzna wtargnął do środka. Kobieta, obudziwszy się, zachowała spokój i spłoszyła włamywacza. Policjanci zajmujący się przestępstwami przeciwko mieniu szybko zlokalizowali sprawcę.

Do włamania doszło nocą 31 stycznia w dzielnicy Bronowice w Lublinie. Sprawca wszedł do mieszkania poprzez podważenie zamków w drzwiach. W środku, w tym czasie, znajdowała się właścicielka.

– Nie zważając na to, że wewnątrz spała domowniczka przystąpił do przeszukiwania pomieszczeń. Hałas usłyszała przebudzona kobieta. Pokrzywdzona zachowała zimną krew i krzykiem spłoszyła włamywacza, który nie zdołał niczego skraść – informuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Operacyjni zajmujący się przestępczością przeciwko mieniu Komendy Miejskiej Policji i z III Komisariatu Policji w Lublinie w ciągu dwóch dni namierzyli sprawcę. Okazało się, że to dobrze znany policjantom 42-latek.

– Mężczyzna w przeszłości notowany był za kradzieże i włamania. Mieszkaniec Lublina usłyszał zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem w recydywie. Grozi mu do 15 lat więzienia – dodaje nadkomisarz Kamil Gołębiowski.

21 komentarzy

 1. Qurwa coraz zuchwalej sobie poczynają…

 2. Krzyczała z zimą krwią. To się chwali. Wiecie może, co konkretnego krzyczała? Miejmy nadzieję, że biedny włamywacz nie poczuł się dotknięty treścią okrzyków, jeszcze mógłby ją pozwać za znieważenie. Znając nasze „wolne” sądy, to kobitka by mogła dostać większy wyrok od niego…

  • Czytając tekst, jedyne co mi przyszło do głowy, to że przepędziła go głośnym „a kysz”, może pogroziła palcem…

 3. Znowu kur*dupel

 4. Znowu jakiś kur(d)upel

 5. Gondol Jerzy z Nadwisły

  U mnie (Alaska US) gdyby ktoś wlazł mi w noc do mieszkania, podczas snu i mężczyzna, obudziwszy się, zachowałbym spokój i z tzw. pompki wygarnąłby do włamywacza.
  Wezwałby szeryfa, który sporządziłby protokół i machnęli byśmy kielicha za duszę tragicznie zmarłego rabusia.
  Ale jak to mówią: „Jaki kraj taka obrona konieczna”.

  • A potem się obudziłeś. Siadłeś do komputera i to napisałeś.

  • W US jakby wszedł ci do domu to ze swoim miotaczem pestek ,nie czekałby aż ty wyjmiesz swój

   • Gondol Jerzy z Nadwisły

    Na naszych tablicach rejestracyjnych widnieje napis: „Ostatnia granica”, i nasi złoczyńcy wiedzą co to oznacza. Tak samo nie potrzeba mi ogrodzenia, wystarczy, ze co 50 yards stoi tabliczka: TEREN PRYWATNY, a pod nią umieściłem jeszcze jedną wskazówkę: „Z uwagi na oszczędność amunicji, tu nie oddaje się strzałów ostrzegawczych”.
    To też stosownie ukierunkowuje myśli.

    • trza było na tabliczce napisać po twojemu „PRIVATE PROPERTY” bo jak napisałeś „TEREN PRYWATNY” to niga nie zrozumie
     🤣🤣🤣

     • Gondol Jerzy z Nadwisły

      Spoko, „piotrek”, ja to po polsku tu wyłuszczyłem, żebyś nie musiał przerywać nauki ukraińskiego i zacząć się uczyć angielskiego. 😆

 6. Macie rządy tfuska będzie tylko gorzej.

  • Dziadek Józek ze Slamsowa (75 wiosen)

   Liczymy na liberalizację prawa o obronie koniecznej.
   Żeby ktoś, kto z tego prawa skorzystał nie czekał kilka lata w areszcie, na „rozgrzeszenie” za to, że ośmielił się z tego prawa skorzystać.

  • a co ma któraś opcja polityczna do włamywacza? wytlumacz mi ,bo widze tu często takie bzdury pisane i probuje to jakoś zrozumieć i połączyć.

   • Ta akurat opcja polityczna ma to do włamywaczy, że im pobłaża. Kto zlikwidował kilkaset lokalnych komisariatów? Kto ma największe poparcie wyborcze w aresztach i więzieniach? Kto podważa pracę sądów i wyroki „niewłaściwych” sędziów?
    Myszy harcują gdy kota nie czują.

 7. Patusa do wora, a wór do jeziora.
  Ale szacun dla kusonów, że go znaleźli, komuś tam się jeszcze jednak chce robić.

 8. Ale ten mieszkaniec Lublina to jakiś nowy przybylec z innych krain? Redakcjo coś więcej na temat tego pana?

 9. „Sprawca był dobrze znany policji”. Może już pora, aby był też znany słóżbom więziennym. Ile razy można umażać postępowania i trzymać złodziei na wolności. To wina policji, że trzyma takie ścierwa na wolności zamiast za kratami.

 10. ,,Sprawca wszedł do mieszkania poprzez podważenie zamków w drzwiach.” W dzielnicy Bronowice…

  • Ta. I wyjdzie szybciorem z pie,dla dzięki podważeniu prawomocności wyroku wydanego przez sędziego spoza kliki. W eurodzielnicy Polszy…

Dodaj komentarz

Z kraju