Niedziela, 03 marca 202403/03/2024
690 680 960
690 680 960

Miał fałszywe prawo jazdy i cudzy paszport. Chciał przekroczyć granicę

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili podczas prowadzonej odprawy granicznej fałszywe dokumenty. Tym razem podróżny w Hrebennem, próbował wyjechać z Polski na Ukrainę, przedstawiając do kontroli granicznej fałszywe prawo jazdy i cudzy paszport.

Na terenie drogowego przejścia granicznego w Hrebennem, na kierunku wyjazdowym z Polski, funkcjonariusze NOSG przerwali podróż 19-letniemu obywatelowi Tadżykistanu.

– W trakcie prowadzonej kontroli granicznej mężczyzna przedstawił prawo jazdy, które wzbudziło podejrzenia funkcjonariusza prowadzącego odprawę. Dokument został więc szczegółowo zweryfikowany przez specjalistę, co tylko potwierdziło wcześniejsze przypuszczenia mundurowego. Wnikliwe badania pokazały bowiem, iż został on podrobiony. Na tym jednak nie koniec, okazało się bowiem, iż mężczyzna, próbował przekroczyć granicę posługując się paszportem, należącym do innego obywatela Tadżykistanu – informuje kpt. SG Dariusz Sienicki rzecznik prasowy Komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze, funkcjonariusze badają okoliczności tego zdarzenia. Wiadomo już teraz, iż podróżny odpowie za próbę przekroczenia granicy wbrew obowiązującym przepisom, używając do tego celu podstępu oraz fałszywych dokumentów. Czyn ten zagrożony jest karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

– Jest to już kolejny w ostatnich dniach fałszywy dokument, który został ujawniony podczas prowadzonej kontroli granicznej. Warto dodać, iż w ubiegłym roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG ujawnili i zabezpieczyli ponad 800 fałszywych dokumentów – dodaje kpt. SG Dariusz Sienicki.

Jeden komentarz

  1. Jak chciał wyjechać, to co za problem? Z powrotem nie wpuszać!

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo