Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo częściowo nieprzejezdny. Cykliści muszą korzystać z objazdów

Część przebiegającego przez nasz region Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo jest niedostępne dla cyklistów. Chodzi o odcinek od Włodawy do granicy z Podlasiem.

Niedostępne dla cyklistów jest ok. 120 km Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo na terenie województwa lubelskiego. Chodzi o większość odcinka od Włodawy w kierunku Białegostoku, a dokładnie do granicy z województwem podlaskim. Związane jest to z wprowadzeniem stanu wyjątkowego w miejscowościach przy granicy z Białorusią. Tymczasem szlak w znacznej większości właśnie przebiega przez te tereny.

Rowerzyści, których na szlaku nie brakuje, muszą korzystać z objazdów. Jak nam wyjaśniano, w wielu miejscach znalezienie alternatywnej trasy stanowi nie lada wyczyn, lub też wymaga nadrobienia wielu kilometrów. Jednocześnie niedostępne są też miejsca odpoczynku.

Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo to prawie 2 tys. kilometrów trasy biegnącej przez województwa: lubelskie, podkarpackie, podlaskie, świętokrzyskie i warmińsko-mazurskie. W naszym regionie ciągnie się on przez 413 km. Wzdłuż całego lubelskiego odcinka znajduje się 41 Miejsc Obsługi Rowerzystów. Są one ulokowane co 10-15 kilometrów i służą do odpoczynku oraz zregenerowania sił.

(fot. lublin112)

9 komentarzy

  1. A od Włodawy jest fajna DDR. Jakość lepsza, niż jezdni obok.

  2. Ale za to dziennikarze nie patrzą na ręce służb

    • Tak samo jak podczas plandemii nie patrzyli na ręce lekarzy czy nierządu…a jeszcze podsycali i podsycają tą maszkaradę…

  3. Trzeba mòwic że do kościoła,wtedy wolno jechać.

  4. Już w języku polskim nie da się nazywać czegokolwiek? Gdzie my kurna żyjemy? Ja już osobiście rzygam tą wszędzie wtrącaną angielszczyzną, jakby to miało czemukolwiek jakiegoś prestiżu nadać, a tymczasem śmierdzi tandetą.

  5. Zielony welocyped lepiej brzmi.

  6. Ten szlak wogóle nie powinien powstać.

Z kraju