Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wpłacił zaliczkę na sylwestra w górach. Oferta zniknęła, pieniądze również, a apartament nie istnieje

Lubelscy policjanci ustalają okoliczności oszustwa, którego ofiarą padł 28-latek. Mężczyzna wpłacił zaliczkę na poczet rezerwacji apartamentu w Kościelisku. Jak się okazało, rezerwacja została anulowana, a pieniądze przepadły.

Do policjantów z Lublina zgłosił się 28-latek i przekazał, że padł ofiarą oszustwa. Mężczyzna tłumaczył, że na portalu z ofertami tanich noclegów znalazł apartament w Kościelisku.

– Zgłaszający był zainteresowany wynajmem na okres sylwestra i Nowego Roku. W związku z tym skontaktowała się z wystawiającym ofertę. W trakcie korespondencji mailowej uzgodniła warunki wynajmu. 28-latek wykonał przelew na poczet zaliczki w kwocie 2 tysięcy złotych. Kilka dni temu otrzymał wiadomość, że rezerwacja została anulowana. Nie zwrócono mu pieniędzy, a kontakt z oferentem nie był już możliwy. Gdy mężczyzna sprawdził wskazany adres, okazało się, że nie ma tam żadnego apartamentu – relacjonuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski z KPW w Lublinie.

Obecnie policjanci poszukują sprawców oszustwa, a także sprawdzają, kto wystawił ofertę, jak również to, gdzie trafiły wyłudzone pieniądze.

Policjanci apelują!

Apelujemy też o ostrożność przy dokonywaniu jakichkolwiek transakcji internetowych i dokładne sprawdzania ofert, szczególnie gdy cena jest mocno okazyjna. Decydując się na rezerwację wczasów, pamiętajmy o sprawdzeniu, czy dany obiekt noclegowy faktycznie istnieje. Najbezpieczniej skontaktować się telefonicznie z recepcją lub właścicielem obiektu, do którego się wybieramy. Podczas rozmowy mamy szansę dowiedzieć się wszystkich szczegółów związanych z miejscem, do którego się wybieramy. Pełną kwotę za pobyt wpłacajmy najlepiej na miejscu, w trakcie lub po zakwaterowaniu.

(fot. lublin112.pl)

14 komentarzy

 1. Beret na głowę i w drogę.

 2. szczerze? wcale mi go nie szkoda,byl tak napalony i naiwny ze nie myslal racjonalnie co robi,ja bym jeszcze zrozumial zeby to bylo gdzies daleko za granica,ale jak mozna nie wiedziec co sie wynajmuje u siebue w kraju ,ze cos takiego nie istnieje haha

  • Pewnie, ze bardzo dobrze. Dzban sprawdził adres jak poczuł, ze został oszukany. No w sama porę.

 3. pomijam juz fakt ze mial 28 lat a nie 60 lat,bo starsza osobe to jeszcze mozna jakis zrozumiec

 4. Jak to ktoś kiedyś mi powiedział głupich nie sieją głupi nie istnieją głupim trzeba się urodzić

 5. tyle ostrzeżeń jest na temat lipnych oszukanych sylwestrów w Zakopanem ;-)))

 6. jak widać baranów na tym świecie jeszcze nie brakuj ! teraz posiedzi grzecznie w domu przy herbatce i pomyśli nad tym komu wyśle kolejną zaliczkę 😉

 7. O jejku,jejku znowu chłopak Zenka nie zobaczy.

 8. Nie ma co się wymądrzać hejterzy !! Każdy jest codziennie poddawany różnym kantorm (smsy. E-mail, telefony…etc.) ale nie ma co się dziwić, unia zakazuje nam reformę sądownictwa, wiec złodzieje i oszuści maja pole do raju

 9. Pisane na kolanie

  Oszustwa na atrakcyjny cenowo apartament dom czy lipne imprezy sylwestrowe cieszą się dużym wzięciem przez oszustów Sylwestrowych Podyktowane jest to nie tylko napalonymi małolatami na atrakcyjną cenę ale również oferta kierowana jest do tych którzy zostali odmozdzeni przez gimnazja i zdobycze techniki elektronicznej. Za moich czasów uczona myślenia natomiast w dzisiejszych czasach uczy się procedur ponieważ łatwiej nauczyć ludzi procedur niż logicznego myślenia.