Woskrzenice Duże: Małżeństwo zginęło w pożarze domu

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło wczoraj wieczorem w powiecie bialskim. Mimo zaangażowania dużej ilości służb ratunkowych, dwie osoby zginęły.

Pożar jednego z domów jednorodzinnych w miejscowości Woskrzenice Duże pod Białą Podlaską został zauważony we wtorek wieczorem. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe, straż pożarna, pogotowie ratunkowe i policja. Kiedy strażacy dojechali na miejsce, cały budynek objęty był ogniem.

Jak wyjaśniają strażacy, zgłoszenie otrzymali o godzinie 18:59 a po kilku minutach na miejscu był już pierwszy zastęp. Płonął parterowy budynek mieszkalny kryty eternitem. Ze względu na drewnianą konstrukcję domu ogień rozprzestrzeniał się bardzo szybko. Pomimo sporych sił budynek spłonął niemal doszczętnie. Po ugaszeniu pożaru w zgliszczach odnaleziono dwa ciała.

Ze wstępnych ustaleń Policji wynika, że w pożarze zginęło mieszkające pod tym adresem małżeństwo, 62-letni mężczyzna i 55-letnia kobieta. Obecnie trwa ustalanie przyczyn pojawienia się ognia.

2015-11-25 12:54:39
(fot. Policja Biała Podlaska)

6 komentarzy

  1. Przykra sprawa, ale chyba nie trzeba być detektywem, żeby zauważyć, że trochę to dziwne. Domek malutki – do drzwi i okien dwa kroki z każdego miejsca. Wiek ofiar wskazuje, że to nie były osoby niedołężne. Trudno też przypuszczać, że o tej godzinie ogień zaskoczył ich we śnie. Wiec dlaczego nie uciekli? Coś trochę nie gra…

    • A o czadzie ty słyszał? Taki cichy zabójca. Bezwonny, bezbarwny a jednak bardzo skuteczny.

      • Ja o czadzie słyszał, ale żeby padli jednocześnie i bez ostrzeżenia, to mała szansa. Poza tym w takiej drewnianej chatce pewnie szybciej pojawi się otwarty ogień, niż powstanie tłumione źródło czadu. Ale może i faktycznie zaczadzieli. Bo inaczej pewnie by żyli.

  2. Nie trzeba być detektywem, ale możnaby… Podany jest wiek ofiar, ale nie napisane jest nic czy byli w pełni zdrowi. A wiek nie świadczy o sprawności czy zdrowiu.

    • I co dwoje niestarych osób i żadna z nich niezdolna, żeby zrobić 5 kroków do drzwi? To zaszczyt zobaczyć, jak pracuje mózg detektywa…

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy
Pokazy symulatora dachowania oraz wystrzału poduszki powietrznej
Koncert Marcina Stycznia w Parku Dźwięków. Będą też zajęcia o ziołach
Muzyka, leżaki, jedzenie, kawa i napoje: Chillout Festiwal 2021