Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wojskowy myśliwiec nad Lublinem. To tylko ćwiczenia

Od wczoraj nad Lublinem można dostrzec wojskowy samolot odrzutowy, który co jakiś czas przelatuje na niskiej wysokości. Są to zaplanowane ćwiczenia pilotów.

W środę oraz w czwartek mieszkańcy Lublina a także Świdnika i kilku okolicznych miejscowości mogli dostrzec, a zwłaszcza usłyszeć, wojskowy samolot, który przemieszczał się na dość niewielkiej wysokości. Wiele osób się zaniepokoiło, zwłaszcza że potężna maszyna kilkukrotnie pojawiała się w krótkich odstępach czasu. Niektórzy, widząc także popołudniowy transport sprzętu wojskowego, który przejechał lubelskimi ulicami, podejrzewali nawet odbywające się manewry wojskowe.

Tymczasem nic takiego nie ma miejsca. Samolotem tym , jest MiG-29 należący do 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim. Maszyny te od dawna strzegą naszej wschodniej granicy. Co jakiś czas pojawiają się również w okolicach Portu Lotniczego w Świdniku, gdzie piloci ćwiczą możliwości lądowania w tym miejscu.

Wojskowy myśliwiec nad Lublinem. To tylko ćwiczenia
Wojskowy myśliwiec nad Lublinem. To tylko ćwiczenia

(fot. Krzysztof Wiśniewski, wideo – nadesłane)
2016-10-20 19:43:58

16 komentarzy

 1. Widziałem go wczoraj, zaniepokoiło mnie na chwilę podwójne usterzenie pionowe, bo przecież F16 mają pojedyncze. Dopiero za chwilę skojarzyłem, że przecież cały czas mamy MiG-i dwudzieste dziewiąte… Swoją drogą sylwetka bardzo piękna – Rosjanie projektowali doskonałe płatowce.

  • łoooo. błysłeś. bić już brawo?

   • Dobrze że mamy te stare migi bo jest jeszcze czym latać… jeden to jeden ale zawsze można społeczeństwo postraszyć… F16 stoją bez ofsetu a te które jeszcze były w stanie latać czyli wszystkie trzy… na obczyźnie…

    • Apoloniusz Pierdółko, brat Kleofasa (też Pierdółki) a mąż starej Pierdółkowej

     Dobrze, że mamy te MIG-i, przecież ruskie do „swojaka” nie będą tak strzelać jak do natowskiego F-16.
     Chociaż… TU-154 też był u nich produkowany, a pielgrzymki do Smoleńska nie wytrzymał.

  • Temu Mig-owi chyba wtryski leją albo ma za wczesny zapłon strasznie kopci jak dodaje gazu w 45 sec ; )

  • Dajmy go do Henka do garazu. Podrasuje mu silnik i podokreca co trzeba i polata jeszcze z 20 lat

 2. Tez widzialem zrobil dwa kolka nad zalewem zachaczajac nalkowskich i dluga na lsw

 3. Piekielna maszyna

 4. Widziałem dziś.Ale na LOT RADAR nie był.

 5. Wlasnie migi29 tak mają, sam myślałem na początku że to w Świdniku ktoś zrobił przygazówę swoim tdi, nie czyszczą ruskie swoich dwururek 😀

 6. ruski sprzęt ale fajnie wygląda

 7. Coś wam się pomieszało, toż to przecie samolot do oprysków z PGR Wierzchowiska, czasem służy w OSP Końskowola jako gaśniczy. Oprysk robił bo na pasie startowym w Aeroport Lublin murawa wyszła spod asfalta.