690 680 960

Województwo Lubelskie promuje się na Światowej Wystawie EXPO 2020 Dubai (zdjęcia)

W czwartek odbyło się oficjalne otwarcie wystawy czasowej województwa lubelskiego na Expo 2020 w Dubaju. Zarząd Województwa Lubelskiego reprezentował członek zarządu Zdzisław Szwed, który razem z Komisarzem Generalnym Sekcji Polskiej EXPO 2020 Dubai Adrianem Malinowskim oficjalnie otworzyli regionalną wystawę.

Wystawa odbywa się pod hasłem „Województwo Lubelskie – Spichlerzem Polski” i przedstawia atuty województwa lubelskiego. Wyeksponowane są walory naturalne i przyrodnicze regionu. Nie brakuje strefy ukazującej potencjał naukowy oraz dziedzictwo kulturowe. Prezentowane są także wysokiej jakości produkty tradycyjne. Motywem przewodnim obecności Polski na EXPO 2020 jest hasło „Poland. Creativity inspired by nature”, czyli „Polska. Kreatywność inspirowana naturą”. W Pawilonie Polski można odkryć, czym inspirują się polscy artyści, wynalazcy i przedsiębiorcy.

Światowa Wystawa EXPO 2020 Dubai, to wielki trwający 182 dni event, który jest doskonałą okazją nie tylko do nawiązania międzynarodowych kontaktów, ale także do zaprezentowania najnowszych zdobyczy nauki, medycyny czy technologii.

Pawilon Polski, w którym odbywa się wystawa to konstrukcja, wykonana z ekologicznych materiałów, której istotną częścią jest kinetyczna rzeźba. Przywodzi ona na myśl wielkie wędrówki ptaków pomiędzy Polską i światem arabskim. Przypomina zarówno o związkach naszego narodu z całym światem, jak również o roli Polski jako partnera biznesowego.

Podczas Tygodnia Regionalnego Województwa Lubelskiego zaplanowane zostały m.in. dwie konferencje promujące potencjał regionu w obszarze medycyny i produkcji rolno-spożywczej.

Wystawa Województwa Lubelskiego podczas EXPO 2020 w Dubaju, będzie trwała do 16 lutego, to szansa na przedstawienie potencjału gospodarczego, turystycznego, naukowego oraz kulturalnego Lubelszczyzny.

Województwo Lubelskie promuje się na Światowej Wystawie EXPO 2020 Dubai (zdjęcia)

Województwo Lubelskie promuje się na Światowej Wystawie EXPO 2020 Dubai (zdjęcia)

Województwo Lubelskie promuje się na Światowej Wystawie EXPO 2020 Dubai (zdjęcia)

Województwo Lubelskie promuje się na Światowej Wystawie EXPO 2020 Dubai (zdjęcia)

(fot. UMWL)

11 komentarzy

 1. X-X-X-X-X--X-X-X

  Spoko, fajna wycieczka.
  Tylko dlaczego za nasze pieniądze?

 2. Bo „oni” nie maja własnych pieniędzy. Pensje też mają z naszych.

 3. W Dubaju to wiedzą najlepiej jak się zarabia nasze polskie celebrytki taka pojedzie obsłuży 5-ciu naraz i ze 30 000 USD przywozi później gadają jak to ciężko pracowała żeby coś mieć

 4. Też bym pojechał i promował Lublin i te piękne wjazdy do niego od Witosa i Warszawskich. W Dubaju takich wyjątkowych autostrad brakuje

 5. A gdzie promocja Domu Słów i ich meliniarskiego bajkowego podwórka przy ul.Królewskiej gdzie z okien na głowy lecą resztki obiadowe i czuć smród zgniłych zwłok na pierwszym piętrze gdzie rozłożył się lokator.

 6. Od kiedy sklejka jest ekologicznym materiałem? Ponadto rój pszczeli nie będzie zamieszkiwać ula wykonanego ze sklejki – testowałem to wiem.
  Jaki nierząd takie exspo. Dziś w TVP odbębnią sukces polskich delegatów w Dubaju, promocja lubelskiego poprzez rozdanie 150kg cukierków.
  Lepsze by było postawienie tam Stara 6×6 i Żuka, które sobie bardzo dobrze radzą na pustyni a konstrukcja z PRL.
  Dobrą promocją by było postawienie stoiska z częściami zamiennymi do tych modeli.

 7. EXPO 2020 ???

  • Ze względu na pandemię COVID-19 przesunięte na okres od 1 października 2021 do 31 marca 2022 roku. Tak Expo 2020 😉

 8. a ta gruba w bialym co promuje?

 9. Teraz to będzie ” chłopaki dubaju” xD

Kursy walut

 • USD 3.985zł -0.15%
 • GBP 5.0509zł -0.09%
 • EUR 4.3337zł -0.36%
 • CHF 4.5678zł 0.02%

Polub nas