Włożyła noworodka do pieca i poszła na wesele. Agata F. uniewinniona od zarzutu zabójstwa

Sąd Apelacyjny uznał, że Agata F. nie może odpowiadać za zabójstwo swojego dziecka. Skazał kobietę jedynie za zbezczeszczenie zwłok. Kobieta nie trafi jednak do więzienia.

W czwartek przed Sądem Apelacyjnym w Lublinie zapadł kolejny wyrok w głośnej sprawie Agaty F. z Majdanu Kozłowieckiego koło Lubartowa. Chodzi o zdarzenia z czerwca 2018 roku, kiedy to w jej domu znaleziono częściowo nadpalone zwłoki noworodka. Znajdowały się one w piecu służącym do ogrzewania pomieszczenia. Domownicy powiadomili o wszystkim policję. Funkcjonariusze zatrzymali wówczas 21-latkę, kiedy ta wraz ze swoim partnerem bawiła się na przyjęciu weselnym.

Najbliżsi Agaty F. już wcześniej podejrzewali, że jest ona w ciąży. Ta jednak nie chciała się do tego przyznać. Kiedy zauważyli, że jej figura znów wróciła do normy postanowili sprawdzić, czy czasem nie zrobiła krzywdy swojemu dziecku. Podczas jej nieobecności zaczęli przeszukiwać mieszkanie. Wtedy w piecu dokonali makabrycznego odkrycia.

Kobieta w trakcie przesłuchania tłumaczyła, że wstydziła się ciąży, w którą miała zajść niedługo po tym, jak zaczęła się spotykać ze swoim partnerem. Nie chciała się przyznać rodzinie, że spodziewa się dziecka. Coraz większy brzuch starała się ukryć nosząc luźne ubrania. Nawet swojego chłopaka zapewniała, że się myli, kiedy pytał ją o ciążę.

Śledczy ustalili, że dziecko urodziło się w ósmym miesiącu ciąży. Poród odbył się w nocy i miał miejsce w łazience. Następnie Agata F. owinęła noworodka ręcznikiem i ukryła w palenisku znajdującego się w jej pokoju pieca. Później przystąpiła do sprzątania śladów porodu. Następnego dnia wraz z chłopakiem pojechali do znajomych, wieczorem wrócili, uprawiali seks, po czym udali się na wesele.

W prokuraturze kobieta zapewniała, że jej córeczka urodziła się martwa. Wyniki sekcji zwłok okazały się jednak sprzeczne ze złożonymi przez nią wyjaśnieniami. Biegli ustalili bowiem, że z dużym prawdopodobieństwem dziecko urodziło się żywe i zdolne do samodzielnego oddychania. Co więcej, w organizmie noworodka znajdowała się pochodna amfetaminy. Narkotyki kobieta miała zażywać przed porodem, w wyniku czego przedostały się również do organizmu dziecka.

Agatę F. oskarżono o dokonanie zabójstwa i zbezczeszczenia zwłok. W lipcu ub. roku przed Sądem Okręgowym w Lublinie zapadł wyrok. Kobieta została skazana za nieudolne usiłowanie zabójstwa oraz zbezczeszczenie zwłok. Wszystko dlatego, że opinie biegłych mających wskazać z całą pewnością, że dziecko żyło po porodzie, nie były jednoznaczne. Udowodniono jednak, że kobieta zamierzała pozbyć się swojego dziecka szukając w sieci wskazówek, jak tego dokonać. Sąd uznał, że zasługuje ona na karę 8 lat pozbawienia wolności.

Obrońca Agaty F. nie zgodził się z decyzją sądu i złożył odwołanie się od wydanego wyroku. Sąd Apelacyjny przyznał mu rację wskazując, że nie ma jednoznacznych i miarodajnych dowodów aby z uznać, że dziecko urodziło się żywe. Dlatego też w żaden sposób nie można skazać kobiety za zabójstwo, nawet tak jak w tym przypadku nieudolne. Aby tak się stało, Agata F. musiałaby mieć świadomość, że jej córeczka żyła.

Dlatego też kobieta została uniewinniona od tego zarzutu zabójstwa, skazano ją jednak za zbezczeszczenie zwłok. W tym przypadku na karę roku i ośmiu miesięcy pozbawienia wolności. Za kratki jednak nie trafi. Wszystko dlatego, że na poczet kary sąd zaliczył okres, w którym przebywała w tymczasowym areszcie.

(fot. lublin112.pl)

48 komentarzy

 1. Kpina planowała od początku zabicie dziecka zażywając narkotyki pozn8ej świadomie włożyła dziecko do pieca i zatarła ślady zaś później w najlepsze poszła się bawić.nie wiem jak można nie mieć chonoru aby taką osobę bronić w sądzie wstyd.

 2. Obronca bezbronnych

  Obyś nigdy nie zaznała spokojul. Ogień piekielny na ciebie czeka….Niech cię męczą krzyki i płacz tej niewinnej istotki,która już by chodziła,śmiała się,mówiła…Niech każdy dzień będzie piekłem na ziemi,a potem wieczność czeka i ogień piekielny….

 3. do obrońcy życia

  Obrońco bezbronnych a nie pomyślałeś ,że ona kiedyś też była bezbronna ? Nic się nie dzieje bez przyczyny i to jak była wychowana w domu zaowocowało . Nie wiesz o niej nic więc nie oceniaj . Państwo zakazało aborcji zamiast dać kobietom bezpłatną antykoncepcję i takie mamy skutki . Oczekujesz szacunku do życia od 21 latki która nawet siebie i swojego zdrowia nie szanuje ? ten poród dla niej mógł się okazać śmiertelny . To jakaś głęboka patologia i psychiatra potrzebny a nie więzienie .

 4. Grzegorzu jak można zabierać głos w tak poważnej sprawie nie potrafiąc napisać słowa honor….

 5. mmm czy siebie słyszysz ? krzesło elektryczne ? Ty się masz za kogoś lepszego od niej ? a czym ty się od niej różnisz skoro chcesz mordować ? Co za świry tu wypisują……

 6. Wolne sądy!!!!

 7. Dobrze anoino napisał niech ta biedna kobieta składa wnioski o 500+,becikowe bo jej sie należy kto jej zabroni sędzia czy prokurator papuge miała dobrego a i jeszcze odszkodowanie za pobycie w areszcie bo przecież niewinna

 8. O Polsko!!! Brak mi słów, chłopak ją bzzzz przez całą ciąże i nie widział brzucha.. Nie ma sprawiedliwości w tym kraju!! P. S, dobre ma zawieszenie że na drugi dzień po porodzie już się bzzzz!! Kobiety po prawie dwóch msc dochodzą do pełnego zdrowia aby współżyć. Niech ją szlak trafi! WON DO PIEKŁA K….. WO WŚCIEKŁA!

 9. O jaki mój kraj cudowny, 2 typów chcieli ukraść 3,5tonowy marmur, grozi im do 5 lat, CIemnota spaliła zwłoki dziecka nic sienie stało. DOBRA ZMIANA!!!!

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7861zł -0.54%
  • GBP 5.272zł -0.36%
  • EUR 4.5764zł -0.14%
  • CHF 4.1723zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Klasyczne auta zjadą do puławskiej Mariny
  Zaproszenie I Turniej Lubelskiego Cebularza
  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku