Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Włamanie na budowie w Lublinie. 18-latek miał przy sobie skradzione elektronarzędzia

Lubelscy policjanci zatrzymali 18-latka, który dokonał włamania na terenie budowy w Lublinie. Łupem młodzieńca padły elektronarzędzia. Straty oszacowano na kilka tysięcy złotych. Mężczyzna został zauważony przez ochroniarza z sąsiedniego sklepu.

W miniony poniedziałek dyżurny z V komisariatu otrzymał zgłoszenie od ochroniarza jednego ze sklepów. Z informacji przekazanych policjantom wynikało, iż na teren sąsiadującej z marketem budowy przez ogrodzenie dostał się młody mężczyzna.

– Na miejsc skierowano najbliższy partol. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania. W trakcie czynności natrafili na 18-latka, który miał przy sobie sporo elektronarzędzi. Młody mężczyzna został zatrzymany w bezpośrednim pościgu. Jak się okazało, dokonał on włamania na teren budowy. Łączne straty wyceniono na kilka tysięcy złotych – informuje Nadkomisarz Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Zatrzymany 18-latek usłyszał już dwa zarzuty dotyczące włamania oraz usiłowania włamania. We wtorek w prokuraturze zapadła decyzja o zastosowaniu wobec niego dozoru Policji. Za włamanie grozi mężczyźnie do 10 lat więzienia.

Jeden komentarz

  1. Matkom Polkom jezdem !!! - (choć nie chcem, ale muszem)

    Dziecku przestano wypłacać 500+, wziął się więc za „pracę”.

Dodaj komentarz

Z kraju