Poniedziałek, 15 kwietnia 202415/04/2024
690 680 960
690 680 960

Był poszukiwany za działalność terrorystyczną. Wpadł na terenie Lublina (wideo)

Na terenie Lublina zatrzymany został obywatel Czech skazany przez czeski wymiar sprawiedliwości na karę pozbawienia wolności w wymiarze 5,5 roku za przestępstwo wspierania i propagowania terroryzmu. Mężczyzna wpadł w ręce kryminalnych na jednej z ulic w rejonie Starego Miasta.

– Wydział Poszukiwań i Identyfikacji Osób Biura Kryminalnego KGP został poinformowany o tym, że poszukiwany obywatel Czech – Tomas C. może przebywać na terytorium RP. Mężczyzna został skazany przez czeski wymiar sprawiedliwości na karę pozbawienia wolności w wymiarze 5,5 roku za przestępstwo wspierania i propagowania terroryzmu. Tomas C. zaczął ukrywać się przed organami ścigania i dlatego wydano wobec niego Europejski Nakaz Aresztowania – informuje Biuro Kryminalne Komendy Głównej Policji.

W sprawę zaangażowani zostali funkcjonariusze Centralnej Sekcji Poszukiwań Celowych Wydziału Poszukiwań i identyfikacji Osób w Komendzie Głównej Policji, którzy rozpoczęli natychmiastowe działania poszukiwawcze. Po wykonaniu szeregu sprawdzeń, ustalili, że poszukiwany mężczyzna prawdopodobnie przebywa na terenie województwa lubelskiego.

– Dalsze czynności służbowe doprowadziły do zawężenia rejonu możliwego miejsca pobytu Tomasa C., który ukrywał się w stolicy województwa. Dynamicznego zatrzymania poszukiwanego dokonano w godzinach wieczornych 14 listopada br. na jednej z ulic w rejonie Rynku Starego Miasta w Lublinie. W realizacji udział wzięli policjanci Biura Kryminalnego KGP przy wsparciu miejscowych funkcjonariuszy Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób KWP w Lublinie – relacjonuje Biuro Kryminalne KGP.

Wspólne działania operacyjne KGP oraz Policji czeskiej, w tym sprawna wymiana informacji, odpowiednia koordynacja działań przez europejską sieć współpracy policyjnej ENFAST oraz Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KGP, pozwoliły na ustalenie dokładnego miejsca przebywania poszukiwanego i jego zatrzymania. Mężczyzna był całkowicie zaskoczony i przekonany, że zdoła skutecznie ukryć się przed organami ścigania poza granicami Republiki Czeskiej. Po zatrzymaniu poszukiwany został osadzony w lubelskim areszcie i poddany procedurze ekstradycyjnej.

(źródło: KGP)

7 komentarzy

  1. Wydawało mi się, że słusznie przeminęły smutne czasy, kiedy to wiele było osób więzionych za 'propagowanie’. No ale neosocjalistyczny kołchoz, postępowi obrońcy demokracji i czegoś tam jeszcze postanawiają za laiki ludzi na wysokich stanowiskach sądzić to o czym my tu w ogóle mówimy…

  2. a ten od respiratoròw zmarchwystał z dna w czeskim orlenie , które to prokuratura badała ale ją ubiegł i się skremował w nie istniejącym krematorium xD

  3. Skoczek z Czech

  4. … ranga Lublyna i naszej starówy wyraźnie wzrosła, nawet zagranicznych terrorystów tu ciągnie

  5. CZYTAŁa CZUBówna

    Irokez w stylu Majami w 2023 roku. Chłopie, to było modne pare lat temu. PS śmiesznie chodzi ten policjant, napięty niczym jaszczurki, co chcą się wydawać większe niż są w rzeczywistości.

  6. Niezła pozerka. Światło, kamera, akcja… I poszli. hahaha

Dodaj komentarz

Z kraju