Sobota, 24 lutego 202424/02/2024
690 680 960
690 680 960

28-latek miał ponad 3 promile, na skrzyżowaniu doprowadził do kolizji

Wczoraj na jednym ze skrzyżowań w Bełżcu pijany mężczyzna kierujący audi spowodował kolizję. 28-latek miał w organizmie ponad 3 promile. Wkrótce jego „wyczyn” na drodze oceni sąd.

Do zdarzenia doszło wczoraj na jednym ze skrzyżowań w Bełżcu w powiecie tomaszowskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów osobowych.

– Jak wynika z ustaleń policjantów, 28-latek kierujący audi jadąc ul. Wąską, nie zastosował się do znaku STOP i wymusił pierwszeństwo na jadącym ul. Lwowską 23-latku kierującym oplem. Na skutek zderzenia się pojazdów, na szczęście nikt nie potrzebował pomocy medycznej – relacjonuje młodszy aspirant Małgorzata Pawłowska z tomaszowskiej Policji.

Jak się okazało po badaniu alkomatem, kierujący audi 28-latek z powiatu hrubieszowskiego miał w organizmie 3,3 promila alkoholu. Kierujący oplem mieszkaniec pow. zamojskiego był trzeźwy.

– 28-latek musi liczyć się z konsekwencjami swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Już teraz policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. O jego losie wkrótce zadecyduje Sąd. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna – dodaje młodszy aspirant Małgorzata Pawłowska.

3 komentarze

 1. Jakieś święto dziś na wschodzie Polski? Czy raczej dzień jak co dzień. Bo spory wysyp zdarzeń z pijanymi

  • Zależy co ma pójść w internet.
   Równie dobrze Policja może podać przypadki przechodzenia przez jezdnię z telefonem w ręku czy rowerzystów ukaranych za jazdę rowerem po chodniku.
   Co z tego, że tylko niemal wyłącznie jedna grupa użytkowników dróg uśmierca i rani innych, skoro: „rowerzyści nie mają tablic, a piesi OC”, więc nie są lepsi.

  • Zależy co ma pójść w internet.
   Równie dobrze Policja może podać przypadki przechodzenia przez jezdnię z telefonem w ręku czy rowerzystów ukaranych za jazdę rowerem po chodniku.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo