Wkrótce rusza modernizacja stadionu lekkoatletycznego przy al. Piłsudskiego

Miasto podpisało umowę na realizację przebudowy stadionu przy al. Piłsudskiego. Prace rozpoczną się w maju i dostosują obiekt do wymagań Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych dla kategorii III A.

W maju rozpocznie się modernizacja stadionu lekkoatletycznego przy al. Piłsudskiego. Miasto właśnie podpisało umowę na realizację prac. Przebudowany stadion, razem z obiektami treningowymi przy ul. Wojciechowskiej, będzie stanowił wystarczającą bazę szkoleniową dla lubelskich lekkoatletów. Przebudowa obiektu umożliwi uzyskanie licencji na organizację imprez sportowych takich jak Mistrzostwa Polski Juniorów, Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Polski Seniorów oraz mityngów międzynarodowych.

– Ten projekt jest dopełnieniem bazy szkoleniowej dla naszych lekkoatletów, ale też jest przykładem naszej dobrej współpracy z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki, tak jak wcześniej współpracowaliśmy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej przy budowie stadionu Arena Lublin i z Polskim Związkiem Pływackim przy budowie Aqua Lublin – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Nowy stadion lekkoatletyczny da możliwość uprawiania różnego rodzaju konkurencji lekkoatletycznych, w tym biegów krótko i długodystansowych, rzutów młotem, dyskiem, oszczepem, pchnięcia kulą, skoku w dal, wzwyż, o tyczce oraz wielobojów lekkoatletycznych.

Obiekt zostanie wyposażony w zadaszoną trybunę na około 1400 osób, oświetlenie, nagłośnienie i monitoring. W ramach projektu zostaną przebudowane drogi wewnętrzne i wybudowane 44 nowe miejsca parkingowe.

Wykonawcą prac będzie wyłonione w drodze przetargu konsorcjum firm: Budimex S.A. i Tamex Obiekty Sportowe S.A. Przebudowa jest współfinansowana ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczy na realizację inwestycji 10 mln zł. Koszt prac wyniesie około 37 mln zł.

2016-05-05 10:00:40
(fot. UM Lublin)

Zobacz również

10 komentarzy

 1. Może by tak jakieś miejsca pracy?

 2. no to znajome firmy się obłowią znowu dosyta…

 3. Ten stadion jest tak potrzebny,jak zającowi dzwonek na polowaniu!!.
  Kolejna ściema rządzących miastem inspiracji-a na drogach dalej dziury i wyłomy!!.

  • Co na drogach mało masz inwestycji ? Tylko pewnie narzekasz że korki , a co do stadionu to akurat jest najbardziej potrzebny ze wszystkich stadionów w Lublinie bo wystarczy wyjrzeć za okno ilu mamy sympatyków biegania plus jeszcze zapraszam na hale na wojciechowskiej gdzie jest smutne że czołowi lubelscy zawodnicy muszą trenować na 333 metrowym stadionie. W niedalekiej przyszłości to zaowocuje medalami i reprezentantami polski na światowych arenach lekkoatletycznych.

   • No to niech sobie miłośnicy biegania i świeżego powietrza biegają nad zalewem, a nie w smrodzie spalin z ruchliwej Piłsudskiego. A jeśli nie wiesz o co chodzi, to idź obejrzyj sobie drogi w centrum na czele z Krakowskim i Racławickimi. Dziura na dziurze, koleina na koleinie i do tego pozapadane studzienki. Takich dróg w centrum miasta nie ma chyba nikt w Polsce. Kolejne 27 milionów z pieniędzy podatników wyrzucone w błoto.

 4. Lublin stadionami stoi… To kiedy następny???

 5. Jak Budimex buduje to przynajmniej nie bedzie jak z wiaduktem na kunickiego 🙂

 6. Mogli by pomyśleć o wielofunkcyjnym stadionie i dołączyć do tego boisko basebollowe dla wszystkich chętnych . W końcu mamy drużynę w Lublinie z pierwszymi sukcesami . Ale niestety boiska nie maja . a można zrobić jedno wielofunkcyjne dla wszystkich .

 7. MAMY SUKCESY NA POZIOMIE 3LIGI WSTYD

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!