Wjechała w jadącego przed nią rowerzystę, mężczyzna nie przeżył. Twierdziła, że oślepiło ją słońce

Tragicznie w skutkach zakończył się wypadek, jaki miał miejsce wczoraj przed południem na drodze Niemce – Sobianowice. Rowerzysta został tam potrącony przez samochód osobowy. Życia mężczyzny nie udało się uratować.

Do wypadku doszło w czwartek przed południem w Niemcach koło Lublina. Na ul. Włóki, czyli na drodze biegnącej od trasy Lublin – Lubartów do Sobianowic, potrącony został rowerzysta. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalono, kierująca seatem 72-letnia kobieta wjechała w poruszajacego się przed nią w tym samym kierunku rowerzystę. W wyniku zdarzenia poszkodowany mężczyzna z licznymi, ciężkimi obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Niestety pomimo wysiłków lekarzy, życia 50-latka nie udało się uratować.

Badanie alkomatem wykazało, że kierująca autem była trzeźwa. Jak wyjaśniała, oślepiło ją słońce i nie zauważyła rowerzysty. Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają teraz szczegółowe okoliczności wypadku.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne)

Zobacz również

35 komentarzy

 1. Jak przez słońce nie widziala co na drodze sie dzieje to powinna się powstrzymać od dalszej jazdy. Nie zrobiła tego więc odpowiada za swoje decyzje i ich konsekwencje.

 2. Warto jednak sprawdzić również czy w grę nie wchodził telefon podczas jazdy, wierzcie mi z telefonów podczas jazdy starzy też korzystają. To jest horror z tymi komórkami podczas kierowania.

 3. Ilu dziennie zabijają starych, młodych, dzieci takie”młode szczuchy” jak ty? – rodzice wpoili ci takie wartości?? – oni jeżdżą samochodami, czy „kuń” ich wozi?

 4. czemu nie ma np badań psychotestow jak kierowcy zawodowi w wieku 50lat i sprawdzić czy się ktoś dalej naddaje do jazdy. Ktoś zdał prawo jazdy jak miał 18 lat i niektórzy maja 85 i jeżdżą samochodem.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.794zł 0.51%
  • GBP 5.2622zł 0.25%
  • EUR 4.5539zł -0.25%
  • CHF 4.145zł -0.13%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS