Kandydaci na prezydenta w sondażach idą łeb w łeb. Walka o głosy potrwa do samego końca

Ostatnie sondaże wskazują, że Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski idą łeb w łeb i trudno obecnie wskazać na wygranego w wyborach. Jest duże prawdopodobieństwo, że w II turze będzie rekordowa frekwencja. Kandydaci mają jeszcze kilkanaście godzin na to, aby przekonać do siebie wyborców.

To ostatnie godziny kampanii przed wyborami prezydenckimi w Polsce. Kandydaci przed ciszą wyborczą, która będzie obowiązywać od północy w nocy z piątku na sobotę, zakończą dzisiaj spotkania z wyborcami. W sondażach obaj idą łeb w łeb, a różnice procentowe pomiędzy Rafałem Trzaskowskim a Andrzejem Dudą są znikome.

Z analizy sondaży zleconych przez czołowe polskie portale informacyjne i tytuł prasowe wynika, że na dziesięć sondaży w sześciu z nich przewagę ma Andrzej Duda, zaś w czterech zwycięzcą jest Rafał Trzaskowski. Różnica w badaniach jest na poziomie od 1 do 3 %. O wyniku wyborów może zadecydować niewielka ilość głosów.

Z danych Instytut Badań Rynkowych i Społecznych wynika, że Andrzej Duda może liczyć na część głosów od wyborców Krzysztofa Bosaka i Szymona Hołowni, zaś Rafał Trzaskowski na sporą ilość głosów od wyborców Władysław Kosiniaka-Kamysza, Roberta Biedronia, Szymona Hołowni, a także Krzysztofa Bosaka.

 

Badania sondażowe pokazują, że nic nie jest przesądzone. Analizy wskazują również, że w II turze wyborów może wziąć udział rekordowa liczba wyborców. Jedno jest pewne, intensywna kampania wyborcza obu kandydatów potrwa do ostatnich godzin.

 

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

33 komentarze

 1. Po pierwsze frekwencja nie przekroczy 64% po drugie wygra Andrzej Duda po trzecie przewaga Dudy nad Trzaskowskim będzie bardzo bliska 3%. Dziękuję i do usłyszenia w poniedziałek 😉

  • jasne że duda, wkońmcu ciemnota rzadzi tym krajem
   ale zachecm niezdecydownych żeby zaglosowlai na ładniejszego 🙂

 2. Niezidiociały mimo bulu

  Szorstki Rafafal zyskuje dzięki zastosowaniu krzyku jako formy zastraszania – metoda znana z lat 1939-1945 a stosowana przez jego obecnych sponsorów .!!!!!! Ludzie nie dajcie sie zastraszyć – to już przerabialiśmy , wszystkim nie dadzą rady . Mimo wszelkich matactw Polska była, jest i będzie – chyba, że Nas wszystkich zagazują .!!!!!!

  • No wlasnie mimo matactw przetrwamy i to co teraz sie dzieje. A powolywanie i porownywanie tego do okresu wojennego jest poprostu zalosne.

  • Krzyk to stosuje twój dudus na wiecach i innych przemowach do ludu. Ciągle drze japę i macha łapami jak cepami 😉

  • krzyki dzielenie narodu skutecznie stosuje Kaczyński i jego ludzie już od 10 lat, to że im to wychodzi zawdzięczają obywatelom….. szkoda gadać
   jeśli już ktoś kogoś ma zagazować to wystarczy spojrzeć na wystąpienia Dudusia i innych bulterierów PISobolszewi, niektórzy jawnie zachęcają do rozpalenia w piecach na majdanku
   dla przypomnienia Hitler zastosował identyczne metody, ideologie więc idąc głosować miejcie to na uwadze !!!!

 3. Nie wiem jak ludzie mogą głosować na kogoś kto ułaskawia pedofila…

  • Nie tylko pedofila, bo jak sie okzalo tez morderce, handlarzy narkotykow…

  • Nie wiem jak można popierać pederaste

   • A niech wygra sobie ten Wasz Duda, przynajmniej nie będzie trzeba słuchać przez kolejnych 5 lat, że wszystko to wina Trzaskowskiego. Chociaż i tak co złego się nie stanie to będzie przecież wina PO, bo jedyny argument jaki znają PiSowcy. A za 5 lat ten Wasz prezydent i tak zostanie rozliczony, co się dowlecze to nie uciecze.

  • PO CO NAM PREZYDENT TRZASKOWSKI ? MAMY JUŻ TAKIEGO W BERLINIE.

  • „Fakt” – ogólnopolski dziennik wydawany od 2003 w Warszawie przez wydawnictwo Ringier Axel Springer Polska, część koncernu mediowego Axel Springer SE; lider rynku prasy codziennej w Polsce.
   Gazeta wzorowana jest na niemieckim „Bild” i należy do gazet typu tabloid. Od początku istnienia gazety jej redaktorem naczelnym był Grzegorz Jankowski[1], od 1 czerwca 2014 do 3 września 2018 tę funkcję pełnił Robert Feluś[4][1], a od 19 grudnia 2018 redaktorem naczelnym jest Katarzyna Kozłowska[5].
   „Fakt” wielokrotnie oskarżany był w innych mediach o podawanie nieprawdy i tworzenie materiałów fikcyjnych. Słynnym przykładem jest seria artykułów o rzekomym wielorybie płynącym Wisłą[7].

   Artykuły w dzienniku są często oparte na niesprawdzonych spekulacjach. Przykładem jest artykuł z pierwszej strony „Faktu” o rzekomym nadużyciu ministra edukacji Romana Giertycha „Dał rodzicom rządowe auto”[8]. Sprawa zakończyła się przeprosinami redaktora naczelnego Faktu.

   Po publikacji przez „Fakt” rzekomego listu samobójczego byłych sióstr z zakonu betanek z Kazimierza Dolnego sprawą zajęła się prokuratura. Tekst okazał się w całości sfingowany, a „Fakt” przeprosił na 11 stronie za publikację informacji, które „okazały się nieprawdziwe”. Rada Etyki Mediów skrytykowała Fakt za „kolejne rażące nadużycie”[9].

   We wrześniu 2013 „Gazeta Wyborcza” skrytykowała w swoim artykule prowokację „Faktu” dotyczącą jednego z opolskich urzędników, który w wyniku prowokacji „Faktu” stracił pracę. Prowokacja miała miejsce, natomiast materiał nie został opublikowany[10].

   Michał Karnowski, były dziennikarz gazet „Dziennik” oraz „Newsweek”, zarzucił „Faktowi” brak ambicji oraz rezygnowanie z rzetelnego dziennikarstwa na rzecz artykułów nastawionych „na krew oraz goliznę”, obwiniając za to mało ambitną politykę Ringier Axel Springer Polska, na którą redaktor naczelny nie ma żadnego wpływu[11].

   20 sierpnia 2015 „Fakt” opublikował zdjęcie twarzy umierającej, 10-letniej dziewczynki zamordowanej uderzeniem siekierą w głowę po wyjściu z księgarni w Kamiennej Górze. Publikacja wywołała duże oburzenie i spotkała się z krytyką ze strony innych mediów[12][13].
   W weekendowym wydaniu dziennika „Fakt na weekend” z 1–2 września 2018 opublikowany został kontrowersyjny artykuł zatytułowany Ojciec wybrał politykę, a syn sznur opisujący śmierć syna Leszka Millera. Polityk poinformował o wytoczeniu procesu sądowego za naruszenie dóbr osobistych przeciwko wydawcy gazety oraz redaktorowi naczelnemu, Robertowi Felusiowi[14]. Niedługo potem w związku ze sprawą Feluś zrezygnował z funkcji redaktora naczelnego[15].
   W kwietniu 2006 po tym, jak w październiku 2005 „Fakt” opublikował tekst „Ten zboczeniec jest wolny” na temat pedofilii, ilustrując go prawie 30 cm zdjęciem powszechnie znanego w Koninie redaktora naczelnego „Przeglądu Konińskiego” Stanisława Piguły, Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał redaktorowi naczelnemu „Faktu” przeproszenie mężczyzny za naruszenie jego dobrego imienia oraz zasądził zadośćuczynienie w kwocie 100 tysięcy złotych. Stanisław Piguła postanowił przekazać całą kwotę zadośćuczynienia na opiekę paliatywną w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Koninie[16]. Wyrok sądu I instancji został następnie podtrzymany przez sąd apelacyjny i Sąd Najwyższy, które nie znalazły podstaw do obniżenia zadośćuczynienia (czego domagał się Jankowski), bowiem wynagrodzenie redaktora naczelnego „Faktu” wynosiło wówczas 65 tysięcy złotych miesięcznie[17].
   Z dziennikiem procesowały się także osobowości medialne: Anna Mucha[18], Kayah[19], Joanna Brodzik[20] oraz Edyta Górniak[21]. Wszystkie cztery wygrały procesy i wywalczyły zadośćuczynienie od gazety.
   W maju 2010 „Fakt” przegrał pozew sądowy jaki wytoczył gazecie dziennikarz Mariusz Max Kolonko za serię artykułów z 2006 na temat jego związku z aktorką Weroniką Rosati. Sąd Okręgowy w Warszawie uznał gazetę winną naruszenia dóbr osobistych i nakazał opublikowanie przeprosin i wypłatę 50 tys. złotych na rzecz powoda.

 4. Rafał PREZYDENTEM:)

  • Rafalala jest prezydentem W-wy i Szambelanem pierwszym

   • Dlaczego Andrzej z Mateuszkiem i Jareczkiem nie zatrzymali ostatnich powidzi na Lubelszczyźnie? Przeciez to rewir ich zwolenników, deszcz mogli przecież zatrzymać tak jak miał to niby zrobic Rafał.

  • PO CO NAM PREZYDENT TRZASKOWSKI ? MAMY JUŻ TAKIEGO W BERLINIE.

 5. Rafał nadaje się tak samo jak wałęsa Kwaśniewski i Komorowski na korek do d…..y.

 6. Pucybut niemiecki czaskowski.

 7. Nigdy więcej zlodziejskiej pełowskiej mafii

 8. Tylko Duda .

 9. Najlepszy Prezydent Andrzej Duda, nie daj Boże aby ten sługus germański Rafcio został prezydentem bo znowu będą wysprzedawać Polski majątek za bezcen.

 10. Rafalala jest pociągający

 11. Skowyt pisowskiej dziczy aż miło poczytać jak robią po siebie ahahaha

 12. Straszycie ludzie gejami, lgbt, niemcami i pieron wie czym jeszcze.
  A tak naprawdę nie macie żadnych sensownych argumentów przeciw Rafałowi.
  Tylko jad, plucie, straszenie
  a powiem wam jedno, wśród waszej społeczności też są geje, itp., ale zarówno Wy jak i wszyscy inny niż Wy są ludźmi.
  Koniec z podziałami od poniedziałku.
  Budujemy nową sympatyczną i normalną Polskę dla każdego.
  Nikomu nie zaglądamy pod kołdrę, nikogo nie szczujemy nie obrażamy. Szanujemy się. I myślimy o przyszłości.
  Przeszłość zostawiamy historykom.
  Rafał PREZYDENTEM.

  • tak Wy towarzysze liberałowie dziś a wcześniej żydokomuniści chcecie rządu światowego

  • GŁOS NA TRZASKOWSKIEGO TO GŁOS NA „LGBT” ,NA „GENDER”, NA PRZEFARBOWANYCH KOMUCHÓW, NA ESBECKICH KAPUSIÓW, NA MAFIĘ WATOWSKĄ, NA PRÓŻNIACZYCH CELEBRYTÓW, NA ZŁODZIEJI KAMIENIC….NA CAŁE TO SZAMBO

  • Ty chyba łykasz to samo co rafalalka i jego przyżopas nitrazzz😳😳😳

  • Chętnie bym podyskutował, ale póki co nie mam pojęcia jakie poglądy ma Rafał Trzaskowski. Sklecony na prędce program wyborczy będący zlepkiem programów pozostałych kandydatów, niechęć do odpowiadania na „niewygodne” pytania i zmiana poglądów o 180 stopni jeśli sondaże tego wymagają. Taki jest obecny wizerunek Rafała Trzaskowskiego, który nie wykazał się niczym jako polityk, minister, czy też prezydent stolicy.

   Pozdrawiam

 13. Skowyt płatnych troli czaskowskiego będzie dobrze słyszalny po ogłoszeniu wyników.

 14. Prawdziwy prezydent jest tylko jeden Pan Prezydent Andrzej Duda do boju Polsko!!!!!

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7038zł -0.88%
  • GBP 4.9426zł -0.96%
  • EUR 4.4642zł -0.28%
  • CHF 4.1112zł -0.28%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach