Wjechał w dziecko na hulajnodze. Potrącony chłopiec trafił do szpitala (zdjęcia)

Do szpitala trafił 13-latek, który został potrącony podczas jazdy na hulajnodze elektrycznej. Na miejscu pracują policjanci, nie ma jednak większych utrudnień w ruchu.

Do wypadku doszło w poniedziałek późnym popołudniem na al. Warszawskiej w Lublinie. W rejonie ronda Honorowych Krwiodawców, a więc skrzyżowania z al. Sikorskiego i Kraśnicką, potrącone zostało jadące hulajnogą dziecko. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż 13-latek jechał elektryczną hulajnogą po drodze dla rowerów od strony al. Kraśnickiej w kierunku al. Sikorskiego. Kiedy zjeżdżał już z jezdni, wjechał w niego kierujący toyotą mężczyzna, który poruszał się od strony ronda.

Chłopiec został przetransportowany do szpitala. Jak ustaliliśmy, na szczęście nie doznał on poważniejszych obrażeń ciała. Na miejscu pracują funkcjonariusze drogówki, którzy ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Nie ma większych utrudnień w ruchu.

(fot. lublin112)

15 komentarzy

 1. Ktoś to czytał przed opublikowaniem?

  „Ze wstępnych ustaleń wynika, iż 13-latek jechał elektryczną drogą dla rowerów od strony al. Kraśnickiej”
  😉

 2. Podpis elektroniczny

  Proponuję wstrzymać komentarze do momentu opisu sytuacji i wskazania winnych przez Frania.

 3. I kto winien? Oczywiście Bolt.

  • Bolt, Boltem, ale Balcerowicz musi odejść, no i jeszcze ten PiS…
   A prezydentem dalej jest Bierut, czy już go zmienili ?
   Słyszałam, że na króla Polski Żyda wybrali… 😆

 4. REGULAMIN KOZYSTANIA Z HULAJNÓG

  JAKIM SPOSOBEM 13 LATEK JECHAŁ ELEKTRYCZNĄ HULAJNOGĄ ?.
  3.1.3
  Użytkownik ma co najmniej 18 lat i spełnia wymagania prawne dotyczące korzystania z Pojazdów Elektrycznych zgodnie z przepisami prawa miejscowego w zakresie minimalnego wieku użytkowników Pojazdów Elektrycznych dostępnych w Obszarze Usługowym Użytkownika,
  4.3.3
  Użytkownikowi nie wolno pozwalać innym osobom na korzystanie z Pojazdu Elektrycznego, który został odblokowany przez Użytkownika,

  • pozostaje kierowcy walczyć w przypadku jakby rodzice chcieli jakieś odszkodowanie wyciągać.

   • Rodzice to zapłacą mandat że chłopak jechał hulajnogą , nie stanowi to jednak zadnego alibi dla kierowcy. Kierowca ma obowiązek umozliwić przejazd osobie na hulajnodze, rowerze czy descorolce poruszającej się po przejeździe dla rowerów. Widoczność tam jest b. dobra , a to że akurat to dziecko nie powino być na hulajnodze to w kwestrii winny kierowcy absolutnie NIC nie zmienia. Tam (rondo krwiodawców) kierowcy notorycznie wymuszają na rowerzystach i pieszych pierwszenstwo. Owszem jako kierowca stwierdzam ,że łatwo nie jest dlatego wymagane jest maksimum uwagi i SPOKOJNA jazda, a nie jak zjezdzam z ronda to gazu, nie bo pieszych i rowerzystów/hulajnog. musisz kierowco przepuścić. Swiatła powinni juz włączyc i mam nadzieję że nie będzie tam warunkowych skrętów w prawo bo kierowcy będą zagrazac pieszym i rowerzystom zwłaszcza.

 5. 13 latek nie powinien korzystać z hulajnogi.Rodziców pociągnąć do odpowiedzialności.

 6. Tylko, że rodzice będą teraz domagać się odszkodowania i bronić swoją latorośl choć jej nie dopilnowali

 7. Hulajnogi są dla mądrych ludzi i oczywiście dorosłych choć dorosłość z mądrością często się mija….. Będzie coraz więcej dramatycznych sytuacji z hulajnoga w roli głównej…. powinni to zlikwidować…. Zmora kierowców …

  • Zmorą dla kierowców nie są hulajnogi, to tylko przedmiot, ale bezmyślne półgłówki nimi kerujący.

 8. Cytujec ie regulamin z wypożyczalni a tu nigdzie nikt nie napisał czyja ona jest. Zdjęcie zapewne z archiwum.

 9. Ludzie dajcie se siana. Rodzice co najwyżej zapłacą mandat, a kierowca dostaje swój mandat za kolizję. Co z tego że dziecko jechało? Jechało prawidłowo wynika z artykułu. Nawet jakby samochód prowadził dziecko tyle że prawidłowo to zasada jest ta sama. Ono korzystało z drogi prawidłowo to o czym my mówimy. Regulamin wypożyczalni przekładacie nad kodeks drogowy?

 10. „Wjechał w dziecko na hulajnodze” – ja w imieniu wszystkich 13-to latków, protestuję, przeciwko nazywaniu ich dziećmi !!!
  Oni sami określają się jako MŁODZIEŻ (pożal się Boże).

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew