Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wizz Air będzie latał z Lublina do Londynu większymi samolotami. Ma to zapewnić więcej miejsc dla pasażerów

Więcej lotów z lubelskiego lotniska do Londynu, dodatkowo większe samoloty. W przyszłym roku węgierski przewoźnik zamierza o blisko 65 proc. zwiększyć liczbę miejsc na pokładach swoich samolotów.

Od przyszłorocznego sezonu letniego linie lotnicze Wizz Air zaplanowały znaczne zwiększenie dostępnych miejsc na pokładach swoich samolotów. Chodzi o pasażerów korzystających z lubelskiego lotniska, którzy podróżują do Londynu. Jak informuje branżowy portal pasazer.com, od kwietnia 2019 roku węgierski przewoźnik wprowadzi trzy dodatkowe loty w tygodniu.

Obecnie z lubelskiego lotniska do Londynu oferowanych jest siedem połączeń tygodniowo. W przyszłym roku, zarówno obecne jak też nowe połączenia, będą obsługiwane większymi samolotami. Mają to być airbusy A321, na których pokładzie znajduje się 230 miejsc. Podobne maszyny obsługiwać będą również połączenia z Portu Lotniczego Lublin do Oslo Torp oraz Eindhoven.

Oznacza to znaczny wzrost dostępnych miejsc. W sezonie letnim 2018 r. Wizz Air oferował pomiędzy Lublinem a Luton 84 tys. miejsc, w przyszłym sezonie będzie to prawie 140 tys. miejsc. Oznacza to wzrost o blisko 65 proc. Jak zaznacza pasazer.com, nawet jeśli dojdzie do wycofania się Ryanaira od 1 kwietnia 2019 roku z obsługi połączenia Lublin – Stansted, gdyż przewoźnik do chwili obecnej nie jest w stanie określić, czy utrzyma to połączenie, to liczba dostępnych miejsc na loty z Lublina do Londynu zostanie zwiększona o 8 proc. w stosunku do bieżącego sezonu letniego.

(fot. Krzysztof Wiśniewski)
2018-09-29 20:25:52

7 komentarzy

 1. Airbusy WizzAir to najbardziej upakowane fotelami samoloty na naszym niebie. Kto leciał, a ma przy tym ponad 175cm wzrostu, ten wie dobrze o czym piszę. W normalnym układzie jednoklasowym 321 ma 199 miejsc, w wariancie zamawiamy przez WizzAir 236. Kto leciał z jednym i drugim typem układu foteli ten wie. Nawet stare 737 Ryanair są wygodniejsze…

  • Tak zamiast krytykować tanie linie kupujcie dziady droższe loty np lotem.bedzie wygodnie ale za odpowiediao stawke. A czy kupując stare auto np audi 80 można wymagać komfortu a8?
   Tak samo z kotami…

   • To niech LOT zacznie latać z małych lotnisk, to będziemy kupować 🙂
    Na razie z Lublina latają tanie linie i czartery (i LOT do Warszawy, ale w środku dnia, tak, żeby nie dało się nic tego samego dnia załatwić – a potem będą się dziwić, że nie będzie chętnych na lot i będzie pretekst do zamknięcia połączenia).

 2. Jak to mówią: papier wszystko przyjmie, każdą teorię, a praktyka… pożywiom, pasmatrim ( to już od „braci w Chrystusie”, Rosjan).

 3. … Czyli WizzAir wpadł na pomysł jak upchnąć o 60%więcej foteli w tych samych małych pierdzilotach??? Naprawdę aż o 60% ?!?! A gdzie miejsce na kolana…?

  • Jerzy Gondol z Nadwisły

   A jedynie słuszny prezes Jarosław, latał i jemu to nie przeszkadzało, a odgniotki na kolanach ma nie od latania, a od klękania przy każdej okazji.

 4. Pewno będą zwozić po brexicie naszych krajan co to już mówią wiesz u nas w Anglii to…

Wiadomości z info112