690 680 960

Wilkołaz Pierwszy: Cztery zastępy strażaków gasiły pożar domu jednorodzinnego

We wtorek wieczorem w Wilkołazie Pierwszym doszło do pożaru domu jednorodzinnego. Strażacy przez kilka godzin walczyli z żywiołem.

Do zdarzenia doszło we wtorek 21 kwietnia w Wilkołazie Pierwszym w gminie Wilkołaz. Około godziny 19 strażacy zostali zaalarmowani o pożarze drewnianego domu jednorodzinnego.

Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów straży okazało się, że ogniem objęte jest poddasze z konstrukcją dachu oraz pomieszczenia domu. Walka z ogniem trwała kilka godzin. W akcji gaśniczej udział brały cztery zastępy strażaków; z PSP Kraśnik oraz OSP Wilkołaz.

Pożar spowodował osłabienie drewnianych elementów konstrukcyjnych dachu, zmuszając tym samym ratowników do przeprowadzenia prac rozbiórkowych ze względu na występujące niebezpieczeństwo zawalenia.

Działania zostały zakończone w nocy. Właściciel budynku nie doznał obrażeń w wyniku pożaru.

Wilkołaz Pierwszy: Cztery zastępy strażaków gasiły pożar domu jednorodzinnego

2015-04-23 21:51:12
(fot. 112 dla miasta Kraśnik)

2 komentarze

 1. jeśli tam mieszkał właściciel, to raczej groszem nie śmierdział, takich najbardziej szkoda…

 2. Pan Sołtys z Lublina k/Świdnika

  Pamiętam czasy kiedy na początku lat 60-tych XX w. (miałem wtedy 7 lat), spaliła się połowa domów od strony szosy Wilkołazu Pierwszego,
  Dziesiątki zastępów strażackich (także i z Lublina) gasiło strzechą kryte zabudowania wodę pobierając z odległego 0 3-4 km leśnego jeziorka w Żurawińcu.
  Wiechy palonej słomy unoszone przez gorące powietrze spadały nawet w odległych o kilometr Obrokach.
  Wilkołaska Ochotnicza Straż Pożarna „zabłysła” wtedy kradzieżą węży strażackich ZSP z Lublina, które ” niechcący zwinęła” z trasy biegnącej przez Obroki do wspomnianego Żurawińca.

Kursy walut

 • USD 4.0202zł 0.73%
 • GBP 5.0656zł 0.47%
 • EUR 4.3382zł 0.34%
 • CHF 4.5982zł 0.64%

Polub nas