Dzisiaj wieczorem do Białej Podlaskiej zawita prezydent Andrzej Duda. Odsłoni tablicę na rondzie i zaśpiewa pieśni patriotyczne

Po 14 latach, Białą Podlaską znów odwiedzi urzędujący prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. W trakcie poprzedniej wizyty nastąpiło otwarcie placu Wolności po przebudowie, teraz również uroczystości odbędą się w tym miejscu.

Po 14 latach, które minęły od ostatniej wizyty prezydenta RP w Białej Podlaskiej, głowa państwa dzisiaj wieczorem znowu pojawi się w tym mieście. Przyjazd Andrzeja Dudy spodziewany jest przed godziną 18, wizyta rozpocznie się od uroczystości na skrzyżowaniu ulic Terebelskiej, Anny Jagiellonki i Jana III Sobieskiego. Tam bowiem odsłoni tablicę z nazwą Ronda I Brygady Komendanta Józefa Piłsudskiego. Później uda się na plac Wolności, gdzie od godz. 17 będzie trwało lokalne świętowanie niepodległości.

Prezydent ma się tam pojawić o godz. 18.40, gdzie najpierw złoży kwiaty pod tablicą upamiętniającą Honorowego Obywatela Miasta Józefa Piłsudskiego, a później odda hołd poległym przy Miejscu Straceń. Weźmie też udział we wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych w towarzystwie mieszkańców miasta. Andrzej Duda przyjedzie na zaproszenie prezydenta miasta, Dariusza Stefaniuka. Zaproszenie to, było jednym z kilkuset innych, jakie napłynęły z całego kraju.

W związku z wizytą prezydenta w mieście zmianie ulegnie organizacja ruchu. Najwięcej utrudnień będzie w ścisłym centrum Białej Podlaskiej i okolicach ronda przy skrzyżowaniu ulic Terebelskiej, Sobieskiego i Jagiellonki. Od rana zamknięty jest dla ruchu pojazdów cały Plac Wolności. Auta poruszające się ulicą Reformacką mają nakaz skrętu w lewo, a ulicą Budkiewicza w prawo do ul. Warszawskiej. Z kolei pojazdy jadące od strony skrzyżowania ulic Warszawskiej z Zamkową muszą skręcić w ul. Kraszewskiego. Z ruchu jest wyłączona także w całości ulica Brzeska na odcinku od ul. Prostej do Placu Wolności. W godz. 17 – 19 inaczej pojadą także autobusy.

Będzie to pierwsza wizyta prezydenta RP w tym mieście od 14 lat. Ostatnim urzędującym prezydentem RP, który gościł w Białej Podlaskiej był Aleksander Kwaśniewski. 10 września 2001 roku otworzył on po przebudowie plac Wolności.

(fot. UM Biała Podlaska)
2015-11-11 14:19:00

Zobacz również

6 komentarzy

 1. No , dziś zagadał właśnie w tej sprawie do Kopacz i przeprosił ją, że nie mógł na szczyt na Maltę pojechać, bo właśnie ten wyjazd do Białej ma i pieśni musiał się na pamięć nauczyć, by kiszki nie było, że nie umie, więc do szczytu nie mógł się przygotować przez to;)

 2. No panowie Prezydent Miasta Stołecznego Białej Podlaskiej jemu się nie odmawia.Kilkuset innych może poczekać w kolejce.

 3. Babka Szeptucha - (Szeptuch to mój wnusio kochany)

  Jak pan Duduś tak zaśpiewa owe pieśni patriotyczne, jak swego czasu Edyta Górniak polski Hymn na Olimpiadzie, to ja już wolę tego nie słyszeć

  • Nie na olimpiadzie tylko w korei – japonii dla polskich piłkarzy

   • Kaśka w relacji na żywo spod samego Jaśka

    „tak’u” – jak już tak się wciskasz w kanapkę i chcesz kogoś korygować, zacznij od siebie, bo tak się jakoś głupio przyjęło, że nazwy krajów pisze się z dużej „bukwy”.

 4. ale POstomusze psy sie rozszczekały, aż miło 😀

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska