Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wiadomo już jakie będą zmiany w organizacji ruchu w rejonie cmentarzy w okresie Wszystkich Świętych

Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie przedstawił dziś zmiany w organizacji ruchu w rejonie cmentarzy przy ul. Droga Męczenników Majdanka, ul. Lipowej, ul. Pszczelej, ul. Bełżyckiej w Lublinie w okresie Wszystkich Świętych.

Cmentarz przy ul. Droga Męczenników Majdanka

1. ul. Cmentarna

W celu ułatwienia dojazdu do cmentarza w dniach od 28 października (rano) do 3 listopada (rano) wprowadza się zmianę w organizacji ruchu. Na ul. Cmentarnej zostanie wprowadzony jeden kierunek ruchu od ul. Droga Męczenników Majdanka w stronę cmentarza. Po obu stronach ulicy będą obowiązywały znaki B-36 „zakaz zatrzymywania się” z tabliczkami T-24. Wyjazd pojazdów odbywać się będzie drogą gruntową utwardzoną jednokierunkową (za kamieniarzami) do ronda im. Janusza Krupskiego.

Na parking za pawilonami handlowymi wjazd będzie się odbywał pierwszym wjazdem, środkowym będzie się odbywał wyjazd z nakazem skrętu w prawo C-2, ostatni wyjazd zostanie zamknięty – wygrodzony płotkami.

2. ul. Droga Męczenników Majdanka

Zmiany na ul. Droga Męczenników Majdanka (dwa pasy w stronę cmentarza) zostaną wprowadzone 28.10.2022 r. po godz. 18.00. Na ul. Droga Męczenników Majdanka za skrzyżowaniem z ul. Hanki Ordonówny do ul. Grenadierów środkowy pas ruchu zostanie przeznaczony do jazdy na wprost. Prawy pas zostanie przeznaczone do skrętu w prawo na teren Muzeum na Majdanku.

Tablica F-22 na żółtym tle pokaże „Felin – prosto, Parking Muzeum w prawo”. Zostaną wprowadzone zakazy skrętu w lewo w ul. Hanki Ordonówny (jadąc od centrum) i na teren Muzeum na Majdanku (jadąc od strony Felina). Na rondzie im. Janusza Krupskiego 28.10.2022 r. wieczorem zostanie ustawiony zakaz skrętu w lewo. Pojazdy wyjeżdżające spod cmentarza do centrum będą kierowane przez ul. Dekutowskiego do al. Witosa.

Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Droga Męczenników Majdanka z ul. Hanki Ordonówny zostanie wyłączona na puls w dniach 29-30.10.2022 r. i 1.11.2022 r. Sygnalizacja świetlna na przejściu dla pieszych (między Krańcową a Sulisławicką) będzie wyłączona na puls w dniu 30.10.2022 i 1.11.2022 rano.

Sygnalizacja świetlna na ul. Krańcowej na przejściu dla pieszych przy targu będzie wyłączona na puls w dniach 30.10.2022 r. i 1.11.2022 rano.

Na przystanku komunikacji miejskiej „Majdanek – pomnik 01” po stronie Muzeum na Majdanku przy ul. Hanki Ordonówny w dniach 28.10 – 2.11.2022 r. Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie wywiesi informacje dla pasażerów odnośnie jego funkcjonowania.

Funkcjonariusze Policji będą kierować ruchem w godzinach jego największego nasilenia.

Parkowanie pojazdów będzie możliwe na parkingach przy cmentarzu, na nowym parkingu przy ul. Grenadierów, na terenie Państwowego Muzeum na Majdanku, na terenie dawnego Polmozbytu ul. Droga Męczenników Majdanka 74, na ul. Dobrzańskiego (parkingi przy Lubelskim Parku Naukowo -Technologicznym), oraz w innych dozwolonych miejscach w rejonie cmentarza.

Cmentarz przy ul. Lipowej

W dniach od 27.10.2022 r. (rano) do 3.11.2022 r. (rano) parking przy cmentarzu zostanie przysłonięty. Miejsca postojowe zostaną przeznaczone na handel zgodnie z decyzjami na zajęcie pasa drogowego.

Od 28.10 do 2.11.2022 r. (rano) na ul. Ofiar Katynia zatoka postojowa przy CHR Lublin Plaza zostanie oznakowana dla pojazdów osób niepełnosprawnych.

W dniu 1 listopada CHR Lublin Plaza umożliwi bezpłatny postój pojazdów na parkingu podziemnym pod obiektem w godz. 7.00 do 21.00. Wjazd i wyjazd możliwy będzie zarówno od ul. Ofiar Katynia jak i ul. Obrońców Pokoju. Dwupoziomowy parking będzie dostępny dla ok. 670 pojazdów. Szlabany wjazdowe i wyjazdowe będą podniesione.

W celu wykorzystania dodatkowych miejsc postojowych w dniach od 28 października do 2 listopada (rano) zostaną przysłonięte znaki B-36 „zakaz zatrzymywania się” na ul. Głębokiej na odcinku od ul. Narutowicza do ul. Raabego. Umożliwi to postój pojazdów wzdłuż tej ulicy.

Cmentarz przy ul. Pszczelej

W dniu 1.11.2022 r. na ul. Pszczelej na odcinku od torów kolejowych do ul. Kukułczej zostanie wprowadzony jeden kierunek w celu uzyskania dodatkowych miejsc postojowych. Powrót spod cmentarza będzie się odbywał ulicami: Kukułczą, Letniskową do ul. Krężnickiej.

Linia nr 78 – zostanie wydłużona przez Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie do pętli przy ul. Żeglarskiej.

Cmentarz przy ul. Bełżyckiej

W dniu 1.11.2021 r. na ul. Łanowej, ul. Bełżyckiej w celu usprawnienia ruchu zostanie wprowadzony jeden kierunek od strony kościoła w Konopnicy do cmentarza. Wyjazd w stronę al. Kraśnickiej będzie się odbywał ul. Folwarczną, która również zostanie oznakowana jako jednokierunkowa.

(fot. lublin112.pl\źródło ZDiM)

11 komentarzy

 1. A co dla nas zorganizuje ZTM? Darmowe linie autobusowe, czy już skończył się „dzień dziecka”?

 2. Ja mam to z głowy. Z tego całego cyrku wyleczył mnie jeden taki z Żoliborza jakieś dwa lata temu. Na cmentarz wchodzi tylko pis, a ja nie jestem z pisu ani za pisem więc olewam to pisowskie święto i pomaluje sobie piwnicę za ten czas. Wam radzę zrobić to samo. Nie róbcie tego na pokaz tak jak on.

  • Ty jesteś jakiś niedorozwinięty, czy naprawdę szczerze te głupoty piszesz?

   • Jestem za szczery? Prawdę napisałem.

    • A zmarłych bliskich nie odwiedzisz?

     • Już odwiedziłem. Posprzątałem zapaliłem znicze. Pójdę 3 listopada jak opadnie kurz.

      • Ciekawe czym głąb mógłby się pochwalić?
       Przykładowo pracując od 7 do 15 jeździ do pracy o 5 nad ranem a wraca po 23.
       Bo wtedy nie ma korków na ulicach 🙂

       • Chyba bardziej głąbami jest cała reszta która przypomina sobie o swoich bliskich raz w roku. Co za różnica którego dnia pójdzie? Jakoś z imprezami nie ma problemów jak ktoś ma urodziny/imieniny na tygodniu to robi w weekend i nikt nie płacze że musi iść na imprezę innego dnia niż faktycznie tamten miał święto. Po co tu się pchać w te godzinne kolejki?

        • B. a ty zrozumiałeś chociaż co napisał nooo czy masz z tym problem?
         Napisał, że „olewa to pisowskie święto”.
         A wszystko z powodu zachowania prezesa partii.
         Czy normalny człowiek zaczyna olewać jakieś święto z powodu zachowania polityka?
         Rozumiesz różnicę czy nie bardzo???

 3. Nooo dobrze napisałeś, o zmarłych pamięta się cały rok, a nie od święta.

  • „lukkielbasa” o wszystkich (zarówno zmarłych jak i żyjących) powinno się pamiętać przez cały rok.
   Ale to nie powód olewać jakieś święto i jeszcze mieszać do tego politykę.
   Czy na Dzień Matki nie złożysz życzeń mówiąc później mamie, że przecież cały rok o niej pamiętasz ale takie święto z jakiegoś powodu olewasz?
   Można w różny sposób wyrażać opinię o jakimkolwiek świętowaniu ale nie olewać święta z powodu zachowania prezesa jakiejś partii.
   Trzeba byś albo prowokatorem (marnym) albo niedorozwiniętym umysłowo.

Z kraju