690 680 960

Ważna informacja dla kierowców. Ruszają prace bitumiczne na skrzyżowaniu al. Solidarności, al. Sikorskiego, ul. gen. Ducha

Wykonawca przebudowy skrzyżowania al. Solidarności z al. Sikorskiego i ul. gen. Ducha, przystępuje w czwartek do ostatnich prac bitumicznych na realizowanym zadaniu. Największe utrudnienia wystąpią w najbliższy weekend, kiedy to ruch w rejonie skrzyżowania będzie możliwy wyłącznie po estakadach.

Poniżej prezentujemy harmonogram prac i utrudnień w ruchu oraz informację dotyczącą zmian w kursowaniu komunikacji miejskiej.

Czwartek (20 lipca)

Prace rozpoczną się jutro od układania nawierzchni na pasach włączenia i wyłączenia w rejonie ul. Szymańskiego, ul. Puławskiej i zjazdu do marketu spożywczego. Jezdnie główne al. Solidarności zostaną w tych miejscach zawężone, a wlot ul. Puławskiej, do al. Solidarności, zamknięty na kilka godzin. Wlot ul. Szymańskiego, do al. Solidarności, natomiast będzie pozostawał zamknięty do poniedziałku włącznie.

Piątek (21 lipca)

Nawierzchnia będzie układana na pasach ruchu al. Solidarności pozwalających na dojazd oraz kontynuowanie jazdy po zjeździe z nasypów estakad. Z tego powodu na jeden dzień oba obiekty mostowe zostaną wyłączone z ruchu.

Sobota i niedziela (22 i 23 lipca)

W te dni planowane jest układanie nawierzchni na: al. Solidarności (jezdnia południowo-wschodnia oraz północno-wschodnia, czyli obie jezdnie od strony centrum), al. Sikorskiego (obie jezdnie), ul. gen. Ducha (obie jezdnie), ul. Północnej (zakres od ul. Kosmowskiej do ul. gen. Ducha) oraz wokół wyspy skrzyżowania.

Z tego powodu rejon skrzyżowania zostanie całkowicie wyłączony z ruchu. Poza zakresem obejmującym jezdnie główne al. Solidarności, wyłączenie będzie obowiązywać także na al. Sikorskiego już od ronda Krwiodawców oraz ul. gen. Ducha. Mieszkańcy ul. Jagiellońskiej będą mogli dojeżdżać do swoich posesji wyłącznie od strony al. Warszawskiej (wyjazd bez zmian poprzez jezdnię zachodnią al. Sikorskiego), mieszkańcy ul. gen. Ducha (bez zmian) dojeżdżają do nieruchomości drogą serwisową. Mieszkańcy osiedla położonego wzdłuż wschodniej jezdni al. Sikorskiego będą wpuszczani przez osoby ręcznie sterujące ruchem. Niemożliwy będzie wyjazd z ul. Puławskiej i ul. Szymańskiego do al. Solidarności. Ogólnodostępne dla ruchu, w te dni, będą pozostawały wyłącznie estakady w ciągu al. Solidarności.

Komunikacja miejska

Mniejsze utrudnienia będą dotyczyły pojazdów komunikacji miejskiej. Autobusy, które z ul. Kosmowskiej skręcały w prawo w ul. Północną i jechały do ul. gen. Ducha, w sobotę (22 lipca) przejadą jezdnią tymczasową oraz przewiązką przez al. Solidarności i wjadą wprost w ul. Puławską, którą dojadą do ul. Popiełuszki. Pojazdy ZTM jadące od strony ronda Krwiodawców: na Czechów zostaną skierowane w ul. Popiełuszki do ul. Puławskiej, jadące na Sławinek gdy robotami objęta będzie jezdni wschodnia al. Sikorskiego na wysokości ul. Jagiellońskiej przejadą na jezdnię zachodnią al. Sikorskiego i dalej jezdnią zachodnią ul. gen. Ducha dojadą do skrzyżowania z ul. Poligonową i ul. Willową, natomiast gdy robotami objęta będzie jezdnia zachodnia al. Sikorskiego przejadą bez utrudnień. Pojazdy komunikacji miejskiej jadące od ul. Willowej nie napotkają utrudnień w przejeździe przez skrzyżowanie.

W niedzielę jedynym utrudnieniem dla pojazdów komunikacji miejskiej będzie ruch obustronny, dwukierunkowy zorganizowany na jezdni wschodniej al. Sikorskiego i ul. gen. Ducha.

ZTM w Lublinie wprowadza następujące zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej:

1) w dniu 22 lipca br. od godz. 4:00 do godzin popołudniowych w związku z zamknięciem dla ruchu ul. Północnej, oraz al. Sikorskiego i ul. Ducha jezdnia wschodnia (w kierunku Willowej) na objazd zostaną skierowane linie:
Linia nr 13 w obu kierunkach przejazdu:
… – Popiełuszki – Puławska – Solidarności – Kosmowskiej – …
Linia nr 42 w obu kierunkach przejazdu:
… – al. Sikorskiego – Popiełuszki – Puławska – Solidarności  – Kosmowskiej – …
Linie nr 2, 4, 7, 37 i N3
Trasa przejazdu bez zmian na odcinku od al. Sikorskiego (od ul. Jagiellońskiej) do ul. Ducha ruch odbywał się będzie wahadłowo jezdnią zachodnią. Ruch będzie sterowany ręcznie przez pracowników wykonawcy prac.
W czasie tego etapu zawieszeniu ulega funkcjonowanie przystanków:
• Sikorskiego 02
• Sikorskiego 03
• Nowickiego 03
Ponadto na czas tego etapu prac uruchomiony zostaje tymczasowy przystanek zlokalizowany na ul. Popiełuszki pomiędzy al. Sikorskiego a ul. Puławską tylko dla linii nr 42 jadącej w kierunku Paderewskiego.

objazd Sikorskiego i Północnej
2) w dniu 22 lipca br. od godzin popołudniowych do ok. godz. 24:00 w związku z zamknięciem dla ruchu al. Sikorskiego jezdnia zachodnia (w kierunku Ronda Krwiodawców)
Linie nr 2, 4, 7, 13, 37, 42 i N3
Trasa przejazdu bez zmian na odcinku od al. Sikorskiego (od ul. Jagiellońskiej) do ul. Ducha ruch odbywał się będzie wahadłowo jezdnią wschodnią. Ruch będzie sterowany ręcznie przez pracowników wykonawcy prac.
W czasie tego etapu zawieszeniu ulega funkcjonowanie przystanku:
• Sikorskiego 02

3) w dniu 23 lipca 2017 w związku z zamknięciem dla ruchu ul. Ducha jezdnia zachodnia (w kierunku Ronda Krwiodawców)
Linie nr 2, 4, 7, 13, 37, 42 i N3
Trasa przejazdu bez zmian ruch pojazdów ul. Ducha odbywał się będzie wahadłowo jezdnią wschodnią. Ruch będzie sterowany ręcznie przez pracowników wykonawcy prac.

Poniedziałek (24 lipca)

Ostatnia, ścieralna warstwa nawierzchni będzie układana na północno-zachodniej i południowo-zachodniej jezdni al. Solidarności, czyli na obu jezdniach od strony Warszawy. Wówczas nie będzie możliwy dojazd do ronda (pod estakadami) od strony Warszawy, ani zjazd z ronda w stronę stolicy. Co za tym idzie, nie będzie możliwy skręt w lewo na rondzie dla jadących z al. Sikorskiego i wyjazd w prawo w al. Solidarności dla jadących ul. gen. Ducha.

Po zakończonych pracach, we wtorek, na rondzie uruchomiona zostanie sygnalizacja świetlna. Ponadto, na czas robót, pojazdy Taxi będą obowiązywały takie same zasady jak pojazdów indywidualnych.

2017-07-19 15:16:30
(fot. lublin112.pl)

5 komentarzy

  1. trzeba jeszcze zdemontować sygnalizatory żeby nie zrobili przypadkiem świateł, bo ruch przestanie być płynny i będą korki

    • O demontaż się nie martw, aby patrzeć jak zajmie się tym jakiś młodzian w betce albo audicy.

  2. Czy oni w ogóle zamierzają kiedyś zakończyć przebudowę tego skrzyżowania – bo jeżdżę tamtędy i widzę, że raptem jakiś kolo coś grzebie łopatą o po 17 nie było „żywego ducha” ?!

  3. mam nadzieję, ze w takim układzie otworzą we wtorek Ducha…skoro już asfalt położony…a korki będą…przecież ruszy cały Botanik…a to parę tysiecy samochodów…

Kursy walut

  • USD 4.2928zł 0.29%
  • GBP 5.2571zł -0.51%
  • EUR 4.692zł -0.34%
  • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas