Warto patrzeć na znaki. Sporo zmian w okolicach cmentarzy

Już od kilku dni, nasilając się z godziny na godzinę, trwa wzmożony ruch w okolicach cmentarzy. By zapobiec chaosowi oraz uniknąć paraliżu komunikacyjnego, ale przede wszystkim zadbać o bezpieczeństwo, drogowcy wprowadzili nową organizację ruchu w rejonach gdzie znajdują się nekropolie.

Jak co roku, przy cmentarzach znajdujących się w sąsiedztwie dróg krajowych wprowadzono zmiany w organizacji ruchu. Mają one na celu przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo tym wszystkim, którzy odwiedzają groby swoich bliskich, jak również sprawić, by na drogach nie doszło do paraliżu komunikacyjnego.

Przy drogach ustawione zostały znaki informujące kierowców, że zbliżają się do cmentarza. Kolejne znaki, tym razem zakazu zatrzymywania się i postoju, zamontowano już przy samych nekropoliach. Znajdują się one po przeciwnej stronie drogi niż cmentarz. Z kolei po stronie drogi gdzie znajduje się cmentarz, umieszczono tablice informujące o zakazie handlu w obrębie pasa drogowego.

Wszystko to dla bezpieczeństwa. Pasażerowie samochodów zatrzymujących się naprzeciw cmentarza, otwierali drzwi i wysiadali wprost na jezdnię. W ten sposób powodowali zagrożenie nie tylko dla siebie, lecz również dla innych uczestników ruchu drogowego. Z kolei zastawione stoiskami handlowymi ciągi komunikacyjne sprawiały, że piesi by dotrzeć na cmentarz, chodzili po jezdni, pomiędzy jadącymi samochodami.

By wprowadzone zmiany były przestrzegane, w pobliżu cmentarzy służbę będą pełnić funkcjonariusze policji wspomagani przez żandarmerię wojskową. Mundurowi będą też pomagać kierowcom i pieszym w bezpiecznym pokonaniu tych miejsc, w razie potrzeby ręcznie sterując ruchem.

Cmentarze położone przy drogach krajowych:

(fot. lublin112, grafika GDDKiA)
2015-10-30 19:50:13

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9591zł -0.54%
  • GBP 4.9043zł 0.39%
  • EUR 4.4465zł -0.44%
  • CHF 4.1804zł -0.03%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Kiermasz Produktów Lokalnych w Kazimierzu Dolnym
   W niedzielę odbędzie się „Festiwal Młody Ziemniak”
   Pierwszy w sezonie zlot food trucków w Lublinie
   DARMOWY KURS SAMOOBRONY DLA KOBIET
   Zaproszenie na akcje terenowego poboru krwi RCKiK w Lublinie