Czwartek, 22 lutego 202422/02/2024
690 680 960
690 680 960

Wandal zniszczył instalację artystyczną w centrum Lublina

Policjanci zatrzymali 37-latka, któremu udowodnili dwukrotne uszkodzenie instalacji artystycznej na Placu Kaczyńskiego w Lublinie. Straty oszacowano na kilka tysięcy złotych.

Wczoraj w nocy policjanci z I komisariatu otrzymali sygnał o osobie niszczącej instalację artystyczną na Placu Kaczyńskiego w Lublinie.

Funkcjonariusze na miejscu zastali sprawcę tego czynu, który dewastował twórczość artystyczną. Okazał się nim 37-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna był pijany. Trafił do policyjnej celi.

Pracujący nad sprawą policjanci ustalili, że zatrzymany mieszkaniec Lublina dopuścił się uszkodzenia instalacji już po raz drugi. Pierwsze zdarzenie miało miejsce we wrześniu. 37-latek usłyszał dwa zarzuty uszkodzenia mienia i przyznał się do popełniania zarzucanych mu czynów.

Straty oszacowano na kilka tysięcy złotych. Za zniszczenie mienia grozi do 5 lat więzienia.

(fot. Policja Lublin)

14 komentarzy

 1. Czy to plaec grzebalec na placu świętego lecha gdzie okoliczni troglodyci spożywają zimnego lecha ?

 2. mogliby te zęby z „bronxu” zniszczyć. wielkie dzieło sztuki.

 3. Może go uwierało w poczucie estetyki i postanowił coś z tym zrobić. Trudno się dziwić.
  Instalacja artystyczna? Teraz każdy może być „ahtystą” i produkować takie potworki, byle granty na „działalność artystyczną” były.

 4. Piękna instalacja! Symbolizuje czerwoną postkomunistyczną łapę sięgającą po nasze wolności i pieniądze. Czego tu nie rozumiecie………..

 5. Hmmm…artystyczną…trzeba mieć duzo wyobraźni by myśleć że artystyczna.

 6. Powinien teraz w parku liście grabić do końca roku

 7. No i co mu to przeszkadzało. Za długo było? No tak racja. Po co ma coś być jak można zniszczyć, zdemolowac i zdewastować.

 8. Powinni go odznaczyć i nagrodzić, że próbował wyrwać drzewo z czerwonej łapy. Zieloni ekolodzy, protestujcie przeciwko karze!

 9. Mogli mu d0j€8@ć przy okazji;)

 10. Prawdziwy Polak – patriota, katolik. Nie będzie żaden kolor ubarwiał polskiej szarej rzeczywistości.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo