690 680 960

„Migranci zostali wyposażeni przez białoruskie służby w granaty hukowe”. Cały czas trwa atak na polskie służby (wideo)

Od wtorkowego poranka na granicy polsko-białoruskiej trwa atak migrantów na polskie służby. Policjanci odpowiedzieli wodą z armatek oraz gazem łzawiącym.

Jak informuje Ministerstwo Obrony Narodowej, migranci zostali wyposażeni przez białoruskie służby w granaty hukowe i obrzucili polskich żołnierzy i funkcjonariuszy policji oraz strażników granicznych.

Cały czas trwa atak agresywnych migrantów na policjantów, strażników granicznych i żołnierzy. Cudzoziemcy rzucają kamieniami i kłodami drewna, starają się uszkodzić zabezpieczenia graniczne. Dotychczasowe obozowisko cudzoziemców znajdujące się w rejonie przejścia granicznego zostało przeniesione w głąb rejonu przygranicznego.

W celu zapobieżenia nielegalnemu przekroczeniu granicy wobec agresywnych cudzoziemców użyto armatek wodnych i gazu łzawiącego.

(fot. wideo MON, SG)

60 komentarzy

 1. Dalej chcecie lewaki zapraszać biednych uchodźców ????????????

  • Tych ludzi gowniarzu nikt nie zapraszal. Oni uciekają przed śmiercią, głodem, wojną. Pozatym oni niechca mieszkać w Polsce bo tu jest bieda.

   • Jak nIkt nie zapraszał to wyp…..! Wasze ulubione słowo lewaki.

   • Dziwne, że uciekają z szamba do szamba. A nie do krajów pokojowych ? Nie dziwi to ?

   • Jakoś ty chcesz zamiast do Izraela wyjeżdzać. Wyjedziecie skończy się bieda.

   • Bandyci, którzy atakują granicę i bandyci, którzy ich wspierają nie mają na celu zdobyć pracę i uczciwie zapracować na chleb. To są łobuzy wyszkoleni żeby publicznie wszczynać awantury a nawet prowokować do konfliktów międzypaństwowych – międzynarodowi terroryści. Ci co popierają tych bandytów to niech jadą na Białoruś i tam zostaną.

 2. NIe można strzelać bo może to zaostrzyć konflikt, ale tankować i lać cały czas wodę, niech stoją w bagnie i błocie, niech będą cali mokrzy i przemarznięci to im się odechce.

 3. Uwaga zmasowany atak PISOWSKICH TROLI. Nienawiśc do imigrantów.

  • Imigrant ma dokumenty, wizę szengen i przekracza granicę legalnie.

   • Może kiedyś ty i twoje dzieci czegoś takiego doświadczycie, takiego losu. Wtedy może nabędziesz coś takiego jak sumienie, dobroc dla drugiego człowieka.

    • Przygarnij Albdulaha pod swój dach i nie pisz głupot.

     • To jest ta zakłamana wasza retoryka. Po pierwsze oni nie chcą być w Polsce. Po drugie oni chcą być zachodzie. Zresztą sam bucu zapewne też bys chciał mieszkać w Niemczech czy innym zachodnim fajnym kraju.

      • To sp…. w podskokach tam

      • Ty, do-do obrażasz wszystkich a wiesz, że Ci nasi żołnierze, policjanci, pogranicznicy to po pracy chcieliby być w swoich domach ze swoimi rodzinami, wiesz że dzieci z terenu objętego stanem wyjątkowym, chciałyby normalnie bez obaw pójść do szkoły a po szkole pobawić się na dworze. Każdy chcialłby żyć normalnie. A ty i tobie podobni niszczycie nasz świat i nasze wartości. Ze wschodu jeszcze nic dobrego do nas nie przyszlo. Reprezentujesz tu tzw uchodźców, migrantów, ok ktoś taki też jest potrzebny. Ale jeżeli chcecie pomocy i nie chcecie wymuszać na nas zmian naszej kultury ( wiem takie trudne słowo) to są inne sposoby uzyskania azylu.

    • Nie wiesz nic o mnie. Byłem emigrantem przez 8 lat, także wiem jak to się odbywa.

 4. A nasz rząd jak zwykłe. W tyle, pominięty. Nikt nas nie bierze na poważnie nikt się z nami nie liczy.
  Ws.kryzysu na granicy rozmawiała telefonicznie Angela Merkel z Łukaszenka.
  Niemcy, Francja negocjują z Białorusia i Rosja nad naszymi głowami…

  • Nasz rząd, prawidłowo, broni POLSKIEJ GRANICY. Jak Niemcy czy też inni zechcą ich przyjąć, to nie ma przeszkód – zapakować w pociąg i pajechali!

   • Przecież dobrze wiesz że Niemcy ich przyjmą. Już to dawno zadeklarowała Bawaria. Pozatym kaczego dnia setki uchodźców już przyjmują Niemcy z kierunku Polskiego.

 5. Kurde Basia ich do siebie zaprasza. Koze już kupiła żeby czuć się bezpiecznie

 6. Biedne dzieciaczki z brodami i wąsami…

 7. Kurt ,daj im swoją zonę ,chętnie nachodźcy ją ubogacą kulturowo.

 8. Nie można lać wodą dzieci kobiet. To jest niedopuszczalne ! Osoby takie należy wpuścić na nasze terytorium i udzielić im pomocy. Mężczyzn młodych nie wpuszczać . No chyba że będą tam inżyniery , bo inżynierów u nas nie jest za dużo.

  • Nie można dyskryminować kobiet. Traktujemy je tak samo jak mężczyzn. Zaraz, zaraz, jak to się nazywało… O, równouprawnienie. Mówi ci to coś?

  • To prawda. Najbardziej żal kobiet i tych biednych dzieci. Warto teraz się modlić do Boga o zdrowie. Życie każdego człowieka jest bezcenne. Każdego! A dziecka przede wszystkim. Dziecko to jest dziecko każde!

  • Deportować dzieci i matki do łukaszenki na salony co ich zrobił w balonaO

 9. to wszystko wina PISu

 10. Zamiast tłuc się z nimi na granicy wystarczyłoby zablokować kolejowe przejścia graniczne i port przeładunkowy w małaszewiczach. Dochody z tranzytu towarów z chin i rosji przez białoruś dalej na zachód jest głównym źródłem dochodu łukaszenki, jakbyśmy go tak tydzień czy dwa przytrzymali to nacisk wywierany przez chiny, a także perspektywa utraty dużych pieniedzy dałaby mu do myślenia i sądze, że raz dwa wycofałby cały ten motłoch spod granicy.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Festyn Ludowy „U Cioci Pauliny”
Święto Kwitnącej Lipy
Bukowskie Jagodzianki. Gwiazdą wieczoru będą Pogwizdani
Dni Konstantynowa. Gwiazdą wieczoru będzie MiłyPan.
Święto Róż w Końskowoli