W związku z rosnącą liczbą zakażeń w powiecie, hrubieszowski sanepid wystosował apel do mieszkańców

W ostatnich dniach na terenie powiatu hrubieszowskiego odnotowano 90 nowych zakażeń koronawirusem. Jest to trzeci wynik w kraju jeżeli chodzi o liczbę nowych zakażeń na 10 tys. mieszkańców w poszczególnych powiatach.

Minionej doby na terenie powiatu hrubieszowskiego zarejestrowano 90 nowych zakażeń. Liczba osób zakażonych na 10 tys. mieszkańców wynosi 14,41. Obecnie osób objętych kwarantanną jest 852.

Jak się okazuje, powiat hrubieszowski znalazł się w czołówce wszystkich powiatów w kraju z najgorszym dzisiaj wynikiem. Więcej zakażeń na 10 tys. mieszkańców zarejestrowano w powiecie strzelińskim (woj. dolnośląskie) 17,95 i w Tychach (woj. śląskie) 14,69 .

W związku z tą sytuacją hrubieszowski sanepid wystosował apel do mieszkańców powiatu hrubieszowskiego, przypominając o konieczności przestrzegania podstawowych zasad zapobiegania zakażeniu koronawirusem. Czytamy w nim, aby mieszkańcy stosowali izolację dróg oddechowych w postaci prawidłowo założonej maseczki zakrywającej ust i nos, dezynfekowali ręce, tak często jak jest to możliwe środkami na bazie alkoholu o stężeniu min. 60%, a także dezynfekowali kilka razy dziennie powierzchnie – blaty, klamki, uchwyty, itp..

Sanepid apeluje również o utrzymywanie dystansu społecznego 1,5 – 2 m oraz korzystanie z obiektów użyteczności publicznej zgodnie z przyjętymi osadami – odpowiednia liczba osób w pomieszczeniach zgodnie z obowiązującymi limitami umieszczonymi przed wejściem do obiektu. Oprócz tego zaleca się wietrzenie pomieszczeń kilka razy dziennie po 15 minut, jak również ograniczenie do niezbędnego minimum kontaktów z obcymi osobami.

(fot. lublin112.pl)

10 komentarzy

 1. Brawo denek

 2. Donek ta dziewczyna, to raczej jak twoje komentarze poczytała 😉

 3. Twoja dziewczyna jest taką idiotką

  • Kto normalny po alkoholu włazi pod kaloryfer, tym bardziej, że zazwyczaj są one tak nisko zawieczone, że nie da rady po nie wejśc dorosły 23 letni człowiek.
   – Kac, delirka, lęki
   – Choroba psychiczna, psychotropy i alkohol
   – Dragi i dopalacze
   bardziej prawdopodobne, ale żeby nie było, uznajmy że wersja przedstawiona przez służby jest prawdziwa, a może jedyynie niedopowiedziana, nie podana do opinii publicznej…

 4. dlategoż, że zaocznie, wiedząc o nakazie reżymu, całowali krzyż

 5. A gdzie grypa??? Ja się ku.. A pytam??!! Już nie ma?! Ten cały covid jest, ale nie aż tak straszny i nie na taką skalę…

 6. Bo sie gżo tam na wiosne na potęgę jak berety w szufladzie i wirus się transferuje. W czasie pandemi tylko onanizm/masturbacja i to pod czujnym okiem sanepidu! Inaczej lepi nie będzie, a może być i gorzej.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8198zł 0.7%
  • GBP 5.3015zł 0.03%
  • EUR 4.5503zł 0.43%
  • CHF 4.158zł 0.18%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  „Rozkopaczew na Off-road-zie”: Trzydniowa impreza o wyjątkowo szczytnym celu
  Komicy wystąpią w Plenerze
  Powitanie wakacji nad zalewem Zimna Woda w Łukowie
  Powitalnie Lata w Krasnymstawie. Na scenie Słowianki, Solaris i Sztywny Pal Azji
  Noc Świętojańska w Jaszczowie. Będzie puszczanie wianków i pokazy ognia