Wkrótce zaszczepimy się w aptece i zakładzie pracy. W maju prawdopodobnie ruszą zapisy na szczepienia dla wszystkich chętnych

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział we wtorek, że do końca sierpnia planowane jest zaszczepienie wszystkich chętnych. Co więcej, zostanie zwiększona dostępność miejsc, gdzie będzie można się zaszczepić.

Podczas konferencji prasowej na Stadionie Narodowym, na terenie szpitala tymczasowego, premier przekazał, że Program Szczepień to jest egzamin z odpowiedzialności, ze sprawności działania, egzamin ze struktur państwa i zdolności mobilizacyjnych i organizacyjnych. Jest programem, od którego zależy szybki powrót do normalności.

– Obiecaliśmy na początku roku, że wykonamy 6 mln szczepień przed końcem I kw. i właśnie dzisiaj tuż przed końcem I kw. to zostaje wykonane. Do końca II kw. wykonamy 20 mln szczepień, a do końca sierpnia chcemy zaszczepić wszystkich chętnych. Musimy jak najlepiej przygotować infrastrukturę i pozyskać szczepionki – nie ma dnia, żebyśmy nie przynaglali odpowiednich instytucji unijnych. Na skutek naszej interwencji szybciej została przyjęta szczepionka J&J. Tu każdy dzień się liczy – powiedział Mateusz Morawiecki.

W ramach przyśpieszenia programu szczepień została podjęta decyzja o poszerzeniu listy miejsc, gdzie będą realizowane szczepienia. Już wkrótce będzie można się zaszczepić w szpitalach tymczasowych, a także w aptekach, zakładach pracy, przychodniach POZ, czy punktach drive thru.

– W II kwartale powstaną nowe punkty – szkieletem tego systemu będą szpitale tymczasowe, a w każdym powiecie, w którym jest szpital to będzie jeden szpital tradycyjny, który będzie realizował szczepienia oraz 1 punkt prowadzony przez samorząd w każdym powiecie. Wprowadzamy możliwość rewolucyjną, do tej pory mogły szczepić jedynie podmioty prowadzące działalność leczniczą – w II kw. wprowadzimy możliwość szczepienia dla pojedynczych ratowników medycznych i pielęgniarek – przekazał Szef Kancelarii Premiera, pełnomocnik rządu ds. narodowego programu szczepień Michał Dworczyk.

Od 12 kwietnia rozpoczną się zapisy dla 1962 rocznika i potem przez kolejne 2 tyg. aż do rocznika 1973 będzie trwała rejestracja. Każdego dnia uruchomiona zostanie kolejna grupa. Zdecydowano się zrezygnować z etapów II i III i wprowadzono szczepienia populacyjne. Jak wyjaśniał Dworczyk, prawdopodobnie w maju ruszą zapisy na szczepienia dla wszystkich chętnych.

– Podjęliśmy decyzje w odpowiedzi na sytuację pandemiczną. Musimy liczbę zaszczepionych zwiększyć tak, żeby dojść do poziomu naturalnej bariery przed COVID-19 – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Rejestracja na szczepienie przeciw Covid-19 będzie prowadzona zgodnie z harmonogramem:

12 kwietnia – rocznik 1962
13 kwietnia – rocznik 1963
14 kwietnia – rocznik 1964
15 kwietnia – rocznik 1965
16 kwietnia – rocznik 1966
17 kwietnia – rocznik 1967
19 kwietnia – rocznik 1968
20 kwietnia – rocznik 1969
21 kwietnia – rocznik 1970
22 kwietnia – rocznik 1971
23 kwietnia – rocznik 1972

(fot. KPRM)

Zobacz również

44 komentarze

 1. Ja od 20 lat szczepię sie przynajmniej raz w tygodniu, więc bujaj sie.

 2. pseudointeligenty

  Siedzi sztab ekspertów w nierządzie. 4 miesiące myśleli jak szczepić. I zrobili kopiuj wklej to co kraje „zachodu” robiły już dawno. Wstyd.

  • nie po to scenarzysta i reżyser pisali scenariusz i reżyserowali ten teatrzyk żeby jakiś dziadoland teraz odpier…ał samowolkę…

 3. Idealne miejsce do pseudoszczepień ( w większości są to preparaty genowe) to szalety miejskie Panie bankierze tzn premierze.

  • po co tyle zachodu…?
   „szczepionkę” rozrzucać z kawałkiem mielonki tyrolskiej jak na wściekliznę…

 4. Antoni Komisarz Sowiecki

  Śmieszy mnie jak Morawiecki powołuje się na UE.
  UE z której jeszcze nie tak dawno razem z budyniem chcieli wyjść

 5. Ja bym wolał w biedronce ,najlepiej przy kasie ,bo czesto bywam to bym się zaszczepił przy okazji ,tylko nie astra zenecą ,bo wolę umrzeć w jakiś bardziej naturalny sposób ,niż na zakrzepicę

 6. W Niemczech nie szczepią zenecą osób poniżej 60 roku życia z oczywistych powodów …u nas „szczepionka git ,szczepcie sie ,lepiej umrzeć na zakrzepicę niż na covid „

  • zakrzepica to tylko współistniejąca a zgon będzie oczywiście na covid…

  • Ważne, żeby takie osoby doliczyć do statystyk kowidowych. Będzie materiał do straszenia na kolejne plandemie.

 7. tym razem geniusz kłamczuszka spowoduje utrącenie pandemii dzięki wprowadzeniu szczepionki j&j, czy przypadkiem to nie on ją wymyślił ?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.794zł 0.51%
  • GBP 5.2622zł 0.25%
  • EUR 4.5539zł -0.25%
  • CHF 4.145zł -0.13%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS