690 680 960

W Zakładzie Karnym w Chełmie powstanie hala produkcyjna. Pracować w niej będą więźniowie

Hala, w której produkowane będą m.in. drewniane skrzynki, powstanie na terenie chełmskiego więzienia. Zatrudnienie znajdzie w niej 55 skazanych.

W środę minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro oraz wiceminister Marcin Romanowski oficjalnie zapowiedzieli budowę hali produkcyjnej na terenie Zakładu Karnego w Chełmie. Na ten cel m.in. przebudowana zostanie istniejąca hala magazynowa wraz z pomieszczeniami socjalno-biurowymi. Łączna powierzchnia zabudowy ma wynieść 1 475 m2. Według planów inwestycja realizowana w ramach programu „Praca dla więźniów”.

Przedwstępna umowa dzierżawy oraz odpłatnego zatrudnienia skazanych została podpisana w lipcu ze spółką „Arbor” z miejscowości Wyryki. Jej głównym celem jest prowadzenie oddziaływań penitencjarnych oraz resocjalizacyjnych poprzez tworzenie nowych miejsc pracy dla osób pozbawionych wolności tak, aby sprzyjało to zdobywaniu przez osadzonych nowych kwalifikacji zawodowych. Niezbędne nakłady, jakie muszą zostać poczynione celem uruchomienia produkcji, leżą po stronie przedsiębiorcy.

W hali znajdzie zatrudnienie 55 skazanych, odbywających karę pozbawienia wolności w Zakładzie Karnym w Chełmie. Produkować oni będą opakowania drewniane, w tym skrzynki. Jak tłumaczył minister Zbigniew Ziobro, dzięki temu przestępcy zapracują na swoje utrzymanie, będą też mogli spłacić swój dług wobec społeczeństwa. Inwestycja ma zostać ukończona do 30 listopada 2020 roku.

(fot. MS)

18 komentarzy

  1. powinni robić w na śmietnikach przy segregacji a nie na czyściutkiej stolarni

  2. Jasne! W 21wieku niewolnictwo! Jak można nieplacic za pracę? Jak to się ma do Praw człowieka? Jak to się ma do prawa Unii Europejskiej? Każdy człowiek ma prawo za swoją pracę otrzymywać wynagrodzenie bez względu na miejsce w którym się znalazł.

  3. Wreszcie się wzięli za tych je……..yh nierobów.Taki system powinien być 30 lat temu.A nie prawy obywatel ma pracować na h……..ja.Ma się sam utrzymać i pracować na siebie.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Największy w Polsce Festiwal Sztuki Iluzji
Rajd rowerowy Tour de Lubelskie w Janowie Lubelskim
Mieszkańcom – w podzięce za solidarność czyli festyn na rozpoczęcie wakacji
Lato Wita Nas czyli festyn rodzinny w Trzeszczanach
Biesiada Rodzinna w Wólce Plebańskiej