690 680 960

Wystawiał faktury bez zarejestrowanej działalności gospodarczej. Usłyszał blisko 200 zarzutów

Mieszkaniec Lublina usłyszał zarzuty dotyczące m.in. fałszowania faktur czy też posługiwaniu się nierzetelnymi fakturami. 45-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wydział dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Lublinie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Lublinie prowadził postępowanie dotyczące mieszkańca Lublina podrabiającego dokumenty oraz posługującego się nierzetelnymi fakturami.

Funkcjonariusze zebrali materiał dowodowy pozwalający postawić 45-latkowi blisko 200 zarzutów. Mieszkaniec Lublina będzie odpowiadał przed sądem m.in. za oszustwo oraz wspomniane czyny dotyczące podrabiania dokumentów.

Jak wynika ze zgromadzonych w sprawie materiałów 45-latek wykonywał pracę bez zarejestrowanej działalności gospodarczej, wystawiając faktury na dane firmy w której wcześniej pracował. Akt oskarżenia trafił już do sądu. Przestępstwo podrabiania faktur zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. pixabay.com)

13 komentarzy

 1. Ile na tym zyskał oskarżony?
  Ile na tym stracił Skarb Państwa?

 2. A może was zdziwię,ale jeżeli dobrze myślę,to akurat ten pan wystawiał faktury bez vatu,no miało być 40 mld nadwyżki,a teraz co podwyżki w sklepach

 3. a może wystawiał faktury bez vat,jako nie vatowiec,a wy tylko vat i vat miało być 40 mld nadwyżki,a jest drożyzna w sklepach

  • Myślisz, że zmienisz nick i ludzie się nie domyślą, że pisała to ta sama osoba? I daj już sobie spokój z tą drożyzną. Niektóre rzeczy drożeją, niektóre tanieją (masło choćby), paliwo na stacji na Głębokiej od miesiąca poniżej 5 zł za litr i tylko wy bez przerwy panikę siejecie. Dla twojej wiadomości – ręczne sterowanie cenami w sklepach Polsce skończyło się w 30 lat temu.

 4. no i w końcu po 12 latach zapowiedzi udało się złapać mafię vatowską

 5. Ej nie róbcie sobie jaj. Robicie interesy z gościem i nagle okazuje się że macie fałszywe faktury które już rozliczyliście. No i US wdraża swoje procedury. Macie krzyżową kontrolę w firmie, kupę stresu, dodatkowo bieganie i wyjaśnianie że to nie ty jesteś przestępcą. Odkręcanie dokumentacji, zwrot kasy do US i ogólnie jesteście wydymani na kilka tysięcy + 2 – 3 miesiące stresu. Dobrze że złapali trzeba tępić takich sk…wieli.

 6. Czyli PO zyskała następnego fana który będzie wylewał jad na obecną władzę że niby gnębią uczciwie wyłudzających z potem na czole..

Kursy walut

 • USD 4.2928zł 0.29%
 • GBP 5.2571zł -0.51%
 • EUR 4.692zł -0.34%
 • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas