690 680 960

W trakcie piątkowych policyjnych działań w regionie wpadło 77 nietrzeźwych kierowców

Trwa ostatni weekend wakacji, a co za tym idzie obserwowany jest wzmożony ruch na drogach. Cały czas policjanci z lubelskiego garnizonu czuwają nad bezpieczeństwem zmotoryzowanych podróżnych. W trakcie piątkowej akcji pn. „Alkohol i narkotyki” mundurowi zatrzymali 77 nietrzeźwych kierujących.

Policjanci zapowiadają, że w sobotę i niedzielę należy spodziewać się wzmożonych kontroli na drogach woj. lubelskiego. Wyjechała większa niż zwykle liczba oznakowanych i nieoznakowanych radiowozów. Mundurowi będą nie tylko kontrolować prędkość, ale też zwracać uwagę na stan trzeźwości kierujących.

Tylko wczoraj lubelscy policjanci zatrzymali na drogach regionu 77 nietrzeźwych kierujących. Sprawdzany będzie także stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów, zwłaszcza dzieci. Jak zapowiadają funkcjonariusze, nie będzie żadnej taryfy ulgowej dla piratów drogowych przekraczających dozwoloną prędkość, czy wyprzedzających „na trzeciego”.

– Szczególny apel kierujemy również do pieszych, by nie wchodzić bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Nawet na przejściu dla pieszych należy się upewnić, czy kierujący zdąży wyhamować. Oczywiście to pieszy ma pierwszeństwo na przejściu, ale tutaj zasada ograniczonego zaufania jak najbardziej ma zastosowanie. Każdy pieszy i rowerzysta powinien również pamiętać o swoim bezpieczeństwie i zadbać o to, aby być widocznym. Kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska, czy nawet zwykła latarka sprawią, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze będzie lepiej widoczny dla nadjeżdżającego kierowcy. Przypominamy, że każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego grozi mandat. Co prawda przepisy ruchu drogowego nie nakładają obowiązku używania kamizelek i elementów odblaskowych w obszarze zabudowanym, jednakże w dużym stopniu poprawiają one widoczność. Dają kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji – często ratującej zdrowie i życie – informuje młodszy aspirant Kamil Karbowniczek z lubelskiej Policji.

Policjanci apelują do kierowców, aby się nie śpieszyli na drodze i poruszali z prędkością dostosowaną do panujących warunków – natężenia ruchu i pogody. Apelują również o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Bezpieczeństwo na drogach zależy w głównej mierze od nas samych – od decyzji, które podejmujemy.

(fot. lublin112.pl)

9 komentarzy

 1. Redakcja zapomniała napisać że pieszy mimo pierwszeństwa ma prawnie zakazane wejście przed pojazd który nie jest w stanie zahamować i grozi za to mandat.

 2. BRAWO POLICJA . BRAWO PIS

 3. niezły wynik. Suweren nie trzyma ciśnienia i chla na potęgę

 4. Nawet pszenny shetyna rylko w pszenżycie będzie mógł się bujać traktorem , bo stracił lejce .

 5. Ilu kierowników było ućpanych?

 6. Policjant który mnie kontrolował był zdecydowanie na bani. Czy ktoś potrafi to zweryfikować?

 7. 77 pisiorków wpadło, zaraz Zbyszek ubije sprawy zanim trafią do sądów żeby wyborów w pierdlu nie przesiedzieli.

 8. Czemu te kontrole są wzmożone tylko w wybrane dni?
  Policja nie może pracować codziennie?

Kursy walut

 • USD 4.476zł -0.17%
 • GBP 5.4484zł 0.19%
 • EUR 4.6976zł 0.02%
 • CHF 4.7496zł -0.24%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Bal Sylwestrowy w Wilkołazie
Miejski Urząd Pracy w Lublinie serdecznie zaprasza na „Polsko-Ukraińskie Spotkanie dla Pracy”!
Zaproszenie na wspólne ubieranie osiedlowej choinki
X Turniej o Puchar Świętego Mikołaja w Karate Tradycyjnym w Zamościu
Strażacy ze Strzeszkowic Dużych organizują Bal Sylwestrowy